skip to Main Content

Keď som videla nedávne fotografie Sandry Bullock z tlačovej konferencie k filmu „Gravity“ z filmového festivalu v Toronte, pomyslela som si že je škoda, že Sandra sa štylizuje do iného farebného typu akým je. Táto krásna žena preto často vyzerá unavene, staršie a nevýrazne.

Sandra Bullock (1964) patrí medzi tmavé jesenné typy. V jej tvári je dominantná sýtosť, tmavosť a vyšší kontrast. Je to zjavné i na fotografiách z mladších rokov, na ktorých má prirodzene tmavé vlasy s teplým nádychom a jej oči sú výrazné a žiaria.

Aj keď Sandra patrí medzi jesenné typy, nepotrebuje úplne teplé farby, skôr neutrálne alebo mierne teplé. Ak sú teplé farby naviac svetlé, nie sú pre jej tvár dostatočne sýte a vyzerá v nich bledo a nevýrazne.
Na nasledujúcej fotografii má Sandra príliš bledé a teplé vlasy a príliš bledý a chladný rúž, čo jej uberá z elegancie a vyvoláva lacný a starší dojem.

Príliš chladné farby tvári Sandry nerobia dobrú službu, sú pre ňu tvrdé a málo živé.

Príliš chladná farebnosť je problémom i na fotografiách v úvodnej koláži článku. Sandra má na nich farbu vlasov bez teplých odleskov, farbu šiat v príliš ľahkom a chladnom odtieni a jej líčenie je málo živé a sýte, najmä pery.

Príliš bledá a mdlá farba rúžu, je možno najväčšou chybou v Sandrinej štylizácii. Tlmeným a svetlým odtieňom rúžov zostáva verná, avšak takéto líčenie jej uberá z tváre prirodzený kontrast a iskru. Keďže dosť často používa i chladné odtiene rúžov, celkový dojem je tvrdý a príliš bledý.

Na nasledujúcej koláži je vľavo pôvodná fotografia, vpravo som graficky upravila len farbu rúžu na sýtejší, mierne teplý odtieň.

Sandra Bullock vyzerá krásne v sýtych neutrálnych, alebo mierne teplých odtieňoch oblečenia, líčenia a vlasov. Jej prirodzená krása v nich naplno vynikne a Sandra má iskru.

Nevhodná farba vlasov, rúžu, očných tieňov, alebo oblečenia z vás môže urobiť staršiu, unavenú, mdlú, nevýraznú, alebo naopak vulgárne pôsobiacu osobu. Spoznajte svoju farebnosť a využite ju vo svoj prospech – dodajte prostredníctvom farieb svojej tvári to čo potrebuje a podporte to krásne vo vás. Neviete, aké farby sú pre vás ideálne? Rada vám pomôžem objaviť ich.

Máte aj vy obľubu v príliš bledých, nude odtieňoch rúžov, aj keď viete že nie sú pre vašu farebnosť vhodné? Čo si myslíte o tom, že Sandra sa často štylizuje do tlmenej farebnosti? Diskusia je tu opäť pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top