skip to Main Content

Barbora je tlmeným jesenným typom a tlmenosť je jej najvýraznejšou farebnou vlastnosťou. Nosí výrazný, farebný, žiarivý odtieň vlasov a práve vlasy sú tým, čo na jej tvári neladí. Pri farbe vlasov nestačí poznať len správnu farebnú teplotu, ale tak ako pri oblečení, rozhodujúca je i miera kontrastu farby a jej tmavosť.

Barbora si svoje vlasy necháva už veľa rokov farbiť na výrazný medený odtieň 8.43. Pri konzultácii Určenia farebného typu sme zistili, že Barbora vyzerá najlepšie v neutrálnych až mierne teplých, výrazne tlmených a mäkko pôsobiacich farbách. Jej obočie je tmavšie a farebný kontrast tváre je nižší  preto výrazne teplý, farebný a pomerne svetlý odtieň vlasov neladí s jej tvárou.

Tak ako nevhodná farba oblečenia na hornej polovici tela môže popri tvári vyzerať krikľavo, ostro, niekedy až lacno, i nevhodná miera čistoty, alebo farebnej teploty vlasov vyvolá rovnaké efekty. Často dokonca ešte výraznejšie, pretože vlasy sú v bezprostrednej blízkosti tváre a preto je ich nesúlad s pleťou a očami ešte viac zjavný.

Barbora má medené odtiene vlasov veľmi rada a určite ich môže vo svojej farbe zachovať, avšak vhodnejšie bude vlasy nafarbiť na viac prírodný odtieň, napríklad hnedú s medeným nádychom, alebo pridať medenú do svojej prirodzenej farby v podobe prúžkov.

ilustračné foto: Hayley Williams

Nevhodná farba vlasov vytvára začarovaný kruh, kedy začneme farbe vlasov prispôsobovať líčenie a oblečenie. Ak sa farba vlasov zmení na odtieň ktorý viac ladí s tvárou, kombinovanie oblečenia a doplnkov je oveľa jednoduchšie a všetko spolu krásne ladí.

Stalo sa i vám, že ste si vlasy farbili na odtieň ktorý sa vám páči, ale nezvážili ste to, či pristane vašej tvári?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top