skip to Main Content

Ak ste aj vy mali možnosť vidieť fotografiu Claudie Schiffer z červeného koberca v Cannes, asi súhlasíte že jej to v čiernych šatách a tmavom líčení moc nepristalo. Zuzka mi dala tip na dnešný článok, keď sa ma spýtala prečo Claudia vyzerá v čiernej tak zle.

Claudia Schiffer patrí medzi svetlé jarné typy. Pristanú jej najviac svetlé farby, preto čierna je pre jej tvár príliš tmavá a tvrdá.

 

 

To, ako Claudia vyzerá na záberoch z Cannes spôsobilo viac faktorov. Na mňa pôsobí unaveným dojmom a nebude to len farbami, ale aj niečím iným. Je naozaj veľmi štíhla a jej vlasy nevyzerajú byť vo forme. Možno ju vyčerpáva výchova troch malých detí.

Pre jej prílišnú štíhlosť médiá jej výzor prirovnávajú ku kostre. Jej tvár pôsobí strhano, tvrdo a unavene a vidieť to najmä na očiach. Líčenie je príliš tmavé, príliš tvrdé a nevhodne zvolené. Tvrdé orámovanie očí bez zvýraznenia lomu oka zvýraznilo mierne prepadnuté viečka. Zvláštny dojem vyvoláva aj fakt, že oči sú orámované i vo vnútorných kútikoch. Oči posadené blízko seba by sa mali zvýrazňovať najmä vo vonkaších kútikoch, aby vyzerali viac vzdialené od seba.
Každá z nás má v živote obdobia, keby sa cíti unavená, vyčerpaná a bez energie. Ak ste svetlým typom, mali by ste sa v tomto období vyhýbať čiernej ešte viac ako inokedy. Zvýrazní totiž na vašej tvári všetky známky únavy.
Spojenie čiernej farby šiat, tvrdého líčenia a prílišnej štíhlosti sú dôvodom nie príliš sviežeho looku Claudie v Cannes. Zuzka to vo svojej otázke vystihla presne – napísala: „Je to tým že Claudia zvýraznila svojím oblečením všetko čo nemala?“
Čierna nevyzerá na svetlých typoch pekne, ale ak sa k nej pridá tvrdé tmavé líčenie, je to ešte horšie. Na prvej fotografii je Claudia v čiernom oblečení s jemným líčením, na druhej s tvrdým líčením z Cannes. Rozdiel je zrejmý.
Claudia vyzerá oveľa jemnejšie a lepšie vo svetlých farbách šiat a jemnejšom líčení, čo dokazujú nasledujúce fotografie.
Pre porovnanie sú na nasledujúcich záberoch vhodnejšie varianty líčenia, ktoré Claudii pristanú.
Na záver nasleduje fotografia z roku 2005, na ktorej je Claudia nádherná. Má na nej vhodné farby a jemné líčenie. Vyzerá jemne, sviežo a mlado. Claudia Schiffer je krásna žena. Počas svojej krariéry bola považovaná za novodobú Brigitte Bardot. Prezrela som veľa jej fotografií na webe a bohužiaľ nosí často nesprávne farby – tmavé, sýte, výrazné farby a veľa čiernej. Vplyvom veku bude negatívny účinok tmavých farieb na jej tvári čoraz zreteľnejší. Tak ako na fotografii z Cannes.
 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top