skip to Main Content

V stredu 15.7.2015 sa v LA konalo tradičné odovzdávanie športových cien ESPY Awards. Na akcii sa objavili známe tváre z oblasti filmu a hudby, ale najmä športu. V dnešnom článku nájdete zopár mojich postrehov k oblečeniu či úprave niektorých prítomných dám.

Rocsi Diaz

Televízna osobnosť Rocsi sa urputne drží chladných farieb, napriek tomu že v teplých vyzerá oveľa lepšie. Jej modro-šedé šaty, bledý nude rúž, neprirodzené umelé mihalnice a chladné očné tiene z nej urobili choro vyzerajúcu bytosť. Stačilo by zmeniť chladné farby za teplejšie a mohla by vyzerať krásne.

 

Mo’ne Davis

Pri pohľade na 14-ročnú bejzbalistku Mo´ne niečo nehrá a nie je to farba. Z fotky sa dá vypozorovať, že sa zrejme vo svojich bielych šatách necíti prirodzene. K jej strohému telesnému tvaru oveľa viac ladia jednoduchšie strihy šiat, napríklad tak ako na fotke vpravo. Vo volánoch, riasení a širokej sukni je postava

Mo’ne „utopená“, stratená a neprirodzená a jej mladučká osobnosť zrejme nie je pripravená „vyniesť“ takýto typ šiat. Ten kto jej šaty odporučil, sa pravdepodobne nezaoberal tým čo má rada a koľko má rokov.

Amanda Bingson

Amanda je atlétka s rovným pásom, preto jej voľba overalu s nápadným, pozornosť priťahujúcim opaskom nebola šťastná. Jej tvár zdobia upravené vlny, lososová farba overalu ladí s prevahou teplých pigmentov v jej tvári a je vhodnejšia ako čierna na šatách vpravo (čierne šaty mala na akcii vo februári 2015). Pokiaľ ale ide o strihové riešenie, čierne šaty vyhrávajú – nerozširujú jej pás a nezvýrazňujú že je vyššie položený, tak ako overal. V čiernych šatách jej postava vyzerá štíhlejšie.

Lisa Leslie

Lisa je 43-ročná basketbalistka a na odovzdávanie cien zvolila materiál, ktorý je príliš tenký a padavý. V spojení s nežnou pastelovou žltou farbou vytvára príliš jemný dojem, ktorý nekorešponduje s jej vysokou, svalnatou, športovou figúrou. Na obrázku vpravo je v šatách, ktoré majú tiež ženský strih, avšak farba a materiál viac ladia so somatotypom Lisy.

Danica Patrick

Na záver si dáme dámu, ktorej to na ESPY Awards naozaj pristalo. Danica je 33-ročná automobilová pretekárka a jej šaty s ňou príjemne ladia. Príbuzné odtiene zelenej farby skvele dopĺňajú tlmenú farebnosť jej tváre, abstraktný vzor, antický štýl šiat a strohé, ale zaujímavé topánky spolu vytvárajú príjemný, harmonický celok. Danica meria len 1,57m, preto vzor na šatách mohol byť menší. Účes zvýražňuje hranaté čelo Danice, preto vhodnejšou voľbou by bol oblejší výčes, alebo vlasy bez výčesu.

 

 
Väčšina uvedených dám sa pohybuje najčastejšie v prostredí športu, preto nosiť spoločenské odevy zrejme nie je pre ne úplne prirodzené. Celkom by ma zaujímalo, či i športovkyniam s oblečením na podobné príležitosti radia stylisti, alebo si svoje šaty, líčenie a účesy volia bez asistencie poradcu. V prípade že sami, o to viac je nutné vyzdvihnúť tie dámy, ktorým sa podarilo vyzerať pekne, elegantne, alebo zaujímavo.

Viac fotografií outfitov z uvedenej akcie nájdete TU a v diskusii môžete napísať, čo zaujalo na uvedených dámach vás.

Súvisiace články:
Ako odhadnúť svoju farebnú teplotu
Čo so šatníkom po výraznej zmene farby vlasov
Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – teplé a chladné typy
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako obliecť postavu s krátkym pásom
S čím ladiť farbu obuvi
Sukňa ukryje viac
Ako súvisí objemnosť odevov a doplnkov s postavou
Ženy s nízkou telesnou výškou
Ako súvisí výber účesu s telesným tvarom

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top