skip to Main Content

Uplynulý víkend bol bohatý na spoločenské udalosti, preto hneď po pražskom plese sa pozrieme na šaty dám na odovzdávaní cien filmovej akdémie Oscar. Akcia sa konala v nedeľu večer v americkom LA a mňa zaujalo niekoľko dám.

 

Meryl Streep
Meryl Streep získala cenu za najlepší ženský herecký výkon. Jej šaty boli zaujímavé, ich farba však bola pre Meryl málo jemná a trochu príliš teplá. Jej tvár popri šatách zaniká a dôvodom je i nevýrazné líčenie. Meryl však vyzerá výborne, pretože prvkom ktorý zaváži je i jej veľká charizma.

Angelina Jolie
Angelina v čiernej s výraznými perami pôsobí na mňa tvrdým a krikľavým dojmom. Šaty majú pekný strih, aj Angelina vyzerá dobre naladená, škoda len tej farebnosti. Na viacerých fotografiách má tento čudný postoj.

Cameron Diaz
Cameron si nechala koncom minulého roka skrátiť vlasy a nosí výrazne chladnú farbu. Myslím že táto zmena nebola dobrým ťahom. Uvažovala som čo mi na jej šatách vadí a myslím že je to nielen farba ktorá je nevýrazná, ale najmä strih a materiál ktorý zvýrazňuje každú nerovnosť a záhyb. Tento priliehavý strih šiat zvýrazňuje rovnú a „hranatú“ postavu Cameron a tým viac že šaty majú svetlú farbu. Na druhej strane je táto svetlá lepšia ako čierna ktorú nosí Cameron často a rada.
Celkovo na mňa Cameron pôsobí farebne príliš chladne a tvrdo. Zlá farba vlasov dokáže narobiť veľa škody.

 

Emma Stone
Emme pristanú teplejšie odtiene farieb a šaty ktoré mala v nedeľu večer nie sú pre ňu ideálne. Chladný odtieň červenej je naviac príliš intenzívny pre Emminu jemnú farebnosť. Strih a štýl šiat sa mi na Emme veľmi páčia. Ružové očné tiene nie.

 

Glenn Close
Glenn Close mala na sebe zelené šaty. Ich strih zvýrazňuje postavu Glenn, ktorá je obdivuhodná. Tmavá zelená však pôsobí príliš tvrdo a prísne, najmä v kombinácii s bledými vlasmi.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth vyzerala veľmi elegantne. Farba šiat ladí s jej svetlým farebným typom, strih zodpovedá jej rovnejšiemu typu postavy. Na rozdiel od Cameron jej svetlá chladná farba vlasov sedí. Ak by som mala niečo zmeniť, bol by to účes. Pri pohľade zpredu je úplne ok, ale pri pohľade zboku a zozadu sa mi zdá málo slávnostný a viac ležérny, akoby zrážal eleganciu šiat.

 

Jennifer Lopez
Jennifer zostala verná svojmu štýlu s obliekla si šaty ktoré zvýrazňujú jej postavu typu presýpacích hodín. Vyzerá sexi, ale nie vulgárne, aj keď ja by som výstrih o pár cm skrátila. Málokto dokáže svoj veľký zadok a štíhly driek tak dobre „predať“ ako Jennifer. Pery sa mi zdajú príliš nevýrazné a sýty rúž by tento problém odstránil.

Melissa McCarthy
Melissu McCarthy možno poznáte ako Sookie zo seriálu Gilmore Girls. Melissa je bacuľka a jej oblečenie na Oskaroch tento fakt bohužiaľ veľmi zvýraznilo. Farba šiat jej sedí, ale riasenie, malý výstrih a zvýrazňovanie pása jej postave nelichotia.

Natalie Portman
Zdá sa že Natalie nemá po pôrode žiadne problémy s postavou, vyzerá výborne. Jej šaty na Oscaroch boli jednoduché, ale efektné. Natalie v nich vyzerala krehko, nežne a elegantne. Farba šiat bola pre jej tmavý jesenný typ zvolená výborne. Účes by som mierne zmenila, myslím si že ak by bolo čelo trošku zakryté šikmou ofinou, vyzeralo by to ešte lepšie.

 

   
 

 

Penelope Cruz
Penelope je tmavým typom, má v tvári žiarivosť a kontrast. Preto sú púdrovo modré šaty farebne pre ňu príliš fádne a uberajú jej energiu z tváre. Strih šiat krásne zvýrazňuje štíhly driek. Penelope by však vyzerala ešte lepšie v nejakej sýtej farbe teplejšieho odtieňa. 

 

Sandra Bullock
Sandra zvolila šaty ktoré jej deformujú postavu. Voľba tmavej farby na spodnú polovicu tela je vhodná, ale voľný strih šiat ukrýva štíhlejší driek. Efektná aplikácia je umiestnená na mieste kde sa začínajú širšie boky. Postava Sandry vyzerá beztvaro a šaty jej pridávajú kilogramy nielen v páse, ale robia mohutnejšími i jej paže. Pri pohľade na Sandrinu tvár mám dojem akoby mala čerstvo aplikovaný botox, jej tvár pôsobí neprirodzene strnulo. Sandra je krásna žena a je škoda že čoraz viac krásnych žien podlieha tomuto trendu.
 
 

Máte svoju favoritku? Chcete sa podeliť o svoje názory a dojmy? Priestor v diskusii je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top