skip to Main Content
Čitateľka Eva mi do mailu napísala: „Mám námet na článok – neviem či by to zaujímalo aj viac ľudí. Pozerala som začiatkom roka v televízii reláciu ako byť trendy (niečo na štýl Zmenárne), ktorú uvádzali známe anglické módne poradkyne a vizážistky Trinny Woodall a Susannah Constantine.

 

Boli veľmi svojské, často krát dosť kritické, priame ale aj vtipné. Veľakrát som rozmýšľala, akým sú farebným typom a či sa samé obliekajú správne. Alebo aj majster tesár sa niekedy utne? :) Nemala som pocit, že sa vždy striktne držia farebnej typologie. Tak ak sa Vám táto téma zapáči, budem rada ak sa niečo nové o nich dozviem. Eva“

Spoločnosť BBC Productions reláciu „Ako byť trendy“ uvádza slovami: „Toto je šou o obliekaní, v ktorej účastníčky podstúpia premenu štýlu, ktorá je v rukách dvoch extrémne úprimných moderátoriek. Každý týždeň dve ženy – ktoré prejdú prísnym výberom spomedzi množstva prihlásených – zažijú šok a radosť zo zistenia, ako byť trendy v procese, ktorý zahŕňa nepríjemné odhalenia, prehliadku ich súčasnej garderóby a úprimný rozhovor o ich prirodzených fyzických danostiach. Každá účastníčka dostane 2000 £, aby si kúpila úplne nové oblečenie za podmienky, že dodrží pravidlá štýlu stanovené expertkami na štýl. Výsledná zmena vzhľadu je pozoruhodná a prináša do života účinkujúcich zmenu.“

Vlastné meno Trinny (1964) je Sarah-Jane Woodall. Meno Trinny pochádza zo školských čias, kedy Trinny odrezala spolužiačke vrkoč a rodinný priateľ a scenárista Ronals Searle prirovnal Sarah-Jane k neposlušným dievčatám z filmu „St. Trinias“. Po 10 rokoch práce v oblasti marketingu a boja s alkoholizmom, sa stretla Trinny so Susannah Constantine a začala sa ich spoločná éra. 

Susannah Constantine (1962) sa narodila podobne ako Trinny do bohatej rodiny. Pracovala ako učiteľka a neskôr pre Giorgia Armaniho v USA. Vrátila sa do Londýna a i tu pracovala pre módnych dizajnérov, napr. Johna Galliana. Potom čo začala pracovať v žurnalistike, písala spočiatku o autách :-), možno si potrebovala od sveta módy odpočinúť.

Ich prvé spoločné stretnutie vôbec nenaznačovalo, že by mohli nájsť spoločnú reč – na nóbl večierku v roku 1994 jedna na druhú vraj pozerali s opovrhnutím a predsudkami. Zdá sa však, že protiklady sa naozaj priťahujú, pretože Trinny a Susannah začali písať módny stĺpik pre The Daily Telegraph a to bolo odrazovým mostíkom pre ich spoločnú prácu. -Najskôr poskytovali internetové štylistické poradenstvo, neskôr vydali prvú spoločnú knihu, avšak oba projekty skončili fiaskom.

Úspech prišiel po tom, ako boli v roku 2001 hosťami programu BBC „What not to wear“. Ich štýl, prejav a otvorenosť pri posudzovaní postavy, oblečenia a štýlu účastníkov tejto show mali obrovský úspech. Na tomto programe spolu pracovali 5 rokov a počas tohto obdobia vydali i svoju druhú knihu s rovnakým názvom ako show. Trinny a Susannah sa stali dvojicou známou nielen v Británii, ale i v celej Európe a USA. Ich poslednou vydanou knihou je „The Body Shape Bible“ (2007).

V úvode tejto knihy obe spomínajú na to, že ani ich štýl a oblečenie neboli vždy ideálne a s dokumentujú to i fotografiami. Tak ako každá z nás, aj oni sa občas objavili v oblečení ktoré nie úplne ladilo s ich tvarmi, vekom, alebo farebnosťou.

Každá z nich je iná. Trinny má postavu typu hruška a veľmi jej pristanú balónové sukne. Sasannah má tvarovanú ženskú postavu a pristanú jej najmä púzdrové šaty  ktoré zvýrazňujú jej krivky. Pokiaľ ide o farebnosť, Trinny, patrí k tlmeným farebným typom, farebnosť Susannah je jarná, predpokladám že svetlá. 
 

Na fotografiách sa pozrieme nielen na ich farebnosť, ale aj štýl a oblečenie v ktorom sa prezentovali v mladšom veku i teraz. V pokračovaní článku nájdete 3 fotogalérie. V prvej sú na fotografiách spolu a ďalšie dve galérie sú im venované samostatne. Moje komentáre k fotografiám zobrazíte kliknutím na „i“ na spodnej lište každej fotogalérie.

Programy ktoré sú zamerané na zmenu vizáže mali a majú medzi ženami veľký úspech. Sú motivačné a ukazujú že keď sa chce, každá žena môže byť príťažlivá a zaujímavá, stačí zvýrazniť krásne prvky ktorými nás príroda obdarovala. V tomto sú Trinny a Susannah naozaj priekopníčkami, otvárajú ženám oči a motivujú ich starať sa o seba a pracovať na sebe. V ich programoch je jasne vidieť, ako veľmi súvisí naše oblečenie a vizáž s naším životným štýlom a osobnosťou. Vidieť iI to, že pri výbere oblečenia je potrebné každú ženu posudzovať ako samostatnú individualitu a nevnucovať jej to čo je práve v móde alebo čo sa štylistovi páči, pretože to s ňou nemusí osobnostne a štylisticky ladiť a takýto nesúlad je vidieť.

Videli ste niektorý diel z módnej show Trinny a Susannah, alebo ste čítali niektorú z ich kníh? Ako sa vám páči ich prejav, rady a otvorenosť? Pomohli vám ich rady pri budovaní vlastného šatníka a štýlu? Motivovali vás osviežiť svoj šatník? Čo si myslíte o ich práci, štýle, či farebnosti? Priestor v diskusii je tu pre vás!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top