skip to Main Content
Námetom dnešného príspevku bola fotografia americkej herečky Maggie Gyllenhaal. Maggie má 35 rokov a na fotografii je na nedávno konanej akcii. Ak chcete vedieť, prečo Maggie na fotografii vyzerá staršie a fádne, čítajte ďalej.

V nasledujúcich riadkoch si popíšeme, čo tvári Maggie neprospieva. Na porovnávacích fotografiách budete mať možnosť vidieť rozdiely. Prvým dôvodom je príliš tmavá farba oblečenia alebo vlasov. Na fotografii vpravo má Maggie príliš tmavý a chladný odtieň.

Maggie sa často rada oblieka do čiernej, ktorá nie je vhodná pre jej letnú tlmenú farebnosť. Ak k čiernej pridá výrazné očné linky a žiarivý rúž, má vizuálne nie o 5, ale o 10 rokov viac.

Ak je čierna zjemnená tlmenou farbou, celkový dojem je oveľa príjemnejší a mladší.

Maggie má tzv. povislý tvar očných viečok, kedy horné očné viečka pri vonkajšom kútiku prudko klesajú smerom dolu, čo vyvoláva dojem ťažkých a smutných očí. Pri tomto tvare očí nie sú vhodné výrazné očné linky, ktoré na tvar oka ešte viac upozorňujú (foto vľavo). Maggie ich bohužiaľ často nosí. Povislý tvar očí môže vyvolávať dojem staršej tváre a o to dôležitejšie je nosiť farby, ktoré urobia tvár sviežejšou. A tiež líčenie, ktoré dokáže korigovať tvar očí. Výrazné, čierne ostré linky pre Maggie nie sú  vhodné ani vzhľadom na jej farebnosť.

Nevhodné, tvrdé a ťažké líčenie môže pokaziť i dojem z farby oblečenia, v ktorej by mohla vyzerať pekne (vpravo).

Štylizácia do jesenných farieb
Ako z úvodnej fotografie článku vyplýva, a ako som mala možnosť pozorovať na fotografiách, Maggie Gyllenhaal sa farebne často štylizuje do jesennej farebnosti. Jesenné farby sú však pre ňu príliš ťažké a okrem toho že v nich vyzerá staršie, pôsobí v nich i usadlým, nudným dojmom.

V porovnaní s letnými farbami je to veľký rozdiel.

Na úvodnej fotografii článku sa stretli tri faktory: príliš tmavá farba vlasov, príliš ťažké a teplé líčenie a nevhodná jesenná farebnosť oblečenia. Ak poznáte svoju farebnosť a dokonale chápete čo vaša tvár potrebuje, môže byť porušovanie pravidiel prvkom, vďaka ktorému môžete vyzerať zaujímavo a originálne. Pravidlá by sa však mali porušovať s citom a mierou, v opačnom prípade môžete pôsobiť podobne ako Maggie.

Dnešný príspevok voľne nadväzoval na predchádzajúci článok o Monike. Často sa stretávam s tým, že ženy podvedome vyhľadávajú jesenné farby, tak ako Monika alebo Maggie. Jesenné farby pôsobia teplo, zlatisto, hrejivo a sálavo, preto vyvolávajú príjemný, teplý a slnečný dojem.

Stáva sa aj vám, že vás to ťahá k teplým farbám? V prípade že Vaša farebnosť nie je jesenná, dokážete týmto farbám odolať? Alebo vám v šatníku visia nejaké kúsky v jesennej farebnosti a vy sa na ne občas s láskou pozeráte a nehodláte sa ich vzdať pretože pohľad na ne je vám príjemný? Alebo porušujete pravidlá svojej farebnosti a dokážete i menej vhodné farby citlivo zakomponovať do svojho outfitu? V čom najčastejšie porušujete pravidlá? Diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top