skip to Main Content
Dnešný príspevok vznikol spontánne po tom, čo som videla na webe fotografiu Jennifer Lopez. Fotografia je z tohto mesiaca a zachytáva Jennifer v New Yorku. Oblečenie, ktoré má na fotografiách úvodnej fotogalérie (pre prezretie kliknite), ideálne nie je a ak vás zaujíma prečo, čítajte ďalej.

Jennifer v tehotenstve dosť pribrala a preto si od pôrodu dvojčiat v
roku 2008 dáva pozor na životosprávu a cvičí. Jej postava je však stále
charakteristická výrazným zadkom a kyprými tvarmi, ktoré sú
Jenniferinými poznávacími znameniami. S pribúdajúcim vekom sa u väčšiny žien pás zarovnáva a rozdiel v jeho obvode a obvode bokov už nemusí byť taký výrazný ako v mladších rokoch. Výrazne tvarované boky a zadok, rovnako ako plnšia horná časť stehien ale stále zostávajú a podobne je tomu i u Jennifer. Outfit z úvodnej fotogalérie je farebne skvelý – farba i vzor blúzky perfektne ladia s jesenným tlmeným sfarbením tváre Jennifer. Prečo teda Jenniferina postava nevyzerá v tomto oblečení tak dobre ako by mohla?

1. Lepšie ako nohavice sú šaty

Jenniferina postava je vhodnejšia pre nosenie šiat ako nohavíc. Vhodne zvolené šaty totiž dokážu zvýrazniť štíhly pás a súčasne ukryť objemnosť bokov a zadku. Nohavice veľmi často zvýrazňujú stehná, boky i zadok, preto treba veľmi premyslene vyberať ich strih a odev na hornej polovici tela, s ktorým budú nohavice skombinované.

2. Svetlá farba nohavíc

Svetlá farba použitá na nohaviciach vytvára objem v oblasti bokov a stehien. Bledé farby opticky zväčšujú, preto spodná časť postavy pôsobí v bledej farbe oveľa mohutnejšie ako horná polovica tela.

3. Široký strih nohavíc

Jenniferine nohy sú od polovice stehien smerom dolu pekné, preto je škoda ukrývať ich v príliš širokých strihoch nohavíc. V takomto strihu vlastne vyzerá mohutnejšie každá bežná žena, ktorá nemá  podvyživené miery dnešných modeliek.

4. Krátky driek

Blúzka zakasaná do nohavíc upozorňuje na kratší driek a rozširuje pás Jennifer. Tieto efekty spolu s bledou farbou nohavíc vytvárajú objemový nepomer medzi spodnou a hornou polovicou tela.

Ako by teda mala Jennifer nosiť blúzku s nohavicami? Nohavice by mali mať stredne tmavú, alebo tmavšiu farbu a blúzka by nemala byť zakasaná, ale mala by mierne prekrývať oblasť pása. Napríklad tak ako na nasledujúcej koláži.

Podobnú postavu ako Jennifer má i Kim Kardashian a na nasledujúcej koláži nájdete porovnanie, ako vyzerá jej postava v blúzke zakasanej do nohavíc a ako v oblečení, ktoré zbytočne nezvýrazňuje mohutnosť jej bokov, stehien a zadku.

Je jasné, že Jennifer je svojou tvarovanou postavou známa a nebola by to ona, keby na svoj zadok neupozorňovala. Väčšina bežných žien má však práve naopak snahu objemnejší zadok či stehná vhodným oblečením zamaskovať.

Nosíte širšie strihy nohavíc? Nosíte vrchné diely do nich zakasané? Ako maskujete objemnejší zadok či stehná? Nosíte viac nohavice, alebo šaty, či sukne? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top