skip to Main Content


V dnešnom príspevku si prezrieme niektoré róby z tohtoročných Oskarov. Na červenom koberci sa prítomné dámy snažili predviesť v čo najlepšom svetle a niektorým sa to naozaj podarilo. Bolo na čo pozerať, tak ak vás oskarové róby zaujímajú, čítajte ďalej.

Začnem Angelinou Jolie, pretože si myslím že vyzerala výborne. Skvelá farba i štruktúra materiálu šiat, vydarené líčenie, perfektná farba vlasov, Angelina vyzerala veľmi dobre a sviežo. Jedinú poznámku mám k tvaru výstrihu a rozloženiu aplikácii, vďaka ktorým jej prsia pôsobia spadnutým dojmom. Ale k tomuto dojmu zrejme prispieva i absencia podprsenky :-). Angeline viac lichotia hlbšie výstrihy, má v nich čo ukázať.

Cate Blanchett vyzerala akoby sa preniesla v čase z minulosti, vyžarovala z nej elegancia a ženskosť a grácia. Teší ma, že zvolila svetlú farbu a štruktúra materiálu i doplnky tiež krásne ladili s jej farebnosťou.
Strih šiat pôsobí jemne a žensky, rúž mohol mať trochu sviežejšiu farbu.

Šaty Olgy Kurylenko ma zaujali svojim strihom. Perfektne zvýraznili jej postavu, riešenie živôtika šiat je netradičné a zaujímavé, napriek prestrihu nepôsobí vulgárne. Farba vlasov mohla byť o niečo menej tmavá a farba šiat mohla mať o štipku viac teplých pigmentov, ale to sú detaily, Olga vyzerala výborne.

Emma Watson predviedla, aký veľký efekt môže vytvoriť ideálna farba rúžu. Napriek jednoduchému strihu šiat a pomerne nevýraznej, neutrálnej farbe materiálu, jej tvár žiari. Dôvodom je mierny lesk materiálu živôtika, skvelé líčenie i farba vlasov. Nad Emmou som v poslednej dobe premýšľala a prehodnotila som jej farebnosť, preto článok o jej farebnom type mám v pláne prepracovať.

Farbou šiat zaujali smoliarka Jennifer Lawrence i sympatická Lupita Nyong’o. Oranžová farba rozžiarila tvár Jennifer a páči sa mi, že osviežila záplavu neutrálnych odtieňov šiat ostatných dám. Účes jej trochu pridával vek, ale jej to ešte nemôže uškodiť. Peplum vsadky v páse pôsobia na mňa trochu „unaveným“ dojmom :-).
Lupita nezvolila ideálny strih živôtika na jej pomerne plochý hrudník, jej rebrá sa dali počítať, ale jej prejav a gestá boli natoľko sympatické a modrá farba taká jemná, že tvar výstrihu nebol v centre pozornosti.

Pokračujeme modelmi, pri ktorých nevhodná farba dosť pokazila celkový dojem:
Jennifer Garner zvolila výrazne chladnú a svetlú farbu šiat, čo spôsobilo, že vyzerá trochu tvrdo a málo jemne. Strih šiat podporuje „hranatý“ dojem z jej postavy, čo sa mi nezdá ideálne. Celkovo na mňa Jennifer pôsobí starším dojmom a predpokladám, že tomuto dojmu pomáha i jej účes.
Jessica Biel zostala verná obľube príliš bledých šiat a svetlej nude farby rúžu, v ktorých sa stráca. K takýmto bledým šatám sa jednoznačne žiada výraznejšie líčenie.
Julia Roberts je bohužiaľ opäť blond a nie je to zmena k lepšiemu. Jej tvár kvôli nevhodnej farbe vlasov, líčenia i doplnkov vyzerá unavene a tvrdo. Šaty by mohli byť zaujímavé, ak by boli z menej tlmeného materiálu a ich farba by bola výraznejšia a farebnejšia. Predstavte si napríklad sýtu paradajkovo červenú, alebo sýtu smaragdovú. Edit: podľa informácie od Niki v diskusii nižšie drží Julia smútok, preto tá čierna.

Calista Flockhart akoby veľmi zostarla. Viac ako príliš bledá farba šiat jej ubližuje takmer neexistujúce líčenie, nedbalý účes a zrejme i estetické „vylepšenia“ tváre.
Amy Adams to vie i lepšie. Modrá farba šiat by bola v poriadku, chce to však osviežiť ju výraznejšími, žiarivejšími doplnkami teplej farby, alebo výraznejšou farbou rúžu. Jej farba vlasov pôsobí fádne a málo živo, tvar účesu nepomáha zjemniť jej tvár.
Olivia Wilde mohla vyzerať sviežejšie a pozitívnejšie, ak by  nezvolila čiernu farbu. Spojenie radostného očakávania a tejto farby mi spolu neladí. Jej líčenie je trochu tvrdé, ale z tváre Olivie žiari spokojnosť a tehotenstvo jej zjavne prospieva.
Sandra Bullock už tradične s príliš chladne nalíčenými očami a príliš bledými perami. Chladnejší odtieň modrej mohol zostať bez výrazného lesku (ktorý neporospieva proporciám, najmä pri pohľade zozadu) a potreboval by oživiť doplnkami v teplých, nie chladných farbách.

V ankete hlasujte za dámu, ktorej celkový styling sa vám najviac páči a ak máte chuť, v diskusii môžete popísať svoje dojmy!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top