skip to Main Content

Podnetom pre dnešný príspevok boli fotografie Aishwarye Rai v šatách značky Elie Saab, v ktorých sa ukázala na filmovom festivale v Cannes 2012. Aishwarya v novembri minulého roku porodila svoje prvé dieťa a je normálne, že pol roka po pôrode nemá ešte takú postavu ako pred pôrodom. Myslím si však, že strihové riešenie šiat nie je príliš šťastné, pretože robí postavu Aishwarye mohutnejšou ako naozaj je. Dôvodom je riešenie dekoltu i voľba účesu.

 

 

Aishwarya Rai je známa bollywoodska hviezda, má 38 rokov a na začiatku svojej kariéry pôsobila ako modelka. V roku 1994 zvíťazila v súťaži krásy Miss World. V Bollywoode debutovala koncom deväťdesiatych rokov a odvtedy účinkovala vo viac ako 40 filmoch. Vďaka krásnej tvári a očiam je tvárou kozmetickej firmy L’Oreal a mnohí ju označujú za najkrajšiu ženu na svete. Je vydatá a jej manžel Abhishek je tiež hercom.

 

Pri prezeraní fotografií Aishwarye som si všimla, že nosí častejšie menšie vystrihy, alebo strihové riešenia ktoré zakrývajú jej dekolt. Aishwarya Rai má žensky tvarovanú postavu a plytké výstrihy, alebo vodorovne linie v oblasti dekoltu, robia jej driek mohutnejším.

 

Našla som fotografie Aishwarye z Cannes minulého roku, na ktorých má trochu plnšie tvary (v tom obodbí čakala už svoju dcérku) a napriek tomu vyzerá výborne. V výstrih (ktorý by mohol byť pokojne ešte hlbší), gombíky, viazačka a línia zapínania šiat, dokonca i pramene vlasov na pleciach pomáhajú jej postavu zoštíhľovať.

 

 

Počas tohtoročného festivalu v Cannes sa Aishwarya ukázala i v iných šatách (prvé tri obrázky nasledujúcej fotogalérie). Pôsobí v nich subtílnejším dojmom ako v prvých tmavých šatách.

 

V nasledujúcej galérii nájdete i iné fotografie Aishwarye v hlbších, alebo vhodne riešených výstrihoch. Fotografie sú z predchádzajúccich rokov.

 

 

Dokážete odhadnúť, aký typ výstrihov vám pristane? Zamýšľate sa nad tým, že aj druh výstrihu prispieva k tomu či naša postava pôsobí štíhlejšie, alebo proporčnejšie? Používate vrstvenie ako nástroj na úpravu, či vylepšenie tvaru výstrihov? Diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top