skip to Main Content
Čitateľka Lenka do diskusie napísala:

„Chcela by som Vás poprosiť o príspevok o herečke Ginnifer Goodwin, zaregistrovala som ju s dlhými vlasmi, už vtedy mi bola sympatická, ale keď sa dala ostrihať, chytila jej osobnosť úplne iný rozmer. Podľa mňa má obrovskú charizmu, spravili by ste mi veľkú radosť, keby ste viac priblížili jej štýl a farebnosť. Veľmi sa mi na nej páčia sýte tlmené farby a hlavne jej originálny variabilný strih účesu.“ 
 


 
 

Ginnifer Goodwin priatelia prezávajú prezývkou Gigi. Narodila sa v americkom Memphise v roku 1978 a jej skutočné meno je Jennifer. Zmenila si ho na Ginnifer podľa regionálneho dialektu v jej rodisku. Jej otec vlastnil nahrávacie štúdio a jej sestra Mellisa sa venuje špeciálnym animáciám vo filme.

Ginnifer študovala po ukončení strednej školy rok divadlo a po presťahovaní do Bostonu prestúpila na Bostonskú univerzitu, kde vyštudovala s vyznamenaním a získala titul „Bachelor of Fine Arts“. Je držiteľkou Shakespearovho certifikátu z Kráľovskej akadémie dramatických umení v Londýne.

Prvú úlohu získala hneď po škole, v jednej epizóde seriálu „Zákon a poriadok“. Hrala napríklad vo filmoch „Úsmev Mony Lisy“, „Walk the line“ a „A single man“. 

Ginnifer patrí medzi tlmené typy. Má v tvári neutrálnu farebnosť a je dosť ťažké určiť, či prevažujú teplé alebo chladné pigmenty. S istotou by túto otázku rozriešil len šatkový test.
 
V príliš svetlých farbách vyzerá bledo a nevýrazne, zatiaľ čo v stredne tmavých až tmavších farbách vynikne jej tvár viac.

 

 

 

 

 
 

 
Čierna farba oblečenia a ostré čierne linky na hornom viečku sú pre Ginnifer príliš tvrdé, ťažké a ostré.

 

 
Výrazné, žiarivé a farebné líčenie očí s jej tvárou neladí.

 

Príliš svetlý nude rúž robí jej tvár bledou a nevýraznou. 


 
Na nasledujúcom porovnaní je vidieť, čo dokáže urobiť s tvarom oka očná linka. V prvom prípade sú oči líčením opticky predĺžené a zúžené. Horné viečko pôsobí poklesnutým dojmom. Takýto poklesnutý tvar viečka spôsobuje dojem smutného a ťažkého pohľadu. Celkovému bledému a trochu tvrdému efektu nahráva i použitie príliš svetlého rúžu.

 

V druhom prípade oči vyzerajú okrúhlejšie a po poklesnutom viečku nie je ani stopy.
 
 


 

 
 
 Ginnifer je vysoká 168 cm, váži 54,5 kg a má štíhlu postavu s tvarovaným pásom. Najširším miestom jej postavy sú boky. Nepatrí ku klasickému typu, má rada netradičné a zaujímavé strihové riešenia. Niekedy si oblieka šaty, ktoré zvýrazňujú jej pás a lichotia jej postave…

 

 
… inokedy ale šaty deformujú jej peknú postavu, robia ju plnšou, zakrývajú štíhly pás, alebo menia proporcie.

 


veľmi zvláštny model – asexuálny, beztvarý, ponurý
 

 

 
 

 
Dlhšie vlasy si Ginnifer dala ostrihať na začiatku roku 2011. Ginnifer má trochu väčšie uši a jej tvár je okrúhla. V dlhších vlasoch sa problém s ušami dá ukryť ľahšie ako v krátkych. Účesy zo začiatkov jej hereckej kariéry uši ukrývajú, ofina, alebo kučery na bokoch tváre však zvýrazňujú okrúhly tvar jej tváre.2002
  

 
 

2003
  
 

2004

Dlhšia ofina, vlasy postupne zostrihané a dlhšie jej tvári lichotia.

 
 
2004
 
 
 
2006

 
 
2006

 
 
2006

 
Prichádza rok 2009 a postupné skracovanie účesu, ktoré vyzeralo dobre. Ginnifer vyzerá i v kratších vlasoch pekne, zaujímavo a milo.

 
2009

 
 
2009

 
V prípade že vlasy Ginnifer sú za ušami, opäť sa zvýrazňuje okrúhla tvár a problém s ušami.


  

 

2009

 

 V rokoch 2010-2011 sa účes Ginnifer skracuje ešte viac, až na chlapčenskú verziu. Podľa zdrojov na webe sa Ginnifer rozhodla pre takýto krátky zostrih z čisto praktických dôvodov. Krátke vlasy jej pristanú, jej výzor je zmesou chlapčenskej nezbednosti, ženskosti a originálnosti. Je dôkazom, že žena môže byť krásna, zaujimavá a originálna nielen v dlhej hrive. 
 

 
2010

 
 
2011

 

Ginnifer mi svojim účesom pripomína štýl Audrey Tatou z roku 2006. Majú podobný tvar tváre a majú i rovnaký problém s ušami. Obe v krátkom zostrihu vyzerajú nezbedne, šibalsky a originálne.

 
 Čo si myslíte o štýle, farbách líčenia, šiat a účese Ginnifer Goodwin. Myslíte si že krátky zostrih jej prospel, alebo sa vám viac páčila v dlhších vlasoch? Priestor v diskusii je vám k dispozícii.

zdroj foto: instyle.com, starpulse.com, zimbio.com

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top