skip to Main Content
Scarlett Johansson bola v pondelok hosťom v „Show Davida Lettermana“. Na sebe mala šaty značky Proenza Schouler, ktoré pochádzajú z kolekcie tejto značky pre jar 2012. 

 

Vzhľadom na to, že počas tohto víkendu sa chystám piecť vianočné koláčiky :-) a teda nebudem mať veľa času na písanie, v dnešnom príspevku využijem váš záujem o možnosť vyjadriť svoj názor predtým ako ho napíšem ja.
 
Zaujíma ma, čo si o šatách, postave Scarlett v nich a líčení myslíte vy. Prezrite si nasledujúcu galériu a vyjadrite svoj názor v anketách na konci článku. V diskusii môžete svoje dojmy popísať podrobnejšie. Prosím nenechajte sa ovplyvniť názormi ostatných v diskusii, pokúste sa popísať svoje prvé dojmy po prezretí fotografií. Popíšte tie dojmy, ktoré budete mať ešte pred prečítaním názorov v diskusii. Možno sa stane, že si nebudete vedieť vybrať z odpovedí v anketách. V tom prípade popíšte svoje dôvody v diskusii.
 
Želám vám príjemne strávený predvianočný víkend a ak máte podobný program ako ja, aj veľa voňavých a chutných napečených koláčikov!

 

 
 

 


 

Aktualizácia článku 18.12.2011: 

 Fíha, som naozaj veľmi milo prekvapená množstvom komentárov, ktoré sa k článku objavili! Teší ma váš záujem, postreh i veľmi výstižné formulácie dojmov ktoré vo vás fotografie Scarlett Johansson vyvolali.
Myslím že ste spolu vystihli takmer všetko a veľmi presne. Pomenovali ste negatíva i pozitíva hľadali ste i dôvody a vysvetlenia. Skvelé!
Pridávam teda i svoj pohľad, ale v podstate to bude len opakovanie vašich postrehov.
 
Vlasy: 

Farba vlasov je pre Scarlett vhodne zvolená, odtieň s jej tlmeným jesenným typom ladí. Vlasy sú premelírované a len mierne teplé. Pôsobia prirodzene, aj keď sa mi zdá že trošku tmavší odtieň by bol ešte lepší. Účes jej sedí, vhodne formuje jej trojuholníkovú tvár, tvár pôsobí viac oválne.
O farbe vlasov Scarlett je na blogu samostatný článok a nájdete ho tu.
Líčenie: 
Výrazný rúž je v Hollywoode často používaným trendom, bohužiaľ bez ohľadu na farebný typ. Tlmené typy vo výrazných odtieňoch vyzerajú premaľovane a to je i prípad Scarlett. Porovnanie ku klaunovi (Levandule), či krvavej rane (Canavi) sú vcelku výstižné. 
Scarlett často nosí výrazný rúž, preto už k nej akosi štylisticky patrí. V prípade že ho chce nosiť 
farebný typ, pre ktorý výrazné farby nie sú vhodné, je obzvlášť dôležité vybrať si správny odtieň. To sa v tomto prípade nepodarilo. Scarlett má bledú, pomerne neutrálnu pokožku a popri nej tento chladný výrazný odtieň vyzerá neprimerane. Zahliadla som niekde na 
webe poznámku o tom, že Scarlett mala v spomínanej show pri rozhovore stopy rúžu na zuboch, za čo bola kritizovaná.
Oči Scarlett v tvrdom líčení úplne zanikajú, pôsobia dojmom že sú menšie a nevýrazné. Nevidím žiadnu iskru v oku, zreničky farebne splývajú s výraznou čiernou linkou, viečka pôsobia dojmom že sú ťažké. Chýba modelácia očnými tieňmi, ktorá by oči opticky zväčšila a urobila výraznejšími.
Pridávam fotografiu na ktorej má Scarlett oči nalíčene vhodne – vyzerajú väčšie a žiarivejšie.

 
 

Šaty: 
Štýl  šiat sa k Scarlett hodí, farebnosť a strih však nie. Scarlett má ženský typ postavy s výraznými bokmi a oblými 
tvarmi. Jej postava vyzerá „mäkko“ a žensky, pri pohľade na ňu vám možno napadne spojenie „krv a mlieko“. Má typ postavy ktorá sa mužom páči a je dobré, že nosí oblečenie ktoré má krivky a pôsobí žensky. 
Najmohutnejšou časťou postavy Scarlett sú boky a stehná až po úroveň kolien.

 

 

Na šatách Proenza Schouler je problematické to, že Scarlett zle odhadla strih a veľkosť. Ako je vidieť na modelke z prehliadky, sukňa šiat vytvára zavinovací efekt a modelka má vrchnú časť navrchu na sukni. 
Scarlett sukňa šiat v oblasti bokov nesedí, je strihaná rovnejšie ako by jej postava potrebovala . Je vidieť, že Scarlett je v 
sukni „naprataná“, cez boky je príliš tesná, látka vytvára nepekné riasenie v oblasti bokov. Prílišná tesnosť je i dôvodom 
toho, že zavinovacia časť sa nepekne otvára. 
Dĺžka sukne nie je zlá vzhľadom na tvar nôh, avšak vzhľadom na absenciu pančúch nie je ideálna. Končí v úrovni kolien, ktoré nemá Scarlett ideálne. Ako píše v diskusii Levandule, pančuchy by pomohli tomu aby nielen kolená, ale i celé nohy vyzerali lepšie.

