skip to Main Content
Farba Vlasov A Kontrast

Barbora je tlmeným jesenným typom a tlmenosť je jej najvýraznejšou farebnou vlastnosťou. Nosí výrazný, farebný, žiarivý odtieň vlasov a práve vlasy sú tým, čo na jej tvári neladí. Pri farbe vlasov nestačí poznať len správnu farebnú teplotu, ale tak ako pri oblečení, rozhodujúca je i miera kontrastu farby a jej tmavosť.

Barbora si svoje vlasy necháva už veľa rokov farbiť na výrazný medený odtieň 8.43. Pri konzultácii Určenia farebného typu sme zistili, že Barbora vyzerá najlepšie v neutrálnych až mierne teplých, výrazne tlmených a mäkko pôsobiacich farbách. Jej obočie je tmavšie a farebný kontrast tváre je nižší  preto výrazne teplý, farebný a pomerne svetlý odtieň vlasov neladí s jej tvárou.

Tak ako nevhodná farba oblečenia na hornej polovici tela môže popri tvári vyzerať krikľavo, ostro, niekedy až lacno, i nevhodná miera čistoty, alebo farebnej teploty vlasov vyvolá rovnaké efekty. Často dokonca ešte výraznejšie, pretože vlasy sú v bezprostrednej blízkosti tváre a preto je ich nesúlad s pleťou a očami ešte viac zjavný.

Barbora má medené odtiene vlasov veľmi rada a určite ich môže vo svojej farbe zachovať, avšak vhodnejšie bude vlasy nafarbiť na viac prírodný odtieň, napríklad hnedú s medeným nádychom, alebo pridať medenú do svojej prirodzenej farby v podobe prúžkov.

ilustračné foto: Hayley Williams

Nevhodná farba vlasov vytvára začarovaný kruh, kedy začneme farbe vlasov prispôsobovať líčenie a oblečenie. Ak sa farba vlasov zmení na odtieň ktorý viac ladí s tvárou, kombinovanie oblečenia a doplnkov je oveľa jednoduchšie a všetko spolu krásne ladí.

Stalo sa i vám, že ste si vlasy farbili na odtieň ktorý sa vám páči, ale nezvážili ste to, či pristane vašej tvári?

Back To Top