skip to Main Content
Princezná Beatrice je 21- ročnou dcérou Sarah Ferguson, vojvodkyne z Yorku. Na nedávnej svadbe Williama a Kate upútavala Beatrice pozornosť svojím netradičným klobúkom i štíhlou postavou.

 

 
Minulý rok sa z kedysi plnoštíhlej ženy stala štíhla. Beatrice sa pre zmenu svojej postavy rozhodla po tom, čo videla v novinách svoje fotky v plavkách. Trénovala na londýnsky maratón, dodržiavala životosprávu a výsledok sa dostavil. Jej telesný tvar samozrejme zostal zachovaný a práve o ňom bude tento príspevok.
Beatrice má postavu typu presýpacích hodín. Najširším miestom jej tela je oblasť bokov. Má definovaný výrazný pás, a okrúhlejšie ramená. Stehná sú v hornej časti plnšie, od polovice sú však štíhle, rovnako ako lýtka.

 

 

 
Nasledujú zaujímavé fotografie, pri ktorým ma napadá staré známe „aká matka, taká Katka“. Beatrice má tvar tela rovnaký ako jej matka. Sarah Ferguson nemá pás už tak jasne definovaný, čo je zvyčajné u žien v strednom veku – pás sa im vplyvom veku zarovnáva.
Na prvej fotografii majú obe veľmi vhodne zvolené šaty, ktoré zvýrazňujú ženský tvar ich postavy. Na druhej fotografii sú obe o pár kíl ťažšie a oblečenie nie je ideálne.

 

 
Pretože má Beatrice definovaný pás, nie je vhodné skrývať ho vo voľných topoch a kabátikoch voľného alebo rovného strihu.

 


 

Beatrice má záľubu v zdobených, naberaných a výrazných sukniach. Keďže je oblasť bokov jej problémovou časťou, nie je vhodné upútavať na ňu pozornosť.
 

Ženy s výrazne ženskou postavou akú má Beatrice by sa mali vyvarovať príliš voľných, alebo nariasených odevov. Pridávajú opticky kilogramy a výrazné krivky sa v nich strácajú.
 
 

 
Okrem netradičných klobúkov má Beatrice záľubu v kabátoch s aplikáciami riasenia alebo zámykov.

 

 
 
Na záver si ukážeme Beatrice v oblečení, ktoré lichotí jej postave.

 

Nasledujúce šaty sú dobré farebne i strihovo. Majú opaskom zvýraznený štíhly pás, širšie boky sú ukryté v sukni zo splývavého materiálu. Dĺžka sukne necháva vyniknúť pekné kolená a nohy.

 

Tmavá farba outfitu na nasledujúcej fotografii nie je ideálna, avšak strihovo je OK.

 

 

Nasledujúce spoločenské šaty vyzerajú na Beatrice pekne. Ak by ich doplnila šperkom na krku, bolo by to ešte ideálnejšie.

 

Beatrice je ešte veľmi mladá žena a aj keď nepoužíva vždy strihy oblečenia ktoré lichotia jej postave, jej vek to unesie. Aj keď jej klobúk zo svadby Williama a Kate sa stal terčom posmeškov, jej mladosť je tým čo je na nej krásne. Ak by si taký klobúk dala jej matka, pôsobilo by to asi horšie :-).

 

Čím je žena staršia, tým viac sú postrehnuteľné disproporcie a nesúlad v tvaroch a farbách. Premýšľajte o svojej postave. Ak nedokážete objektívne posúdiť jej klady a zápory, poproste o pomoc kamarátku. Nájdite svoje ideálne strihy, v ktorých budete vyzerať štíhlo, harmonicky a proporčne!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top