skip to Main Content


Nedávno som zahliadla fotografiu Evy Longorie z filmového festivalu v Mexiku a rozhodla som sa tejto herečke venovať samostatný príspevok. V ružových šatách vyzerala Eva zvláštne a dôvodom nebola len farba, ale i strih a štýl šiat, účes a líčenie.

zdroj foto: redcarpet-fashionawards.com

Pretože Eva Longoria sa často štylizuje do polôh, ktoré nekorešpondujú s jej farebnosťou a telesným tvarom, rozhodla som sa v dnešnom príspevku popísať, čo by som na jej vizáži zmenila. Odporučila by som Eve:

1. Aby nosila vhodnejšie farby oblečenia

Eva Longoria má v obľube bledé, pastelové, ľahko pôsobiace farby, avšak jej sýto sfarbená tvár v nich nevyzerá dobre. Jej výrazné, tmavé oči nemajú šancu zažiariť v bledých farbách, jej tvár vyzerá fádne a málo živo v chladných odtieňoch. Kedysi som Evu zaraďovala medzi tmavé zimné typy, ale jej
farebnosť je tmavá jesenná a potrebuje sýtejšie, mierne teplé jesenné
farby.

2. Aby nenosila pastelové líčenie

Pastelové, farebné líčenie vyzerá dobre najmä na letných a jarných typoch, avšak na tmavých typoch môže vyzerať nekompletne a rušivo.

 

3. Aby zmenila odtieň rúžu

„Mliečne“ nude rúže boli trendom pred pár rokmi a odvtedy sa ich niektoré ženy držia. Farby s vysokým obsahom bielej, vytvárajú na perách väčšiny žien dojem, že pery ani nemajú. Podporujú „mŕtvolný“, voskový, málo živý dojem a na tmavých typoch je tento efekt ešte výraznejší ako napríklad na letných typoch.

4. Aby si nezosvetľovala vlasy

Eva Longoria sa často rada štylizuje do polohy tlmenej jesene. V zosvetlených, alebo premelírovaných vlasoch ale vyzerá „vygumovane“, umelo a fádne.

5. Aby nenosila účes s rovnou ofinou a dlhými zvislými prameňmi popri tvári

Evina tvár má užšiu bradu a oblé líca. Rovná ofina zvýrazňuje užšiu bradu a rovné pramene popri tvári robia dojem nafúknutých líc. Vhodnejším variantom je aspoň čiastočne odkryté čelo s pramene popri tvári postupne zostrihané.

6. Aby nosila strihy oblečenia, ktoré budú s jej postavou v súlade

Eva má výrazné, širšie ramená, menšie prsia, rovný pás, malý objem v hornej časti stehien a pekné nohy od kolien smerom dolu. Nemala by preto oblečením zvýrazňovať trojuholníkový tvar svojej postavy. Ideálne strihy oblečenia by mali zjemniť a opticky mierne zúžiť ramená, vytvoriť ilúziu tvarovanejšieho pása a zvýrazniť pekné nohy.

7. Aby štýl jej oblečenia harmonizoval s jej telesným tvarom

Evina postava nepôsobí príliš romanticky, ani jemne. Je rovná, nemá výrazné krivky a je stavaná pevne. Preto odevy, ktoré pôsobia príliš jemne, romanticky, nadýchane, étericky, nie sú pre Evu šťastnou voľbou. Pri ich nosení bije do očí nesúlad štýlu šiat a postavy.

Čo sa vám na Eve páči a čo nie? Čo by ste na jej vizáži vyzdvihli, alebo zmenili? Vaše názory sú tradične vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top