skip to Main Content

„Teď o víkendu jsem zažila něco jako „proměnu svého života“ :) Dlouho jsem se barvila hodně natmavo (kadeřnice mě odhadla na st. 3) a považovala jsem se za nějaký chladný typ, pravděpodobně léto, ale právě kvůli vlasům jsem se stylizovala spíš do zimy.

ilustračné foto: Kristen Stewart

Když jsem se přistihla, že každé ráno koukám do zrcadla a sama sebe se ptám, proč pro všecko na světě vypadám tak unavená a ano – stará, vydala jsem se ke kadeřnici, že třeba pomůže, když mi vlasy zesvětlí.

Chtěla jsem nějaký ledový odstín, ale dala jsem na její radu a po víc než čtyřech hodinách jsem odcházela s o dost lehčí peněženkou, ale taky s o dost světlejší barvou. Prý je to st. 7-8 a ve svém zoufalství jsem svolila k zlatohnědé, lehce nazrzlé barvě. Když jsem se poprvé uviděla v zrcadle, úplně mi spadla čelist – vypadala jsem tak o pět let mladší. To stejné už mi řeklo několik lidí, takže si myslím, že to byla skvělá volba. Nevím, jaký barevný typ bych mohla být, a ani k tomu nesměřuje moje otázka.

Oblečení, které mám teď v šatníku, je z velké části v barvách studené zimy, a samozřejmě těžko vyhážu najednou celou skříň, bude to chvíli trvat. Mohla byste prosím poradit možná nejenom mně – při podobné (nebo i méně dramatické) změně – jak postupovat při obměně šatníku? Co udělat třeba s černým kabátem, fuchsiovou halenkou nebo tričkem s kontrastními proužky? Moc se omlouvám za dlouhou zprávu, nedaří se mi to zkrátit. Mějte se moc hezky a děkuji za Váš skvělý a inspirativní blog. Vaše pravidelná čtenářka Hanka.“

Hanke som poslala niekoľko doplňujúcich otázok a na základe informácií ktoré mám, predpokladám že Hankina tvár naozaj nemala zimnú farebnosť, len sa do nej štylizovala. Z popisu sa nedá určiť farebný typ, ale dá sa odhadnúť, že Hanka farbením svojich vlasov na tmavú hnedú pridávala svojej tvári viac tmavosti a zvyšovala kontrast, čo jej jemnejšie sfarbenej tvári zbytočne ubližovalo.

Pozitívna zmena, ktorú Hanka uvidela v zrkadle, znamená že nepotrebuje príliš tmavé farby (ktoré jej pridávajú vek), potrebuje i teplé pigmenty (v príliš chladných sa strácala iskra z jej tváre) a potrebuje jemnejšie farby, nie úplne žiarivé a kontrastné (v ktorých jej tvár zanikala). Zdá sa, že Hanka vlastne neurobila nič iné, iba sa vrátila k farbe, ktorá je oveľa podobnejšia jej prirodzenej a i jej skúsenosť je potvrdením faktu, že príroda nám vo väčšine prípadov nemieša zaujímavú a originálnu farebnosť, ktorej výrazné narušenie neprispieva.

Hanke úprimne gratulujem k pozitívnej premene, pretože pre každú ženu je skvelé cítiť sa mladšie, zaujímavejšie a prirodzene. Naviac ako i sama Hanka spomenula, je to príjemné nielen pre ňu samu, ale i pre jej okolie.

Keďže predchádzajúca tmavá a chladná farba vlasov Hanku viedla k tomu, aby do svojho šatníka doplnila oblečenie v chladných zimných farbách (začarovaný kruh), po zmene na výrazne svetlejšiu a neutrálnejšiu farbu jej šatník nebude s vlasmi úplne ladiť. Ak sa Hanka rozhodne ostať pri novej farbe vlasov, ideálne bude postupne v šatníku nahrádzať farby chladnej zimy za nové – menej tmavé a kontrastné. To sa však nedá urobiť zo dňa na deň, preto Hanka bude musieť nejaký čas robiť kompromisy a snažiť sa svoj šatník teplotne zneutralizovať a zjemniť tmavosť i kontrast.

V spomínanom prechodnom období môžu byť skvelým pomocníkom práve doplnky, ktoré dokážu výrazne zmeniť vyžarovanie outfitov. Hanka spomínala niektoré konkrétne kúsky zo svojho šatníka a na nasledujúcej koláži nájdete niekoľko tipov, ako ich možno farebne upraviť. Celkový efekt zrejme nebude farebne úplne ideálny, ale bude dobrým kompromisom.

Pomocou tlmenejších, jemnejšie a mäkko pôsobiacich farieb šatiek, náhrdelníkov, kabeliek a topánok môže Hanka úspešne zjemňovať sýte a kontrastné zimné farby vo svojom šatníku. Takto zjemnené a odľahčené oblečenie bude viac harmonizovať z jej novou farbou vlasov.

Zažili ste niečo podobné ako Hanka? Ak áno, podeľte sa o svoju skúsenosť!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top