skip to Main Content
V nedeľu sa v Los Angeles odovzdávali už po 54. raz prestížne ceny Grammy. Udalosť bola zahalená tieňom smútku za zosnulou Whitney Houston. Britská speváčka Adele sa po niekoľkomesačnej pauze spôsobenej zdravotnými problémami vrátila späť na koncertné pódiá a hneď s veľkým úspechom. Ovládla túto udalosť a získala 6 ocenení. V dnešnom príspevku sa pozriem na to, ako vyzerali niektoré dámy na tohtoročnej Grammy.
 

Keď si pozriete fotografie Adele zo začiatku speváckej kariéry, zistíte že urobila veľký posun v oblasti svojej vizáže. Adele patrí medzi tlmené typy, jej farebnosť sa blíži až k teplej jeseni a aj keď jej vizáž na Grammy vôbec nebola „predpisová“, vyzerala pekne. Príliš výrazné líčenie, príliš zosvetlené vlasy, čierna farba šiat, to všetko sú prvky ktoré s farebnosťou Adele neladia. Napriek tomu vyzerá zaujímavo a vyžaruje sabevedomie a silu. Akoby jej osobné vyžarovanie dokázalo kompenzovať farby ktoré nie sú ideálne. Toto je zaujímavý jav ktorý sa vyskytuje u niektorých osobností ktoré majú silnú charizmu. Dokážu uniesť i farby a tvary, v ktorých by rovnaké farebné typy s menšou charizmou vyzerali zle.

 

V čiernej sa na odovzávaní cien zúčastnila i Gwyneth Paltrow a v jej prípade ani charizma nestačila na to, aby Gwyneth vyzerala zaujímavo. Dôvodom je jej príliš štíhla postava a tvár ktorá vyzerá trochu strhano a unavene. Gwyneth vyzerá oveľa lepšie v svetlejších farbách a čierna nie je pre ňu to pravé. Účes pôsobí dojmom akoby sa mu Gwyneth vôbec nevenovala a líčenie podobne. Tvári chýba viac sviežosti a strih šiat zbytočne upozorňuje na príliš štíhlu, „hranatú“ postavu.

 

 
 

 

Rihanna je treťou dámou v čiernej. Jej vlasy sú príliš zosvetlené a v spojení s čiernou farbou šiat vyzerá jej tvár veľmi bledá a nevýrazná, akoby ju nebolo vidieť. Tomuto dojmu nahráva i odtieň rúžu ktorý je príliš svetlý. U Rihanny predpokladám že je tlmeným letným typom a jej vizáž na mňa pôsobí príliš obyčajným, tuctovým dojmom. 
Strih šiat je jednoduchý a efektný, ale myslím že pre typ postavy Rihanny nie ideálny. Príliš zužuje jej trup a zvýrazňuje širku bokov. Aj keď páni asi viac sledovali jej dekolt :-).


 
 

 

Carrie Underwood je podobne ako Rihanna tlmeným typom a na odovzdávaní cien dokonale splynula s farbou svojich šiat. Pri pohľade na ňu sú najvýraznejšie a viditeľné najmä tmavé umelé mihalnice. Farba šiat je príliš svetlá a príliš chladná. Carrie vyzerá bledo, nevýrazne a niekoho môže napadnúť, či nie je chorá.

 

 Iné recenzie šiat z Grammy som zatiaľ schválne nečítala, ale predpokladám že šaty Fergie sú veľmi diskutované. Fergie síce pristanú viac teplé farby ako chladné, zvolený odtieň oranžovej je však príliš farebný, silný a výrazný. V spojení so zvoleným účesom ktorý odhaľuje tvár, nude odtieňom rúžu a nevýrazným líčením očí, pôsobí farba šiat popri tvári príliš silno a výrazne. I napriek tomu, že je tlmená čipkovým materiálom.
Priesvitnosť materiálu šiat a provokatívna kombinácia s čiernym prádlom na mňa pôsobia trochu prvoplánovo. Strih šiat sa mi však páči, vytvára na postave Fergie peknú siluetu. Zvolila by som iný materiál, napríklad ak by šaty boli celé vypodšívkované čiernou, bolo by to lepšie.

 

 Komentovať výzor Katy Perry nie je treba, Katy sa stále hrá s farbami a posúva hranice svojho farebného typu. Jej obľuba v ružových a bledomodrých vlasoch je typická a jej tvár sa v týchto farbách stáva viac tlmenou.
Páčia sa mi šaty Katy, robia jej postavu veľmi ženskou a tvarovanou. Mám pocit že prsia by potrebovali podrsenku, pretože tým že Katy ju nemá (ak sa teda nemýlim), vidieť účinok zemskej príťažlivosti a driek vyzerá kratší. Ale možno je to zámer a ak áno, tak sa podaril pretože prsia naozaj pútajú pozornosť, minimálne takú ako pás.

 

 Poslednou dámou bude jemne sfarbená Taylor Swift. Taylor patrí k svetlým jarným typom a farba jej šiat je výborná. Šaty sa mi páčia strihom, zaujímavým materiálom a jeho kompozíciou. Rúž mohol byť ešte o odtieň výraznejší, Taylorina tvár by tak získala ešte viac sviežosti. Taylor sa mi veľmi páči, vyzerá jemne, sviežo, prirodzene a krásne.


 
Ktorá dáma je vašou favoritkou? Čo vás zaujalo najviac a čo najmenej? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top