skip to Main Content

Možno si tak ako ja, pri zmienke mena Evy Herzigovej predstavíte najmä jej červené pery. Táto asociácia mi napadla hneď, keď som Evu nedávno zahliadla v časopise. Dnešný článok bude o Eve a odtieňoch jej červených rúžov.

Táto krásna 41-ročná modelka z Litvínova je príkladom toho, ako môže červený rúž tvár dokonale doplniť, prebudiť a zvýrazniť tvár ženy. Evina farebnosť je kontrastná jarná – jej tvár je výrazná a žiarivá a červený rúž k nej jednoducho patrí. Na nasledujúcich fotografiách sa pozrieme na to, že i pri kontrastných typoch je dobré vhodne zvoliť farebnú teplotu a tmavosť rúžu.

Prirodzené odtiene rúžov sú vhodné najmä vtedy, ak má žena výrazne nalíčené oči. Príliš bledé odtiene rúžov, ktoré sú naviac chladnejšie, spôsobia že tvár kontrastného jarného typu bude mdlá a málo živá. Preto ak je rúž svetlý, mal by pôsobiť sviežo a mierne teplo. Stredne tmavé rúže neurčitej farby nie sú pre tvár kontrastnej jari ideálne, sú málo čisté a nie dostatočne svieže. Lepšou voľbou je stredne tmavý, čistejší neutrálny až mierne teplý odtieň.

Kontrastné jarné typy nepotrebujú príliš veľa sýtosti, preto príliš tmavé, sýte odtiene pôsobia trochu tvrdo.

Dôležitá je i vhodná farebná teplota. Príliš chladné odtiene nie sú ideálne, ani v prípade dobrej miery tmavosti alebo čistoty.

Ideálom pre Evu je stredne tmavý, neutrálny až mierne teplý, jasný, červený rúž. Takýto odtieň dokonale rozžiari jej tvár, dodá jej farebnosť, sviežosť a iskru.

Pri konzultáciách často dostávam od klientiek otázku, aký odtieň červeného rúžu je pre ich tvár vhodný. S hľadaním ideálneho červeného rúžu je to rovnaké ako s hľadaním ideálnych farieb oblečenia – rúž by mal mať podobné farebné vlastnosti ako vaša tvár. Ak vaša tvár nie je výrazná, žiarivá, kontrastná, klasický výrazný červený rúž nebude ideálnou voľbou a je potrebné nájsť jeho vhodnú modifikáciu. Takú, aby rúž vašu tvár zvýraznil a oživil, ale zároveň nevyvolával prehnaný, lacný, či príliš tvrdý dojem.

Tak ako bolo na blogu už viac krát spomínané, mladé ženy „unesú“ farebne vždy viac, avšak s príchodom veku 35-40 je potrebné odtieň červeného rúžu vyberať už citlivo, pretože v prípade zlého odtieňa môže tvár vyzerať až smiešne.

Objavili ste svoj ideálny „červený“ rúž? Páči sa vám červený rúž na perách žien? Diskusia je tu opäť pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top