skip to Main Content
V tomto príspevku sa pozrieme na typ postavy, pre ktorý sa mi nepodarilo nájsť výstižný názov. Má najväčší objem v prsiach a zvyšok tela je štíhly, mohli by sme ho nazvať „špendlík“ :-). Tento typ postavy má:
  • veľké prsia, akoby neprimerane veľké k zvyšku tela
  • len ľahko tvarovaný pás a boky
  • štíhle nohy.

 

Postava ako celok je štíhla a pekne formovaná. Veľké sú len prsia. Takúto postavu má Susan Sarandon a na fotografiách si ukážeme čo jej postave lichotí a čo škodí.

Prsia
Ako som už písala v predchádzajúcich príspevkoch, veľké prsia si žiadajú hlboký, priestranný dekolt. Ak absentuje, celkový dojem nie je príliš lichotivý.

 

Porovnajte s nasledujúcimi výstrihmi, ktoré sú pre plné veľké prsia ideálne. V tejto súvislosti chcem pripomenúť, aká dôležitá je pre každú ženu dobre padnúca podprsenka. Najmä v prípade objemnejších pŕs je veľmi viditeľné, ak žena nemá vhodnú podprsenku – prsia vpredu „visia“, tenké ramienka neudržia ich váhu a na chrbte sa podprsenka zarezáva do pokožky. Dobrá podprsenka robí s tvarom pŕs divy a stojí za námahu zohnať si ju, pretože dosť zasadne určuje, ako budete v oblečení vyzerať.

 

Driek 

Je dosť ťažké nájsť pre tento typ postavy vrchný diel v bežnej konfekcii. Dôvodom je nepomer medzi veľkosťou pŕs a objemom pása. Ženy robia chybu v tom, že si vyberajú voľné vrchné diely, rovno strihané.

 

 

 

Vrchný diel pre tento typ postavy by v ideálnom prípade mal mať strih, ktorý je pod prsiami priliehavý.

 

Voľné, splývavé oblečenie nie je pre tento typ postavy vhodný.

 

 

Poznámka: Možno ste si na fotografiách všimli že Susan má záľubu v nízkych pohodlných topánkach. Súvisí to s jej podstatou, je zrejme športovým, alebo ležérnym typom. Ak si žena oblečie spoločenské šaty, vyzerá vždy lepšie v topánkach na podpätku, aj keď len malom. V prípade Susaninho výrazne ženského typu postavy sú topánky na podpätku ešte viac žiadúce. Nízke, pohodlné topánky totiž nekorešpondujú s jej ženskosťou a pozorovateľ tento nesúlad vníma ako niečo rušivé.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top