skip to Main Content
Melissa McCarthy (1970) je americká herečka, u nás známa najmä úlohou Sookie v seriáli „Gilmorove dievčatá“. Má nadváhu a je dobrým príkladom toho, že i moletka môže vyzerať príťažlivo a sviežo. Stačí sa vhodne obliecť a upraviť.

Je dosť ťažké nájsť medzi celebritami ženy s výraznou nadváhou, na ktorých sa dá demonštrovať tvar postavy a vhodnosť jednotlivých strihov oblečenia. Preto som sa potešila, keď som natrafila na fotky Melissy McCarthy. Nosí menej i viac vhodné oblečenie a pokračovaní článku sa na jej príklade dozviete, akých najčastejších chýb by sa mali vyvarovať ženy s objemnejšou postavou.


Príliš voľné, vrecovité a neforemné strihy

Predstava, že tukové vankúše ukryje voľné, vrecovité oblečenie nemá žiadne reálne opodstatnenie. Je to presne naopak – príliš voľným oblečením si moletka pridáva ďalšie kilogramy naviac a pôsobí mohutnejšie a beztvaro. Ideálne je oblečenie, ktoré voľne splýva a kopíruje telesný tvar, dôležitý je i výber materiálov.
Ak si už moletka oblečie voľný odev, nie je vhodné utopiť v ňom celú postavu. Istá časť tela by mala byť zvýraznená strihom kopírujúcim telesný tvar, aby nevznikol dojem, že postava je mohutná celá.

Príliš krátke odevy

Moletky by si mali dávať pozor na dĺžky odevov. Príliš krátke topy, alebo nohavice dokážu opticky rozšíriť trup, zväčšiť bruško alebo boky, či skrátiť nohy a postavu tak urobiť objemnejšou.

Nevhodné farby oblečenia

Pozor i na farby. Vhodne zvolený strih nebude vyzerať dobre, pokiaľ je ušitý z nevhodnej farby. Farby majú veľkú silu a netreba ich podceňovať. Vhodná kombinácia farieb dokáže nielen dodať iskru tvári, ale i opticky zoštíhliť postavu. Melissa McCarthy patrí medzi tlmené jesenné typy a príliš chladné a ľahké farby neladia s jej tvárou a robia ju mdlou, unavenou a málo živou.

Nevhodný štýl

Je vhodné zamyslieť sa i nad štýlom ktorý moletka nosí. Ležérny štýl zväčša postave veľa optickej štíhlosti nepridá, zatiaľ čo klasický, alebo nekonvenčný štýl dokáže z nositeľky urobiť sebavedomú, upravenú ženu.

Absencia podpätkov

Podpätky sú dosť podceňované, zrejme i preto, že panuje predstava že nosiť väčšiu telesnú váhu na podpätkoch je namáhavejšie. Myslím si však, že obuv s vhodne zvoleným podpätkom môže byť pohodlná a komfortná. V menších, stabilných podpätkoch sa moletka môže cítiť oveľa príťažlivejšie ako v nízkych balerínach, alebo teniskách. Optický efekt predĺženia a zoštíhlenia je neodškriepiteľný. Preto treba hľadať výšku a tvar podpätku, ktoré budú danému telesnému tvaru vyhovovať (tenučkým ihličkám je lepšie sa vyhnúť), budú pohodlné a pomôžu postavu zoštíhliť.

Neupravená tvár

Väčšina moletiek nechce upútavať pozornosť na svoju postavu. Ženy s nadváhou majú vďaka tukovým vankúšikom menej vrások v tvári ako príliš štíhle ženy. O to väčší dôvod majú na to, aby nosili upravené vlasy, elegantné líčenie, jednoducho, aby pritiahli pozornosť k svojej tvári. Melissa je príťažlivá žena a jej upravená tvár dokáže zaujať.

Absencia doplnkov

Žena s nadváhou môže byť unavená a otrávená z neustáleho boja s nadbytočnými kilogramami a diétami. Môže byť rezignovaná a povedať si, že tú peknú šatku, či náhrdelník si kúpi „až keď schudne“. Ale prečo až potom, keď si môže dopriať komplimenty za zaujímavý outfit ihneď? S vhodne zvolenými doplnkami môže na okolie pôsobiť upravenejšie, sebavedomejšie a dokonca i štíhlejšie. Vďaka pozitívnym reakciám bude mať viac chuti a motivácie starať sa o seba.

Všetko čierne

Moletky obzvlášť radi nosia čiernu farbu. Dôvodom je presvedčenie, že čierna zoštíhľuje. Áno, čierna zoštíhľuje, ale len v prípade že sa nosí premyslene, tak aby nositeľku neubíjala a nebrala jej energiu. Nejde len o farbu, ide i o strih a štýl oblečenia. Ideálne je nosiť čiernu vo vhodnej kombinácii s inými farbami, kedy dokáže postave ubrať niekoľko optických kilogramov. Celoplošne nosená čierna urobí z moletky unavenú, staršiu, rezignovanú ženu bez energie. Moletka môže paradoxne vyzerať oveľa zaujímavejšie a štíhlejšie v iných farbách. Správne zvolené farby pôsobia pozitívne a živšie, vytvárajú mladší a sviežejší dojem.

Na záver nasleduje fotogaléria s Melissinými outfitmi. Máte nadváhu? Ste rezignovaná a ukrývate svoje tukové vankúšiky vo voľnom, neforemnou oblečení, alebo patríte medzi ženy, ktoré sa za svoje kilogramy nehanbia a obliekajú sa zaujímavo a príťažlivo? Máte vo svojom okolí ženu, ktorá napriek nadváhe vyzerá vždy upravene, elegantne, alebo šmrncovne? Chcete sa vyjadriť k Melissinej postave, oblečeniu, štýlu, alebo všeobecne k téme moletky a oblečenie? Priestor v diskusii je tu tradične pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top