skip to Main Content
Tento príspevok bude odpoveďou na otázky čitateliek Martiny, Niny, Daisy a Kamily, ktoré sa do diskusie k opisu tmavého zimného typu zapojili úvahami o farebnom type speváčky Shakiry. 
Martina diskusiu začala:

„Pozerala som si jej fotografie a zdá sa mi, že má výrazne hnedé oči, ale napriek tomu vlasy si farbí na dosť svetlé farby. Logicky by jej podľa tejto typológie asi mala pristať iná farba vlasov (nejaká tmavšia), ale na jednej fotke na ktorej má tmavé vlasy na mňa pôsobila dosť nevýrazne. Ako je možné, že v svetlých farbách jej to celkom pristane aj keď má tmavohnedé oči? Alebo sa to zdá len mne?“ 


 

Čitateľka Nina v diskusii pokračovala:
„Přesně tak, nad Shakirou jsem taky přemýšlela! Taky si myslím, že by jí měly slušet tmavé vlasy, ale ve videoklipu Rabiosa, kde má vlasy tmavě hnědé se mi taky moc nezdá – myslím, že špatně zvolený tón barvy a ta halenka tomu taky nepřispívá. Našla jsem jednu starší fotku, kde má velmi tmavé vlasy a tam jí to podle mě sluší. Jako laik si myslím, že shakira je tmavý typ, ale co už je pro mne velký oříšek je určení podzim nebo zima.“
Daisy napísala tiež svoj názor:
„Ja si myslím, ze Shakira je hlavne teplý typ a aj tmavé vlasy by jej svedčali, keby boli teplého odtieňa. Keď ich má úplne zosvetlené, tiež jej to nesvedčí. Myslím, že sa jej hodia žiarivé farby ako napr. žltá a teplá červená. Povedala by som, že je teplá jar.“

A Kamila pokračovala:

„Som z nej zmätená :-). Páči sa mi ako blondína, ale vo videoklipe Rabiosa sa mi páči aj ako tmavovláska – vyzerá tak prirodzenejšie.“

Martina sa dnes do diskusie vrátila a píše:

„Podarilo sa mi nájsť fotky Shakiry keď bola ešte malá a má tam sýto tmavé vlasy, husté tmavé obočie a tmavé oči: 

Aj ja som si myslela že Shakira je iný ako tmavý typ. Ale pozrite na tú fotku, až som žasla… ak sú to jej prirodzené farby, čo podľa mňa sú, lebo pochybujem že si ich ako malé decko farbila, tak potom nechápem že jej pristane svetlá farba… Teraz má zafarbené aj obočie aj vlasy, a oči zostali tmavé, aj keď v klipe Wolf má oči zelené (ale to len tam). Prejsť z tmavého typu do svetlého takým perfektným štýlom…hmmm“


Poďme sa teda pozrieť na to, ako to vlastne so Shakirou a jej farebným typom je.
 Keďže si vlasy väčšinou odfarbuje na bledší odtieň, na prvý dojem môže pôsobiť ako tlmený typ, na niekoho dokonca ako svetlý typ. Jej oči sú však naozaj dosť tmavé a kontrastné. Na väčšine fotografií je vidieť že jej prirodzená farba vlasov je tmavá a fotky z detstva a mladších rokov to potvrdzujú. Martina i Nina majú pravdu v tom, že Shakira je tmavým farebným typom.

 

Nasledujú fotografie Shakiry v nevhodnej, príliš bledej farbe vlasov.

Na ďalších fotografiách má Shakira opäť vlasy príliš bledé. V spojení s bledými farbami oblečenia jej tvár pôsobí bledo, nevýrazne a bez iskry.

 

Pokiaľ ide o teplotu farieb, nie som si úplne istá. Myslím si však, že Shakira je skôr zimným tmavým typom ako jesenným. Bohužiaľ som nenašla dosť fotografií vo farbách týchto dvoch farebných typov a tak to neviem s určitosťou.

Pridávam i fotografiu zo spomínaného klipu k skladbe Rabiosa. Shakira má na nej tmavé vlasy, odtieň je podľa mňa v poriadku, nepáči sa mi skôr typ účesu. Farba oblečenia je tlmená, možno preto na Ninu v spomínanom klipe Shakira nezapôsobila.

Na fotografiách z mladších rokov má Shakira svoju prirodzenú farbu vlasov a podľa mňa jej to veľmi pristane. Vyzerá sviežo a iskrivo.

 

Shakira pochádza z Kolumbie, narodila sa v zmiešanej rodine otca pochádzajúceho z Libanonu a matky z Kolumbie. To že si vlasy odfarbuje na svetlejšiu farbu je buď dôsledok toho, že sa chce odlíšiť, alebo len podľahla všeobecnému trendu byť blond. 
Ak si žena tmavého typu chce vlasy zosvetľovať, o to viac by mala nosiť „správne“ farby oblečenia, pokiaľ nechce vyzerať „vyblednuto“ a choro.

 

Shakira je teda naozaj tmavým farebným typom. V bledšej farbe vlasov vyzerá dobre len vtedy, ak farba nie je príliš bledá a ak má na sebe oblečenie vhodných farieb. Do úvahy treba zobrať i fakt, že Shakira je mladá žena, má 34 rokov. V mladšom veku vyzerajú ženy pekne už len preto že sú mladé, majú peknú, zdravú a žiarivú pleť a vlasy. Ak si aj oblečú nesprávne farby oblečenia, alebo nafarbia vlasy nevhodným odtieňom, nevyzerá to tak nepekne ako v neskoršom  veku, kedy tieto „farebné omyly“ viac bijú do očí. Vtedy totiž nevhodné farby viac zvýrazňujú vrásky, redšie vlasy, pigmentové škrvny atď., proste všetky nedostatky, ktorých sa vo vyššom veku my ženy desíme :-).
Nemyslím si, že Shakira prešla z tmavého typu do svetlého, pretože ako sme videli na fotografiách vyššie, v svetlých farbách vlasov i oblečenia nevyzerá dobre. Ona len nosí vlasy trochu svetlejšieho odtieňa, aký je jej prirodzený. Ak si k nim oblečenie vhodné farby oblečenia, vyzerá pekne, pretože je mladá. 

 

Ďakujem Martine, Nine, Daisy i Kamile za tip na príspevok. Ďalším vaším námetom, ktoré sa nazbierali v priebehu júla, sa budem venovať v nasledujúcich článkoch.
 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top