skip to Main Content

Keď som videla nedávne fotografie Sandry Bullock z tlačovej konferencie k filmu „Gravity“ z filmového festivalu v Toronte, pomyslela som si že je škoda, že Sandra sa štylizuje do iného farebného typu akým je. Táto krásna žena preto často vyzerá unavene, staršie a nevýrazne.

Sandra Bullock (1964) patrí medzi tmavé jesenné typy. V jej tvári je dominantná sýtosť, tmavosť a vyšší kontrast. Je to zjavné i na fotografiách z mladších rokov, na ktorých má prirodzene tmavé vlasy s teplým nádychom a jej oči sú výrazné a žiaria.

Aj keď Sandra patrí medzi jesenné typy, nepotrebuje úplne teplé farby, skôr neutrálne alebo mierne teplé. Ak sú teplé farby naviac svetlé, nie sú pre jej tvár dostatočne sýte a vyzerá v nich bledo a nevýrazne.
Na nasledujúcej fotografii má Sandra príliš bledé a teplé vlasy a príliš bledý a chladný rúž, čo jej uberá z elegancie a vyvoláva lacný a starší dojem.

Príliš chladné farby tvári Sandry nerobia dobrú službu, sú pre ňu tvrdé a málo živé.

Príliš chladná farebnosť je problémom i na fotografiách v úvodnej koláži článku. Sandra má na nich farbu vlasov bez teplých odleskov, farbu šiat v príliš ľahkom a chladnom odtieni a jej líčenie je málo živé a sýte, najmä pery.

Príliš bledá a mdlá farba rúžu, je možno najväčšou chybou v Sandrinej štylizácii. Tlmeným a svetlým odtieňom rúžov zostáva verná, avšak takéto líčenie jej uberá z tváre prirodzený kontrast a iskru. Keďže dosť často používa i chladné odtiene rúžov, celkový dojem je tvrdý a príliš bledý.

Na nasledujúcej koláži je vľavo pôvodná fotografia, vpravo som graficky upravila len farbu rúžu na sýtejší, mierne teplý odtieň.

Sandra Bullock vyzerá krásne v sýtych neutrálnych, alebo mierne teplých odtieňoch oblečenia, líčenia a vlasov. Jej prirodzená krása v nich naplno vynikne a Sandra má iskru.

Nevhodná farba vlasov, rúžu, očných tieňov, alebo oblečenia z vás môže urobiť staršiu, unavenú, mdlú, nevýraznú, alebo naopak vulgárne pôsobiacu osobu. Spoznajte svoju farebnosť a využite ju vo svoj prospech – dodajte prostredníctvom farieb svojej tvári to čo potrebuje a podporte to krásne vo vás. Neviete, aké farby sú pre vás ideálne? Rada vám pomôžem objaviť ich.

Máte aj vy obľubu v príliš bledých, nude odtieňoch rúžov, aj keď viete že nie sú pre vašu farebnosť vhodné? Čo si myslíte o tom, že Sandra sa často štylizuje do tlmenej farebnosti? Diskusia je tu opäť pre vás!

Urob si test:

Urob si test:
Back To Top