skip to Main Content
Speváčka punkovej skupiny „Gossip“ Beth Ditto sa narodila v roku 1981 v Arkansase v USA. Okrem toho že spieva, pracuje aj ako modelka a je stelesnením všetkého čo je vo svete príliš štíhlych modeliek tabu. Návrhár Karl Lagerfeld má pre ňu len slová chvály, obdivuje jej energiu a to ako vyčnieva z uniformovaného módneho sveta, ktorý má svoje pravidlá.

 

Beth Ditto na Parížskom týždni módy (2010) predvádza model J. P. Gaultiera
 

Známe je jej vyhlásenie „nemám nadváhu, som jednoducho tučná“. Vyhlasuje to o sebe hrdo, so svojou hmotnosťou cca. 100 kg a výškou 157 cm je úplne spokojná. Výraznú nadváhu si udržiava konzumovaním vyprážaných kurčiat a zmrzliny – „život je príliš krátky na to, aby si ho človek kazil diétami“. Je známou feministkou, neholí si podpazušie („keď si nemusia muži, prečo by si mali ženy?“) a odmieta dezodoranty („správny rocker musí smrdieť“). Už v detstve sa u nej feministické cítenie objavilo, napríklad keď ju nesmierne rozčuľovalo ako ženy na Deň vďakyvzdania skáčú okolo sporáka a obletujú chlapov, ktorí sa pozerajú na futbal.

V puberte ju priťahovali spolužiačky a bola vždy sklamaná keď si našli chlapca. Beth je lesbičkou, žije so ženou ktorá sa cíti byť mužom a Beth ju oslovuje ako muža. Bojuje za práva lesbičiek, gayov a obéznych ľudí. 

Je najviac svojráznou osobou, ktorá sa pohybuje vo svete módy a modelingu. V roku 2006 časopis NME vyhlásil Beth Ditto za najviac cool osobu na rockovej scéne. Na mólach predvádza modely značiek Dolce & Gabbana, Chanel i iných, ktoré ochotne prispôsobujú svoje modely jej kilogramom.

 

 
 
 
Pre módny reťazec Evans Beth navrhla kolekciu oblečenia s označením XL – priliehavé tričká a šaty, úzke nohavice a vypasované saká. 
 


 
 

Beth má v sebe veľkú dávku exhibicionizmu, nie je pre ňu žiadny problém vyzliecť sa na koncerte, na móle, alebo pre fotenie na obálku prestížneho časopisu.

 

 
 

 

V módnej branži sa Beth Ditto správa tiež ako punkerka. Jej vzťah k Lagerfeldovi je skôr rezervovaný, obdivuje jeho prácu ale na zadok z neho nepadá: „Nie je to môj kamarát, je to len človek ktorý ma oblieka. Má talent, ale asi to nie je obzvlášť skvelý človek“. 

Ostré sú i jej vyhlásenia ktorými hodnotí napríklad Paris Hilton, Beckhamovcov a všetkých gayov pohybujúcich sa v módnom priemysle. Podľa Beth sú zodpovední za veľkosť XXS a kedže nerozumejú ženskému svetu, chceli by mať z každej ženy dokonalú bábiku.

V lete 2008 vystúpila Beth so svojou kapelou Gossip na hudobnom festivale Pohoda a v oblasti hudby sa jej veľmi darí. Po štyroch vydaných štúdiových albumoch by mal v máji tohto roku uzrieť svetlo sveta i v poradí piaty.

 
 

Beth Ditto je veľmi svojrázna žena a preto je ťažké komentovať jej outfity. Jej osobnosť totiž vo veľkej miere ovplyvňuje výber jej odevov a je možné že aj keď jej výber je často šokujúci, korešponduje s podstatou jej osobnosti. Beth porušuje všetky pravidlá a v tom porušovaní je jej vzdor, feminizmus a sklon k predvádzaniu sa.
 
Nosí vodorovné pásiky ktoré ju rozširujú, subtílne balerínky ktoré nekorešpondujú s jej objemnou postavou, či voľné vrecovité odevy ktoré jej opticky pridávajú ďalšie kilogramy.

 
 

Beth Dito spokojne nosí veľké vzory, ktoré robia jej proporcie ešte väčšími, elastické šaty ktorých materiál zvýrazňuje každú oblinu jej tela, alebo ktorých vzor sa napína a zväčšuje na miestach s najväčším objemom. Nosí i krátke sukne a legíny, ktoré odhaľujú jej objemné nohy s celulitídou.

 

 Líči sa veľmi výrazne a nosí účesy ktoré zvýrazňujú okrúhly, plný tvar jej tváre.

 

 

Občas však nosí aj outfity v ktorých vyzerá celkom dobre. Sú potvrdením toho, že i ženy s nadváhou vyzerajú lepšie v odevoch ktoré sú priliehavé. Nie príliš tesné, alebo obtiahnuté, skôr jemne kopírujúce tvar tela. Takéto šaty vyzerajú na žene s nadváhou vždy lepšie ako voľné, vrecovité odevy ktoré robia z postavy „stan“. Beth priliehavých šatách vhodnej dĺžky, lichotiacej jej nohám, a topánkach na podpätku vyzerá štíhlejšie ako vo voľných odevoch.

  
 Aký je váš dojem po zhliadnutí fotografií Beth Ditto? Je vám jej životná filozofia sympatická, alebo si myslíte že je exotom a že sa svojou obezitou zahráva s vlastným zdravím? Myslíte si, že svojou osobnosťou dokáže uniesť aj také outfity aké sú na fotografiách v článku? Aká silná musí byť osobnosť človeka, aby jeho extravagantné outfity a nadváha nepôsobili príliš rušivo? Je vám sympatická snaha Beth byť inou, rebelujúcou, provokujúcou? Ako by ste Beth obliekli, aby jej postava s nadváhou vyzerala štíhlejšie? Stretli ste sa v živote s niekým podobne extravagantným?

Diskusia je priestorom pre vaše názory a dojmy! 
 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top