skip to Main Content

Až do konca tohoto týždňa prebieha vo francúzskom Cannes tradičný Filmový festival. Pri prezeraní fotiek celebrít ma napadlo že bude celkom zaujímavé napísať o Gwen Stefani. Inšpirovala ma jej fotografia z afterparty po premiére filmu „The tree of life“. Hlboký dekolt jej ligotavého overalu však nie je to o čom chcem písať :-).
 

Vizáž Gwen Stefani je známa a v podstate sa nijako výrazne nemení. Platinové blond vlasy a výrazne červený rúž sú jej značkou a patria k nej. Gwen vraj o sebe povedala, že rúž nepoužíva iba vtedy ak nechce aby ju ľudia spoznávali.

Gwen je tmavým farebným typom a tento článok bude zvláštny v tom, že som na webe našla len jedinú jej fotografiu na ktorej má svoju prirodzenú, tmavšiu farbu vlasov. Gwen má na nej 20 rokov a fotografia nie je moc kvalitná.

V októbri tohto roku dosiahne Gwen 42 rokov. Je to vek v ktorom sa objavujú v tvári vrásky a farebnosť začína byť tlmenejšia ako v mladšom veku. Krikľavý rúž a výrazné platinové vlasy, ktoré na Gwen vyzerali zaujímavo v mladšom veku, budú vplyvom pribúdajúcich rokov vyzerať menej zaujímavo a viac tvrdo a prehnane. Podobne ako výrazne studený a ostrý fuchsiový rúž a blond vlasy na fotografii z Cannes.

Svoj farebný typ môžeme vedome posúvať a meniť. Niekedy je zmena prijateľná, niekedy je zrejmé že štylizácia do inej farebnosti nám nesedí a naše okolie pozoruje, že mu niečo na nás „nehrá“. Gwen sa celé roky štylizuje do typu, ktorý sa medzi farebnými typmi ani nenachádza. Žiarivé farby sú typické pre jarné a zimné typy, výrazne studený odtieň vlasov zase pre svetlé a letné typy. Na jednej strane jej tvári chýba farebná harmónia, na druhej strane chápem že svoj ikonický look asi ťažko zásadne zmení, keďže na ňom postavila svoju kariéru.

To že Gwen je tmavým typom, chcem demonštrovať aspoň pomocou oblečenia, keďže pomocou fotografií tmavých vlasov sa pre ich nedostatok nedá. Na nasledujúcich obrázkoch má na sebe tmavé farby, v ktorých jej oči vyniknú viac ako v svetlých.


 

A pre porovnanie nasledujú zábery Gwen v bledých a nevýrazných farbách.

Na posledných dvoch fotografiách Gwen pôsobí zvláštne vyblednuto a na prvý pohľad je zrejmé že niečo v jej farebnosti nie je OK.
Ak aj naďalej zostane pri jej typických blond vlasoch a výraznom rúži, by mala nosiť sýtejšie a tmavšie farby oblečenia, aby jej tvár vyzerala lepšie. V staršom veku by bolo potrebné ubrať z výraznosti farieb líčenia i oblečenia, aby nevyzerala prehnane krikľavo.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top