skip to Main Content

Minulý týždeň odštartoval v Cannes 66. ročník filmového festivalu, na ktorom sa už tradične bojuje nielen o Zlaté palmy, ale i o obdiv na červenom koberci. Festival je v plnom prúde, trvať bude do 26.5. a my sa v dnešnom príspevku pozrieme na niektoré róby z Cannes.

Začnem Carey Mulligan, ktorej je na blogu už venovaný samostatný článok. Jej jemná jesenná farebnosť je zjavná, o to viac je škoda, že Carey sa už dlhšiu dobu tvrdošijne drží výraznej blond farby vlasov a používa ostré líčenie. Príliš tmavé a ťažké farby, rovnako ako príliš bledé, jej tvár nedokážu naplno zvýrazniť. Carey sa v Cannes predviedla v šatách čiernej, alebo bielej farby a jej výber bol pravým opakom toho, čo jej farebnosť potrebuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emma Watson v Cannes už stihla predviesť viacero šiat. Jednoduché čierne šaty patria do kategórie „neurazia, ale ani nenadchnú“. Bielo-čierne šaty jej trochu deformujú postavu, ich štýl s Emmou neladí a príliš chladná a bezfarebná kombinácia vyvoláva trochu tvrdý farebný dojem. Najlepšie Emma vyzerala v sýtych vínových šatách, ktoré perfektne zvýrazňujú postavu a v ktorých jej tvár mala možnosť zažiariť. Jej vlasy by zniesli farbu o 1-2 odtiene tmavšiu a Emma si môže dovoliť i trochu tmavšie líčenie očí, vynikli by ešte viac.

Pokračujeme Julianne Moore, ktorá síce vyzerala ako vždy pekne, ale vhodnejšou farbou šiat i líčenia mohla vyťažiť zo svojej charizmy ešte viac. Korzet šiat jej nesedí a deformuje jej trup, hrubé čierne linky s príliš chladnou farbou rúžu neladia s jej jemnejšou jesennou farebnosťou. Ako celok šaty i líčenie pôsobia príliš tvrdo a uberajú Julianne jej prirodzený pôvab.

Nicole Kidman môže svojím výberom rób v Cannes predstavovať ukážku toho, čo je pre jarné farebné typy vhodné a čo vôbec nie. Porovnanie čiernych lesklých šiat a svetlých šiat v sviežej jarnej farebnosti nepotrebuje komentár. Spomenúť treba strihové riešenie bledých šiat, ktoré pridávajú Nicole krivky na tých správnych miestach a pomáhajú jej rovnej postave vyzerať viac žensky.

Francúzska herečka Vahina Giocante si vybrala líčenie i farbu šiat, vhodnú pre zimné typy. Jej tvár má však veľmi jemnú, tlmenú farebnosť, preto vidieť viac šaty a rúž ako tvár Vahiny.

Na červenom koberci v Cannes zažiarila Cheryl Cole, ktorá podobne ako Emma, zvolila vínovú farbu. Sýtosť farby a jej kontrast s pokožkou, spolu s rafinovaným riešením šiat a vhodným líčením perfektne podčiarkli krásu Cheryl.

Medzi tmavé typy patrí i Eva Longoria, avšak na rozdiel od Cheryl, Eva sa často štylizuje do tlmenosti, čo jej uberá iskru z tváre. V Cannes tomu nebolo inak. Aj keď farba vlasov a líčenie očí je OK, farba rúžu a šiat robia jej tvár bledou a nevýraznou. Béžové šaty naviac nelichotia postave Evy, pretože zvýrazňujú fakt že nemá príliš tvarovaný pás a robia ju beztvarou. Béžová je jedna z najmenej vhodných farieb pre tmavé typy.

Jessica Biel vyzerala napriek príliš bledej farbe šiat veľmi pekne a to nielen vďaka originálnemu šperku, ale i vďaka perfektnému líčeniu, ktoré skvele zvýraznilo jej tvár. Jessica patrí k tlmeným letným typom a líčenie s ideálnym pomerom chladných a teplých pigmentov jej oči rozžiarilo a zväčšilo, bez toho aby vyvolalo príliš ťažký, alebo tvrdý dojem.

Na záver pridávam fotografie španielskej herečky Paz Vega, ktorej šaty vzbudili v sobotu rozruch. Ako na vás pôsobia? Máte aj vy pocit, že Paz padá sukňa a treba ju zachytiť?… alebo ste pri pohľade na jej šaty získali dojem že Paz sa nestihla doobliekať :-) ? Alebo sa vám zdá takéto strihové riešenie zaujímavé?


V diskusii môžete prejaviť svoj názor nielen na Paz Vega, ale i na ostatné spomínané dámy, alebo dámy, ktoré vás svojím zjavom na festivale v Cannes upútali.

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top