skip to Main Content


Americká herečka Chloe Sevigny oslávi túto jeseň 40-tku a vždy keď ju zahliadnem na fotografiách, si uvedomím ako veľmi môže nevhodná štylizácia škodiť nášmu výzoru a robiť nás staršími a unavenými. Poďme sa pozrieť na to, čo najviac škodí Chloe.

Účes a tvar tváre

Chloe má tvar tváre s vyšším a širším čelom a dlhšou bradou, pretiahnutou do špičky. Preto jej nelichotia účesy bez ofiny, s odkrytým čelom. Dlhé vlasy voľne spustené popri tvári s cestičkou uprostred robia jej tvár príliš dlhou a úzkou. Jej tvár výborne zjemní ofina a účesy, ktoré svojím objemom a vhodnou dĺžkou vybalansujú jej bradu.

Farby oblečenia

Farebnosť Chloe je jarná, predpokladám že patrí medzi teplé jarné typy. Jej tvár je svetlá, jemná, má v sebe jarnú sviežosť, zlatistosť a žiarivosť. Chloe bohužiaľ často farbou svojho oblečenia spomínané farebné vlastnosti tváre „zabíja“. Nosí neutrálne, chladné, príliš tmavé alebo príliš bledé farby, v ktorých vyzerá staršie, tvrdšie a unavene.

Farba vlasov

Chloe už vyskúšala rôzne farby vlasov a i pri nej sa potvrdzuje, že ak svoju prirodzenú farbu výrazne zmeníme, nie je to ono. Chloe vyzerá jemne, dievčensky a sviežo v mierne až stredne tmavých teplých odtieňoch, zatiaľ čo príliš tmavé, alebo príliš bledé a chladné odtiene ju robia tvrdou.

Líčenie

Líčenie nevhodnej farebnej teploty a miery kontrastu vizáži Chloe ubližuje najviac. Veľmi obľubuje výrazné odtiene rúžov, ktoré by v teplej jarnej verzii nemuseli vyzerať zle, ak by ich Chloe nedopĺňala príliš svetlou farbou vlasov a oblečenia. Chladné očné tiene, rúž a čierna ceruzka na oči jej tvári vôbec nepomáhajú vyzerať sviežo.

Štýl a strih šiat

Postava Chloe má tvar trojuholníka. Je štíhla, má širšie, hranaté, výrazné ramená, užšie boky, krásne dlhé a štíhle nohy a má i mierne tvarovaný pás. Postava Chloe nepôsobí príliš jemne a romanticky, skôr hranato a športovo, preto jej veľmi sedí minimalistický štýl, ktorý i často nosí a obľubuje.
V oblasti výberu tvaru oblečenia nie je Chloe vôbec mimo a väčšinou siaha po lichotivých strihoch. Ale ani jej v podstate bezproblémová postava neunesie úplne všetko. Pri výbere oblečenia by si mala dávať pozor najmä na príliš voľné odevy, ktoré na nej visia a tiež na strihy, ktoré robia jej postavu viac hranatou, prípadne jej plecia príliš mohutnými.

Chloe Sevigny nepatrí medzi klasicky krásne ženy, avšak môže pôsobiť veľmi zaujímavo. Jej tvári by veľmi lichotilo, ak by sa nesnažila štylizovať do polohy blondínky, nelíčila by sa výrazne a nenosila čiernu, chladné a ťažké farby.
Prirodzená farba vlasov, jemné líčenie v teplých jarných farbách, účes ktorý trochu zjemní črty tváre a zharmonizuje jej proporcie a strih a štýl oblečenia, ktoré pomôžu jej postave vyzerať viac žensky a jemne, sú pre Chloe ideálnou voľbou.

Nižšie si môžete pozrieť fotogalériu s fotkami Chloe (kliknite). Ako pôsobí Chloe Sevigny na vás? Poznáte túto herečku? Čo si myslíte o jej farebnosti, účesoch, líčení, či postave? Diskusia je tu tradične pre vás!


Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top