skip to Main Content
Čo nenosiť
1. Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
2. Čo nenosiť – Tlmené odtiene so žiarivými
3. Čo nenosiť – Dlhé s dlhým
4. Čo nenosiť – Príliš tesné veci
5. Prečo nenosiť minišaty s krátkou trupovou časťou
6. Ako nevyzerať lacno
7. Čo nenosiť – Nesediaci prestrih pod prsiami
„Beátka ako je to vlastne, aké tesné alebo voľné veci by ženy mali nosiť, podľa čoho sa treba rozhodnúť? Ja sa lepšie cítim v tesných, ale môj priateľ to nerád vidí a hovorí mi že v nich vyzerám plnšia ako keď mám na sebe niečo voľnejšie. Ďakujem za Vašu odpoved a želám Vám veľa úspechov, veľmi rada Vás čítam. Zuzana.“

Príliš tesné veci naozaj môžu zvýrazňovať nedokonalosti postavy. Tesné a veľmi priliehavé oblečenie vyzerá dobre na štíhlych ženách s vyváženými proporciami. Predpokladom je pevná postava, bez tukových vankúšikov, či celulitídy.

Tesné oblečenie na veľkej ploche tela zvýrazňuje siluetu ženskej postavy, preto ak je takéto oblečenie kombinované s hlbokým výstrihom, alebo mini dĺžkou sukne, prípadne leskom, môže vzniknúť prvoplánový a lacný efekt i na perfektnej postave.

Ideálne je voliť priliehavejšie oblečenie len na jednej polovici postavy a to na tej, ktorú máte štíhlejšiu – buď top (blúzka, tričko), alebo nohavice (alebo sukňa). Ak teda napríklad máte pekné, štíhle nohy, noste priliehavejšie strihy nohavíc a sukní a kombinujte ich s voľnejšími topmi. Ak vaše nohy nie sú dokonalé ale máte štíhly trup, ukážte ho v priliehavom tope. Nohavice, alebo sukňu voľte takého strihu, ktorý dokáže kamuflovať vaše nedokonalosti.

Dôležitá je i miera priliehavosti. Príliš tesné veci nevyzerajú dobre na ženách plnších tvarov (zvýrazňujú tukové vankúšiky), ale ani na štíhlych a „hranatých“ postavách (zvýrazňujú kosti a hranatosť). O tom, ako priliehavé oblečenie vyzerá a či zvýrazňuje prípadné nedokonalosti, rozhoduje i hrúbka použitého materiálu – kombinácia tenkého materiálu a tesného strihu väčšinou nie je dobrou voľbou.

Ak máte typ postavy, pri ktorej je zjavný rozdiel v objeme hornej a spodnej polovice tela, pri šatách a overaloch, ktoré pokrývajú veľkú časť postavy jednou farbou (vzorom), tesné oblečenie zvýrazní uvedený nepomer. Tesné šaty dokážu tiež zvýrazniť rovný pás, poklesnutý tvar zadku, či nízke boky.


Christina Aguilera


Brooke Hogan


Iggy Azalea

Dôležité je objektívne posúdiť prednosti a nedokonalosti svojej postavy a proporcií a podľa toho siahať po vhodnej miere priliehavosti. Vhodná miera prilehavosti alebo voľnosti, dokáže postave veľmi pomocť, zatiaľ čo nevhodná často zvýrazní to, čo by malo zostať radšej ukryté.

Akú mieru priliehavosti oblečenia uprednostňujete na jednotlivých častiach postavy? Priestor v diskusii je tu pre vás, vaše postrehy a skúsenosti!

Súvisiace články:
Čo nenosiť – dlhé s dlhým
Čo nenosiť – široké so širokým
Ako si rozšíriť boky, zväčšiť zadok a zdeformovať postavu
Ste nohavicový, sukňový, alebo šatový typ?
Ako môže hranatá postava vyzerať tvarovanejšie
Ako súvisí objemnosť odevov a doplnkov s postavou
Ako vyzerať vyššie a štíhlejšie
Pohľad spredu nestačí

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top