skip to Main Content
Modely z návrhárskej dielne Victorie Beckham majú čoraz väčší úspech. Obliekajú si ich celebrity na prestížne akcie a majú vo svete módy pozitívny ohlas. Victoria už nie je len ozdobou svojho manžela, je úspešnou návrhárkou.

O Victorii Beckham si môžete myslieť svoje, môže vám vadiť jej príliš štíhla postava, alebo jej večne vážny výraz v tvári. Treba však uznať, že jej modely sú zaujímavé svojou jednoduchosťou a prepracovanosťou, pôsobia veľmi žensky a originálne. Modely Victorie sú dôkazom toho, že i puristický štýl môže pôsobiť noblesne, zaujímavo a sexi. Mne však často napadá otázka, prečo Victoria navrhuje vo svojich modeloch takú zvláštnu dĺžku šiat.

Impulzom k napísaniu príspevku na túto tému bola fotografia Demi Moore z minulého týždňa. Demi na spoločenskú akciu zvolila model z kolekcie Victorie Beckham. Pri pohľade na fotografiu ma najviac upútali dve veci. Prvou bola zvláštna dĺžka šiat, ktorá je pre Victoriine modely typická a druhou voľba topánok. Spojením týchto dvoch prvkov vzniká dojem, že postava Demi je nižšia a nohy nemajú pekný tvar.

 


kolekcia Victoria Beckham

V pondelok sa Demi objavila na premiére nového filmu opäť v dlhších šatách. Šaty z dielne Chanel sú naozaj krásne a aj farebne sa Demi veľmi hodia. Opäť ma však ruší ich zvláštna dĺžka. Predstavte si tieto šaty s dĺžkou tesne nad kolená. Alebo si porovnajte ako vyzerá Demi v katších tmavých šatách na druhej fotografii.

 

kolekcia Chanel

 

Eva Longoria má na nasledujúcej fotografii na sebe tiež šaty z dielne Victorie Beckham. Strih šiat je zaujímavý, dĺžka však polemická. Porovnajte si nasledujúce fotografie a nohy Evy v rôznych dĺžkach.

 

 

kolekcia Victoria Beckham

 

kolekcia Victoria Beckham

 

Drew Barrymore je z dám, ktoré sú v dnešnom príspevku spomenuté, najviac „postihnutá“ zlou dĺžkou šiat. Na prvej fotke má fialové šaty z dielne Victorie. Ak vám niečo na fotografii vadí, cítite to správne. Dĺžka šiat jej postavu zazemňuje, vyzerá v nich menšia a širšia. Ideálna nie je ani farba topánok, telová by bola lepšia.

 

kolekcia Victoria Beckham

Na druhej fotografii Drew je to s dĺžkou rovnaké, topánky tu však robia ešte väčší problém ako v prvom prípade. Napriek tomu, že farba šiat je vhodne zvolená, všetko ostatné je nevhodné – vlasy, rúž, nevhodná dĺžka šiat a topánky ktoré sa k celku nehodia ani farebne, ani tvarovo.

 

 

Na ďalšom zábere je vidieť, že Drew v šatách nemusí vždy vyzerať ako trpaslík a aj to, že má pekné nohy. Dĺžka tesne nad kolená je pre ňu veľmi vhodná a jej nohy vyzerajú oveľa štíhlejšie ako na prvých dvoch záberoch.

 

 

Pri Blake Lively sa nechcem opakovať. Stačí keď si porovnáte nohy a proporcie Blake na nasledujúcich dvoch fotografiách.

 

kolekcia Victoria Beckham

 

 

Dôvody toho, prečo Victoria Beckham vo svojich kolekciách navrhuje spomínanú zvláštnu dĺžku šiat, si môžeme len domýšľať. Prvý dôvod ktorý mi napadol je, že Victoria nechce z nejakého dôvodu ukazovať svoje kolená. Sama totiž často nosí túto dĺžku šiat či sukní. V roku 2007 bulvár zverejnil jej fotografiu v šatách nad kolená s detailom nepekne zvrásnenej pokožky nad kolenom. Victoria si potrpí na to, aby vždy vyzerala upravene a bezchybne, takže táto fotografia môže byť dôvodom nosenia a navrhovania predĺžených sukní.

 

Ďalší dôvod môže súvisieť s jej posadnutosťou štíhlosťou. Victoria je často kritizovaná za svoju prílišnú štíhlosť a jej postava v tejto dĺžke vyzerá ešte štíhlejšie.

 

kolekcia Victoria Beckham

Napriek tomu si myslím, že kratšia dĺžka šiat vyzerá, i na tak štíhlych ženách ako je Victoria, oveľa viac proporčne.

 

kolekcia Victoria Beckham

 

Pre koho je teda táto diskutabilná dĺžka sukne najvhodnejšia? Najlepšie v nej vyzerajú vysoké ženy, ktoré majú štíhle a dostatočne dlhé nohy. Žene s priemerne dlhými nohami táto dĺžka sukne nohy skráti a potom je veľmi dôležité vybrať si obuv, ktorá nohy neskráti ešte viac. A pre ženu, ktorá má nohy silnejšie alebo krátke, je táto dĺžka úplne nevhodná.

 

V nasledujúcich galériách si môžete pozrieť niektoré modely z posledných dvoch kolekcií Victorie Beckham. Ankety na konci článku sa pokúsia zistiť, či sa vám tvorba Victorie páči a aj vaše názory na spomínanú dĺžku sukne. A samozrejme ak chcete, napíšte do diskusie svoje poznámky alebo komentáre k tejto téme!
Kolekcia jeseň zima 2011

Kolekcia jar leto 2012

Súvisiaci článok: Victoria Beckham – Tmavá zima

 

 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top