skip to Main Content
Hviezdička Lindsay Lohan je známa najmä škandálmi, ale aj častými zmenami imidžu. Veľmi často mení farbu vlasov a dnes sa pozrieme na teplý jesenný typ práve z pohľadu vhodnej farby vlasov.

 

Prirodzený výrazne teplý odtieň vlasov Lindsay jej veľmi pristane. Tvár pôsobí harmonicky, sviežo, mlado, zdravo a dynamicky, farba vlasov dopĺňa farbu jej očí.

 

 

 

Väčšina zahraničných i slovenských celebrít si vlasy zosvetľuje na blond. Medzi ľuďmi vládne mylná predstava, že zosvetlením vlasov sa každá žena stane jemnejšou, mladšou a krajšou. Podľa mňa je to hlúposť a myslím že táto snaha pramení z presvedčenia väčšiny mužov, že ideálom ženskej krásy je dlhá blond hriva. Tu si môžete pozrieť že najmä ženám tmavého farebného typu takáto zmena veľmi ublížuje.

 

Lindsay často farbu vlasov mení a to v oboch smeroch – zosvetľuje, aj stmavuje. Ako to vyzerá, ak si teplý jesenný typ vlasy výrazne zosvetlí, je zobrazené na nasledujúcich záberoch.

 

 

 

Ani opačný extrém nie je pre Lindsay vhodný.

 

 

 

Ak sa rozhodnete pre radikálnu zmenu farby vlasov, prihliadajte na fakt, že zásadná zmena farebného typu nie je možná bez vzniku disharmónie v tvári. Pôsobí nepresvedčivo a ľudom vo vašom okolí neunikne fakt, že niečo na vás „nehrá“, aj keď to možno nevedia pomenovať.

 

Väčšinou je bez problémov možné posunúť sa do „susedného“ farebného typu. Ideálne je zachovávať svoju prirodzenú farebnosť, ale posun do susednej farebnej skupiny nepôsobí tak zle, ako výrazný posun o niekoľko skupín ďalej.

 

Ideálne je, ak sa pri farbení vlasov posuniete maximálne o 2 farebné odtiene, či už vlasy zosvetľujete, alebo stmavujete. V prípade že poznáte svoj farebný typ, nemusíte riešiť dilemu či zvoliť teplý, studený, alebo neutrálny odtieň, ani otázku vhodnej sýtosti odtieňa. Farebná typológia vám nepomôže len vyberať si správne farby oblečenia, ale aj vlasov, líčenia a doplnkov.

 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top