skip to Main Content

V nedeľu večer sa v Hollywoode odovzdávali filmové a televízne ceny „Golden Globe Awards 2012“. Na 69. ročníku tohto prestížneho galavečera sa stretlo veľa známych ľudí z umeleckej branže. V úvodnej galérii si môžete prezrieť fotografie niektorých šiat, líčenia a účesov, a urobiť si vlastný názor. V pokračovaní článku pridávam svoje dojmy z týchto outfitov.

Angelina Jolie
 
Angeline šaty boli krásne. Vynikla v nich jej postava, efekt riasenia v oblasti bokov púta pozornosť na túto časť postavy a vytvára ženské krivky. Farebne šatami nie som až taká nadšená, pretože výrazná červená na šatách i perách Angeliny vyzerá krikľavo a jej tvár a oči nie sú dostatočne výrazné. Stačilo by ubrať zo žiarivosti červenej farby, alebo aspoň aby materiál šiat bol bez lesku a Angelina by vyzerala viac „zamatovo“ a jemne.

 
Claire Danes
 
Herečka Claire Danes vyzerá na fotografii neprirodzene. Dôvodom je spojenie príliš svetlej a farebne „plochej“ farby vlasov, kontrastnej čiernobielej farebnosti šiat a krikľavého rúžu. To všetko Claire farebne prebíja a Claire pôsobí tvrdo a umelo. Pridávam i forografiu na ktorej má Claire oveľa prirodzenejšiu farbu vlasov, ktorá ladí s jej tlmenou farebnosťou.

 

Heidi Klum
 
Heidi je rovnako ako Angelina, alebo Claire tlmeným farebným typom. A podobne ako Angelina a Claire sa v v šatách farebne stráca. Šaty majú vhodnú neutrálnu teplotu, majú vhodný tlmený odtieň, sú však príliš bledé a tvár Heidi s farbou šiat splýva. K tomuto dojmu pomáhajú i príliš zosvetlené vlasy Heidi a nevýrazné líčenie. Neviem či je beztvarý dojem z postavy Heidi spôsobený materiálom šiat, alebo strihom, mám však pocit že v šatách jej postava nevynikla, práve naopak. Tyrkysový náhrdelník celému outfitu ďodáva žiarivosť a vylepšuje ho, aj keď jeho žiarivosť by nemusela byť taká silná.

Helen Mirren
 
Krásne šaty, ktoré pôsobia sofistikovane i žensky zároveň. Bohužiaľ ich tmavá farba pôsobí trochu tvrdo. Je výborné že popri tvári je hlbší dekolt, takže tmavá farba nesusedí s tvárou bezprostredne. Výstrih a pokožka v ňom, spolu so striebornými doplnkami celok odľahčujú. Helen vyzerá krásne, ale v menej tmavej farbe vy vyzerala ešte lepšie. Páči sa mi jej účes i líčenie, vyzerá mladistvo a zaujímavo.

Kate Winslet
 
Kate má pomerne ženskú postavu s plnšími bokmi. Šaty svojou svetlou farbou priťahujú pozornosť práve na oblasť bokov a opticky ich rozširujú. Dekolt v tvare slzičky však púta pozornosť i na oblasť trupu, takže ako celok sa mi šaty Kate páčia. Sú ženské, len škoda tej čiernej, Kate je ďalším tlmeným typom pre ktorý je čierna farba príliš tvrdá.

 

Mila Kunis
 
Mila Kunis je mladá, krásna žena ktorá si môže dovoliť i niečo iné ako čierne šaty. Šaty sú pekné, Mila je pekná, ale chýba mi tu niečo zaujímavé, niečo čo by môj pohľad zastavilo a zaujalo. Jej tlmený typ je čiernou potlačený a Mila vyzerá trochu smutne a farebne príliš chladne. K tomuto dojmu prispieva nielen farba šiat, ale i jej priliš tmavé vlasy. Pripájam i fotografiu na ktorej má vlasy premelírované mierne teplými pramienkami a vyzerá oveľa živšie.

 

 

 
Nicole Kidman
 
Nicole patrí medzi jarné farebné typy, má v tvári žiarivosť a prevahu teplých pigmentov. Farba jej šiat jej farebnosť nepodporuje, skôr ju tlmí a vytvára trochu fádny farebný dojem. Viac ma zaujal strih a vzorovanie šiat, ktoré je veľmi premyslené. Vytvára na postave Nicol krivky, ktoré v skotočnosti nie sú také výrazné. Zaujímavé je i riešenie podprsenkovej časti dekoltu, ktoré opticky pridáva prsiam objem. Strnulý botoxový výraz tváre Nicole komentovať netreba.


Salma Hayek
 
Salma Hayek zostala verná svojim obľúbeným tmavším farbám a urobila dobre. Zaujímavo riešený korzet šiat i zvolené doplnky ladia s jej tmavou a sýtou farebnosťou. Salma vyzerá pekne, i keď v jej prípade by som zvolila iný strih sukne, pretože je nízka a tento typ sukne ju „zazemňuje“. Myslím že užší strih by bol vhodnejší. Veľmi sa mi páči líčenie i úprava vlasov Salmy.

 
Meryl Streep
 
Ocenená Meryl Streep patrí medzi svetlé jarné typy. Jej jemnosť, krehkosť a charizma nemajú v čiernych šatách moc príležitostí vyniknúť. Situáciu zachraňujú krajkové aplikácie, ktoré čiernu plochu rozbíjajú a vďaka nim je oblasť pri tvári farebne trochu jemnejšia. Strih šiat robí poslavu Meryl Streep viac objemnou ako je, a môže za to najmä naberaná sukňa. Je to však pre Meryl pomerne typický strih, patrí k jej štýlu.

 
Sarah Michelle Gellar
 
Sarah sa obliekla do šiat zo vzorovaného materiálu, ktorý nepôspbí dostatočne slávnostne. So vzormi je väčšinou problém a málokto ich dokáže uniesť na spoločenských šatách tak, aby vyzerali vážne a výnimočne. Vzory často evokujú práve ležérnosť, veselosť, alebo uvoľnenie. Sarah na mňa pôsobí optimisticky, veselo, šaty jej sedia a všetko by bolo OK ak by bolo leto a udalosť by bola trochu menej formálna. Veselý a „letný“ dojem podporuje i líčenie Sarah. Vzor a farba šiat, rovnako ako modré líčenie prebíjajú jemnú farebnosť Sarah. Pri pohľade na jej nalíčené oči ma modrá farba ruší, je príliš farebná k jej tlmeným očiam a žiadalo by sa mi viac neutrálnej farebnosti. 
 

 

 
Tilda Swinton
 
Tildu Swinton ani nemožno hodnotiť. Jej charizma a originalita sú natoľko silné, že Tilda vyzerá presvedčivo vo všetkom čo si oblečie. Pri pohľade na ňu je každému jasné, že presne vie čo chce, že v oblečení presadzuje svoj vlastný štýl, nikoho nekopíruje a je maximálne originálna. Všimnite si originálny účes a oblečenie v jej typickom štýle. Farba šiat je svetlá a preto je vhodná k svetlej farebnosti Tildy. 

 

 

 

Zaujíma ma váš názor na uvedené róby z červeného koberca. Ak máte chuť sa o svoje postrehy a názory podeliť s ostatnými čitateľkami, neváhajte a prispejte do diskusie! 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top