skip to Main Content
Leona Louise Lewis (nar. 1985) je britská speváčka a textárka a známou sa stala v roku 2006 vďaka víťazstvu v britskom X-Factore. Svoj exotický vzhľad zdedila po svojom otcovi a v dnešnom článku sa pozrieme na jej farebnosť. Na jej fotografiách za posledných 7 rokov ma zaujalo najmä to, ako sa z prirodzeného dievčaťa stala žena ktorá často volí nevhodné líčenie a vyzerá preto staršia.

Už na prvý pohľad je jasné, že farebnosť Leony je jemná a tlmená. Jej oči sú zmesou viacerých farieb – na niektorých fotkách vyzerajú zelené, na iných šedé a na ďalších orieškové. Prirodzená tmavosť Leoniných vlasov je tmavšia hnedá, čo dokazuje fotografia z detstva.

Tmavá plavá, alebo bledá hnedá na Leone vyzerajú veľmi prirodzene a harmonicky zvýrazňujú jej tvár.

Podobne ako väčšina tlmených typov, ani Leone zosvetlenie o 1-2 stupne neuškodilo a takáto farba vlasov jej tiež pristane.

Príliš svetlé odtiene vlasov (a oblečenia) však uberajú Leone energiu z tváre, pretože nepôsobia dostatočne sýto.

Čierna je pre tlmené typy dosť problematická, ak je však zjemnená a pôsobí tlmene, výsledok nemusí byť úplne zlý. Klasická ostrá čierna, v sýtom, kompaktnom prevedení je príliš agresívna a tvrdá k jemnej tvári nositeľky. Vľavo tvrdá, nevhodná čierna, vpravo jemnejšie materiálové prevedenie, ktoré s tvárou Leony ladí oveľa viac. Apropo, svoj podiel na tom majú i kučery, ktoré celý dojem ešte viac zjemňujú.

Tlmené typy nevyzerajú dobre v príliš jasných, žiarivých a čistých farbách a platí to nielen pre oblečenie, ale i líčenie.

Pokiaľ ide o farebnú teplotu Leoninej tváre, pôsobí dosť neutrálne. Nevyzerá dobre v príliš teplých, ani výrazne chladných farbách, ale v mierne chladných letných farbách vyzerá sviežejšie a zaujímavejšie ako v mierne teplých. Takže predpokladám, že patrí medzi tlmené letné typy.

 

Podnetom k napísaniu článku bola nasledujúca aktuálna fotografia z marca, na ktorej má Leona farby, ktoré neladia s jej tvárou. Teplejšia farba vlasov sa farebne „bije“ s výrazne chladným rúžom. Krikľavé líčenie a čiernobiela farebná kombinácia na šatách vytvárajú príliš ostrý kontrast. Prebíjajú jej jemnú tvár, dôsledkom čoho je trochu lacný, starší a neprirodzený výraz. A to je škoda, pretože Leona Lewis je krásna žena. 

Ak máte chuť vyjadriť svoje postrehy k farebnosti Leony Lewis, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top