skip to Main Content
V dnešnom príspevku sa ešte raz vrátime do Cannes, pretože podnetom k jeho napísaniu bola nasledujúca fotografia Sharon Stone z tohtoročného filmového festivalu. Sharon na nej vyzerá trochu staršie a unavene a dôvodom sú farby. Ak vás zaujíma akým farebným typom Sharon je a prečo v bielych šatách nevyzerá úplne sviežo, čítajte ďalej.

Sharon Stone oslávila v marci 55. narodeniny a treba uznať, že vždy vyzerala a stále vyzerá výborne. Jej farebnosť je svetlá, jemná a mierne chladná – patrí medzi svetlé letné typy. Príliš chladné vlasy, krikľavý rúž, alebo oblečenie v ťažkých a tmavých farbách – to všetko sú prvky pre ktoré sa ľahký, svetlý dojem z jej tváre sa stráca a vidieť že niečo nesedí. Tak ako na nasledujúcich fotografiách.

Tvár Sharon krásne žiari v bledších farbách vlasov neutrálnej, alebo
len mierne chladnej farebnej teploty. Jej pery vyzerajú výborne v svetlých,
ale farebných, pastelových farbách rúžu a jej pleti lichotí oblečenie v jemných neutrálnych, alebo mierne chladných pasteloch.

Na úvodnej fotografii článku má Sharon príliš chladnú, mdlú a „bezfarebnú“ farbu rúžu. Rúž spolu s bielou farbou šiat a blond vlasmi spôsobujú, že celá jej tvár je bledá a málo výrazná. Zrejme preto zvolila Sharon výrazné líčenie očí, ale toto tiež nebola ideálna voľba. Tmavá výrazná linka a umelé riasy sú príliš ťažké k jej ľahkej, sviežej farebnosti. Výsledným efektom je istá dávka tvrdosti a starší dojem.

S pribúdajúcim vekom sú pre každú ženu dôležité správne farby vlasov,
líčenia alebo oblečenia. Nevhodné farby totiž najmä vo vyššom veku zvýrazňujú každú vrásku a
nedokonalosť a tým robia tvár zbytočne staršou, alebo unavenou. Sharon si v mladšom veku mohla úspešne požičiavať pastely od svetlého jarného typu. Vekom sa však z jej tváre postupne vytrácajú teplé pigmenty, stáva sa jemnejšou, preto na nej vyzerajú lepšie jemnejšie, ale stále dosť svieže a „farebné“ letné farby. Na záverečnej animácii je vidieť, ako farby robia tvár Shanon žiarivejšou a sviežejšou. Foto v bielych šatách je bez úpravy, na druhej fotografii je upravená len farba rúžu a šiat.

Máte aj vy v obľube príliš mdlé, tzv. nude odtiene rúžov? Obliekate sa do neutrálnych, bezfarebných farieb? Ak patríte k svetlým farebných typom, je to škoda, pretože vaša tvár nemôže naplno zažiariť. Skúste do svojho šatníka zaradiť na začiatok aspoň farebné doplnky – bižutériu a šatky. I takáto malá zmena váš celkový dojem osvieži a komplimenty okolia vás neminú. Podobne ako Lucku, ktorá absolvovala konzultáciu minulý týždeň a prišla v čiernou tope. Inštinktívne si sama vybrala náhrdelník vhodný pre jej svetlú, letnú farebnosť a agresívna čierna zrazu už nevyzerala popri jej tvári tak tvrdo a ostro. Lucka vyzerala oveľa jemnejšie a sviežejšie.

V prípade že váhate medzi svetlou a tlmenou farebnosťou, urobte svojim pochybám koniec a objavte svoj farebný typ, pretože poznanie vašich ideálnych farieb vám môže pozitívne zmeniť život!

Ak máte chuť, pridajte do diskusie svoje tipy na to, ako dodávate svojmu oblečeniu sviežosť vy. V akej farbe rúžu sa cítite najviac sviežo a mladšie? V akých farbách sa vám páči najviac Sharon Stone?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top