skip to Main Content
V dnešnom príspevku sa vrátim k Emily Blunt, ktorá bola na blogu i v diskusiách už viac krát spomínaná. Po zhliadnutí jej fotografie z akcie konanej toto leto by som sa chcela na jej farebnosť pozrieť ešte raz.

Na fotografii z mladších rokov vidieť, že farebnosť Emily je jemná, jej tvár pôsobí ľahko a sviežo, je bez výrazných kontrastov. Ťažko povedať, aká je prirodzená farba vlasov Emily. Predpokladám že nie je úplne svetlá, skôr plavá ako na fotografii vpravo.

To je i dôvod, prečo Emily vyzerá tak tvrdo, pokiaľ si vlasy farbí na príliš tmavý odtieň…

… ale ani výrazné zosvetlenie na nej nevyzerá dobre. V blond je bledá a nevýrazná.

Z fotografií Emily i z predchádzajúcich diskusií o nej, je jasné že patrí medzi letné farebné typy. Jej dominantnou farebnou vlastnosťou nie je tlmenosť, čo vidieť na nasledujúcich fotografiách farby vlasov. Všetky málo čisté, tlmene pôsobiace odtiene vlasov na Emily vyzerajú čudne, pridávajú jej vek a uberajú sviežosť.

Na úvodnej fotografii článku vyzerá Emily veľmi dobre, farebná kombinácia šiat krásne ladí s jej pleťou i očami. Ak by sme chceli, aby bola Emily úplne dokonalá, jej vlasy by mohli mať trochu živší, menej fádny odtieň (ale to je detail, pretože v porovnaní s tmavými, ťažkými, alebo príliš bledými vlasmi je tento odtieň vcelku Ok). 

Na nasledujúcich fotografiách je Emily vo výrazne chladných farbách. Je z nich zrejmé, že tieto neutrálne, málo farebné farby jej pleti síce prospievajú a vyzerajú na nej dobre, avšak sú trochu nudné a „bezfarebné“. Pre svetlé i chladné letné typy je typické, že oveľa viac ako v neutrálnych farbách, žiaria vo farebných odtieňoch.

V ďalšej fotogalérii má Emily v líčení, oblečení, alebo vlasoch svieže, farebné letné farby. Menší kontrast a farebnosť prispievajú k tomu, že jej tvár krásne žiari. Dodávajú jej tvári jemnosť a živosť.

Farba šiat z úvodného obrázka článku bola impulzom k napísaniu príspevku o farebnosti Emily. Pôvodne som ju radila medzi svetlé letné typy, ale myslím si, že výrazne chladné farby prospievajú jej tvári viac ako ľahké, svetlé, neutrálne pastely. Jej tvár je dosť chladná a potrebuje najmä farebnosť a stredne tmavé farby. Príliš svetlé farby vlasov, líčenia, alebo oblečenia sú pre jej tvár nepostačujúce. Preto predpokladám že Emily patrí medzi chladné letné typy. Na obrázku vľavo je vidieť i to, ako tvári Emily nelichotí zlato.

 

Emily patrí medzi chladné letá, ktoré vyzerajú lepšie vo svojej prirodzenej tmavosti vlasov, prípadne vo vlasoch zosvetlených o max. 1-2 stupne a že jej neprospieva štylizácia do úplnej blond, ako bolo ukázané i na fotografiách vyššie. V prípade, že si nechá svoju prirodzenú plavú farbu vlasov, znesie na sebe i niektoré chladné zimné farby. Aby to však vyzeralo dobre, je potrebné zachovať letnú jemnosť v líčení, alebo i v štruktúre materiálu oblečenia. Na nasledujúcich fotografiách je štylizácia do zimy vydarená a Emily vyzerá dobre.

Ak sa líčením Emily štylizuje do chladnej zimy (na nasledujúcej koláži vľavo), alebo kontrastnej zimy (vpravo), je vidieť, že v oboch prípadoch to pôsobí tvrdo a vysoký kontrast jej tvári neprospieva. Výrazne chladný zimný rúž vľavo mohol vyzerať vcelku dobre, nebyť ostrých očných liniek ktoré robia oči unavenými a ťažkými. Vďaka výrazne chladnej farebnosti je to však stále lepšie ako krikľavý, mierne teplý červený rúž vpravo. Ten jej tvári neprospieva vôbec a pre prítomnosť teplých pigmentov vyzerá neprirodzene a lacno (napriek tomu že očné linky nie sú až také výrazné ako vľavo).

Dnešným príspevkom som chcela uzavrieť svoj odhad farebnosti Emily. Po prezretí množstva fotografií si myslím, že jej farebnosť je výrazne chladná a že práve chladné pigmenty sú tým, čo jej tvár rozžiari naviac. Ak chcete k farebnosti Emily niečo doplniť, alebo prejaviť svoj názor, neváhajte a prispejte do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top