skip to Main Content
O farebnosti Jessicy Biel tu na blogu už prebehli nejaké diskusie a keďže výsledok nebol úplne jasný, rozhodla som sa na ňu pozrieť podrobne a venovať tejto krásnej 31-ročnej Američanke samostatný príspevok. Na jej farebnosť sa názory líšia, poďme sa teda pozrieť ako to vlastne je.

Väčšina zdrojov na webe uvádza, že Jessica je tlmeným typom a ja s tým jednoznačne súhlasím. Akýkoľvek výrazný, čistý, alebo príliš farebný odtieň rúžu (alebo oblečenia) popri jej tvári vyzerá krikľavo (kliknite). Tlmenosť je zrejmá, Jessica potrebuje jemnejšie, zastreté, matné farby.

Nevhodné sú pre ňu i príliš tmavé, alebo naopak príliš svetlé farby vlasov, oblečenia i líčenia, Jessica vyzerá najlepšie v stredne tmavých odtieňoch.

Určiť farebnú teplotu tváre Jessicy je najťažšie. Lora Alexander na svojich stránkach uvádza Jessicu ako tlmené leto, Miška z Krásy vnútri ju uvádza ako tlmenú jeseň (s odvolávkou na Loru, ale nenašla som na stránkach Lory tlmenú jeseň, možno zmenila názor alebo som ja zle hľadala). Ja som Jessicu najskôr  považovala za tlmenú jeseň, neskôr sa mi zdala mierne chladná a čím viac na ňu pozerám, tým menej som si istá farebnou teplotou jej tváre.

Je zrejmé, že Jessica nevyzerá dobre v príliš chladných farbách líčenia, vlasov alebo oblečenia, jej tvár v nich vyzerá málo živo.

Ale ani príliš teplé farby nie sú to pravé, tieto sú pre tvár Jessicy príliš ťažké.

V nasledujúcom porovnaní si môžete pozrieť, ako vyzerá štylizácia do výrazne chladných a výrazne teplých farieb (vľavo originál, vpravo graficky upravená farba vlasov a rúžu). Kliknite.

Jessica na mňa pôsobí veľmi neutrálne a s istotou si netrúfam povedať, či v jej tvári prevládajú mierne chladné, alebo mierne teplé pigmenty. Isté je len to, že vyzerá krásne v stredne tmavých, jemných a neutrálnejších odtieňoch farieb. Jej tvár potrebuje i teplé i chladné pigmenty – vlasy potrebujú trochu tepla aby dokonale vynikli, na jej perách vyzerajú dobre i mierne chladné tlmené odtiene rúžov. Škodia jej najmä príliš farebné, výrazné a ostré farby, ktorým sa v podstate i vyhýba, pretože som nenašla veľa fotografií vo výrazných farbách oblečenia.

Jessica by pokojne mohla byť tlmeným letným, ale i jesenným typom. Ak vo farbe oblečenia prevláda jemnosť a tlmenosť, nevyzerá zle v mierne chladných, ale ani v mierne teplých farbách. Jej dominantná tonálna farebná vlastnosť je tlmenosť a myslím že tvár Jessicy je natoľko neutrálna, že určovať druhú farebnú vlastnosť ani nie je potrebné.

Dnešný príspevok teda nemá jasný záver. Na mňa Jessica z fotografiíí pôsobí ako ukážková neutrálna tvár. Určovať farebný typ z fotografií nemusí byť vždy úplne presné, preto sa stáva, že rôzni konzultanti vidia známe tváre inak. Vidieť a otestovať tvár naživo je jediným spôsobom ako mať istotu a Jessicu by som si veľmi rada pozrela naživo, ale to sa mi určite nesplní :-), tak budem rada ked mi v diskusii napíšete ako vidíte jej farebnosť vy.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top