skip to Main Content


Dostala som niekoľko upozornení, že v kategórii Celebrity a farby nie je žiadny článok o chladnom zimnom type. Celebrity tohto farebného typu sú síce spomínané v iných článkoch, ale podrobne som sa naozaj žiadnej doteraz nevenovala. Dôvodom je fakt, že ich zastúpenie medzi známymi tvárami nie je až také veľké ako napríklad pri tlmených typoch.

Vyhľadávať obrázky známych tvári zvolenej farebnosti by bolo práca na celé hodiny, preto som čakala, kým náhodou natrafím na niekoho s chladnou zimnou farebnosťou. Mohla som napísať článok o Catherine Zeta Jones, ale tá je trochu netypickým, hnedookým prípadom chladnej zimy, ktorý už bol spomínaný v článkoch z praxe tu aj tu. Mohla som rozobrať Lauren Graham, Katy Perry, či Shaniu Twain, ale chcela som popísať niekoho, kto ešte na blogu nebol spomínaný a tak som čakala, kto mi „padne do oka“ :-).

Keď som zazrela fotografiu 43-ročnej americkej herečky a modelky Jennifer Connelly, bolo jasné, že som konečne objavila tvár s chladnou zimnou farebnosťou. Pri pohľade na tvár Jennifer v mladšom veku vás upúta výrazne tmavé obočie, tmavé vlasy a zaujímavé, výrazné chladné zelené oči.

Jennifer nenosí príliš farebné oblečenie, často sa objavuje v čiernej a šedej. V čiernej nevyzerá zle, ale jemnejšie a sviežejšie vyzerá jej tvár v antracitovej, matnej čiernej, alebo čiernej so striebornými odleskami.

Šedá na nasledujúcich obrázkoch je dosť chladná a pekne ladí s farebnou teplotou tváre Jennifer. Tlmenejší a bledší odtieň je vhodne zvýraznený kombináciou s čiernou. Vhodnou voľbou je i šedá s leskom, lesk dodá tejto pomerne nevýraznej farbe trochu zimného glancu.

Tlmené odtiene farieb sú pre tvár Jennifer príliš fádne, málo živé a nudné. Vzor s nízkym kontrastom (vľavo) vyvoláva dojem nevýraznosti. Vzor so stredným kontrastom (v strede) je lepší, ale Jennifer znesie určite ešte viac kontrastu (vpravo). V tomto porovnaní samozrejme okrem kontrastu rozhoduje i miera sýtosti.

 
Farebnejších odtieňov oblečenia som na Jennifer našla málo, ale je vidieť, že príliš svetlé, tlmené, alebo málo výrazné odtiene robia z Jennifer mdlú a nevýraznú, tuctovú osobu, zatiaľ čo silnejšie, zimné farby jej dodávajú glanc a výraz.

Jennifer sa väčšinou drží svojej prirodzenej, tmavej farby vlasov. Objavila som i niekoľko záberov, ktoré potvrdzujú že ak tmavovlasá chladná zima svoje vlasy výrazne zosvetlí, výsledok je veľmi rozpačitý a tvár úplne stratí iskru. Táto zmena vznikla kvôli úlohe vo filme Virginia, ktorý som nevidela a preto neviem akú úlohu tu Jennifer stvárnila. Zrejme šlo o zámer.

Pokiaľ ide o líčenie, Jennifer občas siaha po výraznejších odtieňoch rúžov, čo je fajn. Vyhnúť by sa ale mala príliš tmavým, ťažkým, ale i málo chladným odtieňom. Jej tvár vyzerá mladšie a sviežejšie v stredne tmavých, dosť chladných, výraznejších odtieňoch rúžov.

Na záver pridávam fotogalériu Jennifer Connelly a poteším sa, ak mi svoje názory k jej farebnosti popíšete v diskusii.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top