Nina pekne vystihla problém so zakasaným vrškom šiat. Modelka na prehliadke ho má navrchu na sukni a vyzerá to lepšie. Scarlett si zakasaným vrškom akoby koledovala o to, aby sa všetky pohľady upierali na jej oblé bruško a boky. Táto časť tela priťahuje najväčšiu pozornosť. Nie je to len zakasaním živôtika, tesnosťou v oblasti bokov, ale i tým že sukňa má výraznejšiu farbu a je celkovo farebne nápadnejšia ako vršok šiat.
Vrchná časť šiat je v porovnaní so sukňou tlmená a má tmavšiu farbu. Tieto vlastnosti, spolu so strihovým riešením
spôsobujú, že horná časť tela pôsobí oveľa subtílnejším dojmom ako spodná. Keďže Scarlett 
má najväčší problém práve v oblasti bokov a stehien, nie je ideálne na tento fakt výraznejšou farbou a tesným strihom upozorňovať.

 Korzetový strih živôtika šiat Scarlett nesedí. Jej prsia v ňom zanikajú a zdá sa že sú menšie ako naozaj sú.

Farebnosť šiat hornej časti šiat je chladná, odtieň teal na sukni je teplotne viac neutrálny. Ak by farebnosť bola naopak (teal navrchu, tlmený čierno-biely vzor dole), bolo by to lepšie.

 
Pripájam fotografiu šiat, na ktoré upozorňovala v diskusii Nina. Sú podobného strihu a Scarlet v nich vyzerá pekne a proporčne.
 


 

Nasledujúca fotografia zobrazuje Scarlett v inom vhodnom strihu. Zaujímavo riešený výstrih i ramená zvýrazňujú najmä hornú polovicu postavy. Náhrdelník je príliš krátky, vhodnejší by bol dlhší, končiaci v úrovni výstrihu.


 

A do tretice ďalšie šaty. Strih je zaujímavý, efektný, postava Scarlett v ňom vyzerá krásne a veľmi žensky. Odmyslite si však výraznú farbu šiat, rúžu i príliš zosvetlené vlasy. Ja viem, je to ťažké, pretože tá prílišná žiarivosť na Scarlett pôsobí nepekne a rušivo. Šaty a rúž sú výraznejšie ako Scarlett.
 


 

Šperky:  

Marcela v diskusii podotkla, že sa jej žiada aby náušnice Scarlett boli trochu väčšie. Súhlasím a dôvody sú dva. Prvým je fakt, že Scarlett má trojuholníkový tvar tváre a preto je vhodné užšiu oblasť brady náušnicami opticky rozšíriť. Druhým
dôvodom je to, že výraznejšie náušnice by pritiahli viac pozornosti k tvári a dekoltu Scarlett. Problematická časť bokov by nepriťahovala všetku pozornosť. 
Rovnakú službu (upútanie pozornosti na dekolt) by urobil i zaujímavý, výrazný náhrdelník, alebo strih šiat ktorý by bol v 
oblasti ramien nejako rafinovane riešený.
Náramok ktorý má Scarlett na sebe, by bolo vhodnejšie vynechať, pretože keď má Scarlett spustené ruky, náramok je práve v rovine problematickej oblasti bokov. Preto na oblasť problému priťahuje ešte väčšiu pozornosť.
 
Topánky:
Topánky ktoré Scarlett zvolila nie sú zlé. Je otázkou vkusu a štýlu, či sa vám páčia alebo nie. Farebne dosť splývajú s nohami čo je dobre, pretože ich opticky predlžujú. Trčiace remienky celkový dojem trochu rušia, v tomto súhlasím s Marcelou. Topánky nie sú však nijako výrazné, rušivé, alebo farebne neladiace, preto si myslím že môžu byť. 

 

Fotografie Scarlett v šatách Proenza Schouler som do príspevku vybrala zámerne. Moje písanie väčšinou vzniká spontánne – prezerám si fotografie a ak ma niečo zaujme, je to pre mňa námet na článok. Pri Scarlett mi do očí ako prvý udrel krikľavý rúž, tesná sukňa, zvýraznené oblé bruško a boky. Chcela som vedieť či aj vás upútajú rovnaké veci a ankety i vaše komentáre ukazujú že áno. Scarlett nevyzerala hrozne, ale tento outfit nie je pre ňu ideálny, farebne ani tvarovo.
Som naozaj veľmi príjemne prekvapená, koľko názorov sa pod fotografiami Scatlett objavilo. Každý z nás má vyvinutý zmysel pre niečo iné. Niekto si viac všíma farebnú harmóniu alebo nesúlad, niekoho najskôr upútajú harmonické alebo neladiace tvary, niekto potrebuje aby v outfite boli doplnky zladené štýlovo alebo farebne. Preto je veľmi zaujímavé sledovať vaše názory a postrehy. 

 

Rada by som robila niektoré články podobnou formou ako tento. Je to viac interaktívny spôsob a možno aj zaujímavý pre vás.

 

Tento článok je prvým, preto privítam každý názor na to, či vám tento spôsob vyhovuje, prípadne vaše námety na jeho doplnenie, či vylepšenie!


Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top