skip to Main Content
V nedeľu 24.2.2013 sa konalo tradičné odovzdávanie Oskarov a tak sa po malej dovolenkovej prestávke v dnešnom príspevku pozrieme na niektoré oskarové róby.

Prezrela som si všetky šaty Adele, ktoré mala na sebe pri formálnych príležitostiach v posledných mesiacoch. Jej šaty sa vo väčšine prípadov navzájom veľmi podobajú – sú čiernej farby a majú malý, plytký výstrih (nedávno na odovzdávaní Grammy Awards si obliekla síce farebné šaty, ale malý výstrih bohužiaľ zostal). Oba tieto prvky môžu byť pre Adele problematické – čierna ju robí staršou a malý výstrih nepomáha zoštíhliť jej plnšiu postavu. Veľmi sa mi páči účes Adele, ktorý jej tvár príjemne rámuje. Zostala verná výraznému líčeniu očí, ale aspoň nemá na sebe výrazný červený rúž, vďaka čomu vyzerá jemnejšie a mladšie ako s ním. Na tlačovke k Oskarom ho už mala a ako to vyzeralo si môžete pozrieť tu.
 

Čiernu Adele zrejme využíva na zoštíhlenie, avšak predstava že čím viac pokryjeme telo čiernou, tým štíhlejšie budeme vyzerať, nie je správna. K jej tvaru postavy by lepšie ladili hlbšie výstrihy, ktoré by zoštíhlili jej driek. Na nasledujúcej koláži vpravo je výstrih na jej oskarových šatách graficky upravený. Nasleduje i farebná úprava šiat, ktorá dokazuje že Adele môže vyzerať pekne i vo farbách.

Anne Hathaway zvolila model, v ktorom sa farebne stráca. Strih šiat nevhodne zvýrazňuje jej hranaté ramená a zoštíhľuje jej už dosť štíhlu postavu. Náhrdelník by som vynechala, zdá sa mi prebytočný. Líčenie očí i pier mohlo byť menej chladné. Myslím že je škoda, že táto krásna žena chodí väčšinou len v neutrálnych farbách, čo je trochu fádne. Annina zimná farebnosť si žiada výraznejšie, silné, sýte farby. Apropo, páčila sa vám Anne viac v dlhých vlasoch, alebo si myslíte že jej zmena na krátke prospela? Porovnávaciu koláž nájdete nižšie.

Tradične neupraveno-upravená Helena Bonham Carter opäť zostala verná svojej povesti rebelky. Mala na sebe šaty v štýle, na aký sme u nej zvyknutí. Páči sa mi jej účes, ktorý jej sedí farebne a pritom ju vystihuje štylisticky. Helenu si vlastne ani neviem predstaviť konvenčne upravenú, nebola by to už ona.

Jennifer Aniston mala na sebe šaty s objemnou sukňou a aj keď nevyzerala zle, bolo to akési obyčajné a celku akoby chýbalo niečo zaujímavé. Dôvody môžeme hľadať nielen v príliš teplej a žiarivej farbe šiat, absencii doplnkov v blízkosti tváre, príliš svetlej a chladnej farbe vlasov, ale aj účese a líčení, ktoré pôsobia príliš bežne. Na koláži nižšie sú jej šaty vo farbách, ktoré sú pre jej letnú farebnosť vhodnejšie.

Nasledujúce dva modely sú zaujímavé tým, ako môže optika vzoru meniť proporcie. Nicole Kidman je známa svojou rovnou, málo tvarovanou postavou bez kriviek. Jej oskarové šaty mali síce nevhodnú, pre jej jemné sfarbenie príliš tvrdú čiernu farbu s dramatickým leskom, ale zdobenie zlatými motívmi pomohlo jej postavu vytvarovať do kriviek. Predpokladám, že zásluhu na tom má i vhodný postoj pred objektívom.
Na fotografii vpravo je Kristen Stewart, ktorá tiež nemá výrazne žensky tvarovanú postavu, ale na rozdiel od Nicole svoju rovnejšiu postavu výberom šiat iba zvýraznila.

Výber vhodnej farby šiat podcenila Sandra Bullock, ktorej šaty by vyzerali pekne na chladných typoch, alebo tlmenom letnom type. Sandre však uberajú iskru a vytvárajú trochu fádny, málo živý dojem. Škoda že Sandra nedoplnila šaty aspoň farebnou kabelkou, alebo sýtym červeným rúžom, tak ako na porovnávacej koláži nižšie. Apropo, veľmi sa mi páči líčenie očí Sandry.

Keďže príspevok o oskarových róbach je už dosť dlhý a nechcem vás unudiť :-), v nasledujúcej galérii pridávam už len fotografie ďalších dám bez komentára (pre prezretie kliknite). Budem rada, keď svoje názory a dojmy z nich pridáte do diskusie.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top