skip to Main Content

Olivia Palermo (28) je mladá americká herečka a modelka. Je známa najmä ako módna ikona, ktorá dokáže skombinovať nekombinovateľné a takmer vždy to vyzerá dokonale. Obsahom dnešného príspevku bude nielen jej farebnosť, ale i jej štýl.

Olivia má krásnu, veľmi harmonickú tvár a jej dominantou sú výrazné hnedé oči. Pôsobí sýto, iskrivo a zlatisto a je jasné, že jej farebnosť je jesenná.

Niektoré zdroje uvádzajú farebnosť Olivie ako teplú jesennú a ja si myslím, že rovnako ako teplé jesenné farby, jej tvári lichotia i tmavé a ich výraznejšie kombinácie. Pri odhadovaní pomocou fotografií si nikto nemôže byť 100% istý. Olivia je mladá a krásna žena, ktorá takmer vždy vyzerá zaujímavo, preto je ťažké definitívne sa rozhodnúť, či jej tvári viac lichotia teplotne neutrálne, kontrastnejšie a výraznejšie kombinácie tmavej jesene, alebo stredne tmavé, výrazne teplé odtiene.

Vyzerá krásne i v teplých jesenných farbách, ak sú dostatočne čisté a sýte, preto je možné, že potrebuje sýtosť rovnako ako dostatok tepla, takže jej farebnosť je niekde medzi tmavým a teplým jesenných typom. V nasledujúcich riadkoch nájdete moje názory k farebnosti Olivie a v diskusii môžete popísať, čo si o nej myslíte vy.

VLASY

Prirodzená farba vlasov Olivie je mierne tmavšia hnedá, nie úplne tmavá, odhadujem ju na tmavosť 5-6. Občas s vlasmi experimentuje a výsledky sú v zhode s tým, či má farba vlasov potrebné farebné „jesenné“ vlastnosti:
Ak sa vlasy príliš zosvetlia (1. obr.), tvár pôsobí menej výrazne a bledo. Ak sa zvolí sýty, ale veľmi neutrálny odtieň (2. obr.), celkový dojem nie je dostatočne živý. Výrazne teplý odtieň (3. obr.) je lepší, ale sýto, teplo a čisto pôsobiaci odtieň (4. obr.) vyzerá najlepšie.

LÍČENIE

I pri líčení platí, že by malo svojimi farebnými vlastnosťami podporiť prirodzenú farebnosť tváre. Príliš bledý a naviac chladný rúž (1. obr.) robí tvár Olivie bledou, chorou a vyzerá veľmi neprirodzene. Teplý odtieň hnedých očí neladí s príliš chladnou farbou očných tieňov (2. obr.). Výrazný červený rúž vyzerá dobre najmä na kontrastných typoch. Na tvári teplých a tmavých jesenných typov môže pôsobiť krikľavo, rovnako ako výrazné, ostré čierne očné linky (3. obr.). Ideálne je líčenie, ktoré zvýrazní sýtosť a kontrast očí a lícam a perám dodá sýtosť a farebnosť. Na  4. obr. by očné tiene mohli mať viac tepla, ale žiaľ, nenašla som inú fotografiu.

FARBY OBLEČENIA

Najmenej vhodnými farbami pre teplé a tmavé jesenné typy sú príliš bledé, chladné a veľmi tlmené odtiene. Spôsobia, že tvár vyzerá choro, bledo, tvrdo, mdlo, nevýrazne, jednoducho málo sviežo.

ŠTÝL

Štýl tvoria i farby. Ideálnou voľbou pre Oliviu sú sýte, čistejšie, neutrálne až teplé jesenné farby. Olivia je typickou predstaviteľkou mestského štýlu, ktorý je charakteristický jednoduchosťou a dotykom zaujímavých detailov a dynamických farieb. Preto často nosí najmä neutrálne farby – čiernu, šedú, bielu, béžovú, vínovú a tajomstvom jej úspechu je, že tieto neutrálne farby zaujímavo dopĺňa farebnými akcentami na doplnkoch a detailoch.

Dotyk oranžovej, žltej, lososovej, či okrovej robí jej oblečenie výraznejším, živším, viac dynamickým. Doplnky využíva Olivia rovnako ako vrstvenie a jej outfity sú naozaj zaujímavé a veľmi inšpiratívne. Dôvodom toho že tak dobre vyzerá, je samozrejme i jej „modelkovská“ postava typu stĺp.

V nasledujúcej fotogalérii si môžete prezrieť outfity Olivie a v diskusii môžete prejaviť svoje dojmy z jej farebnosti, farby vlasov, líčenia či štýlu. Páči sa vám Olivia, je pre vás inšpiráciou?

Edit 24.4.2016: Začiatkom tohoto roku Olivia opäť vlasy výrazne zosvetlila a je to škoda. Pridávam porovnávaciu koláž, na ktorej vidieť, ako jej svetlá farba vlasov a chladné farby farby oblečenia i líčenia uberajú z tváre sviežosť a živosť. Fotky na koláži vpravo sú niekoľko rokov staré a Olivia má na nich veľmi prirodzenú farbu vlasov, v ktorej vyzerá nádherne.

kolaz olivia palermo

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top