skip to Main Content
Tehotenstvo a materstvo
1. Móda, tipy, triky – Tehotenské oblečenie
2. Celebrity a tvar postavy – Kim Kardashian a tehotenské oblečenie
3. Tehotenské oblečenie 2
4. Ako sa obliecť zaujímavo počas materskej dovolenky
5. Ako vybrať nosič na dieťa
Na fotografie tehotnej americkej hviezdičky Kim Kardashian som natrafila náhodou a námet dnešného článku vznikol spontánne pri pohľade na ne. V staršom článku o tehotenskom oblečení nájdete tipy ako sa obliecť v období tehotenstva, v dnešnom príspevku zasa ukážku toho, čo by ženy v období tehotenstva nosiť nemali.

Na úvodnej fotografii článku je vidieť, že Kim sa i v tehotenstve drží svojho obľúbeného štýlu – snaží sa ukazovať nohy a zvýrazňovať pás. Nohy má stále štíhle, ale prsia i pás majú v tehotenstve iné miery a preto jej postava nevyzerá na fotografii vpravo tak dobre ako na fotografii vľavo (pred tehotenstvom). Štýl oblečenia je veľmi podobný, ale celkový dojem úplne iný.

Akoby si Kim nepripúšťala, že jej telo sa tehotenstvom zmenilo… a možno si práve takýmto oblečením dokazuje, že to nie je pravda. Možno je frustrovaná z kilogramov ktoré naberá a z faktu že jej pás je širší a posúva sa smerom hore, či z toho že jej prsia sú oveľa plnšie. Paradoxne, v snahe vyzerať štíhlo a sexi, pôsobí oveľa širším a hlavne trochu lacným až vulgárnym dojmom. K čudnému efektu prispieva i nevhodná farba líčenia a vlasov, ale tomu sa budeme venovať v závere článku.

Kim nemala pred tehotenstvom problém ukazovať prsia v hlbších výstrihoch. Počas tehotenstva, čím sú jej prsia plnšie, tým viac ich zahaľuje do malých výstrihov. A tak ich opticky robí ešte plnšími.

Postava Kim má veľmi ženský tvar typu presýpacích hodín a Kim svojím oblečením vždy na tento fakt upozorňovala. I v období tehotenstva sa drží priliehavých strihov, čo je v poriadku, pretože v rovnejších strihoch by jej telo vyzeralo oveľa mohutnejšie. Keďže jej bruško rastie a najužšia časť drieku sa posúva smerom pod prsia, Kim rada zvýrazňuje práve toto miesto. Tu ale treba zvážiť veľkosť pŕs. Spojenie malého výstrihu s plnými prsiami totiž vyvoláva efekt, akoby prsia boli ešte objemnejšie a akoby nevládali udržať svoju váhu a „prekypovali“ cez zvýraznenú líniu vyššie položeného pása.

Krátke strihy sukní síce nechávajú vyniknúť pekné nohy Kim, ale len v prípade že sa to s ich krátkosťou nepreženie a že sa neodhaľuje horná časť stehien, inak vzniká skôr lacný dojem. Príliš krátke sukne totiž prispievajú k umocneniu dojmu objemnosti hornej časti postavy. V nasledujúcej galérii si môžete pozrieť niekoľko fotografií Kim v období tehotenstva (kliknite).

V prípade puzdrových šiat je celkový dojem oveľa príjemnejší. I v tomto prípade by však pomohli trošku hlbšie výstrihy, alebo dlhšie náhrdelníky, či šály.

Na fotografiách ma okrem oblečenia zaujala i farebnosť tváre Kim. Jej obľuba nude odtieňov rúžov je známa a bohužiaľ jej tento odtieň nerobí dobrú službu. Jej vlasy sú mierne premelírované a príliš chladné. Celkový dojem z jej tváre je vďaka farbám veľmi mdlý, tvrdý a bez života. Jej tvár pôsobí umelým a neprirodzeným dojmom. Na nasledujúcich porovnaniach je zrejmé, že jej tmavá zimná farebnosť potrebuje na to, aby viac zažiarila, sýtosť a štipku teplých pigmentov. Fotografiu vpravo na druhom porovnaní som farebne upravila, zmenená je farba vlasov, rúžu a topu.

Aký dojem máte z tehotenských outfitov Kim Kardashian vy? Ako ste riešili (riešite) svoje tehotenské oblečenie, v prípade že máte podobný typ postavy ako Kim? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top