skip to Main Content
Najhoršie farby
1. Celebrity a farby – čierna farba a svetlý typ
2. Celebrity a farby – Tmavý typ a blond farba vlasov
3. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Tlmené a kontrastné typy
4. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Teplé a chladné typy
5. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Svetlé a tmavé typy
Predajne s oblečením sú plné čiernej farby a takmer každá žena zažila pocit keď mala v pláne konečne si kúpiť na seba niečo farebné, veselé, a nie čierne… a z obchodu odišla zase s čiernym oblečením :-). V našich hlavách je zakódovaná predstava že „čierna zoštíhľuje“ a že „čiernou sa nič nepokazí“. Keď sa spoja tieto dve predstavy s množstvom čierneho oblečenia v predajniach, je niekedy naozaj ťažké nekúpiť si ho. Aj pre mňa :-). 

Čierna môže byť skvelým pomocníkom vašej vizáže, ale aj nepriateľom. To ako na vás bude vyzerať čierne oblečenie záleží od vášho farebného typu. Dnes sa pozrieme ako v čiernej vyzerá svetlý farebný typ.

Celková farebnosť svetlého typu je jemná, svetlá a ľahká. Preto aj v oblečení a make-upe potrebuje jemnosť, svetlosť, jeho celkové vyžarovanie by nemalo byť tmavé, sýte a ťažké. Z toho vyplýva, že čierna farba je pre svetlé typy nepriateľom číslo 1. Je príliš agresívna a nebude ladiť s jemnosťou svetlého typu. Tvár ženy svetlého typu vyzerá v čiernej farbe stará, tvrdá a unavená.

To, ako pôsobí čierna v porovnaní so svetlými farbami si ukážene na príklade Heather Locklear, Claudie Schiffer a Reese Whiterspoon.

Heather Locklear v čiernej.

Nasledujú fotografie Heather v jej ideálnych farbách a je to veľký rozdiel.

ň

 Rovnaký negatívny efekt ako na Locklear má čierna farba aj na Claudiu Schiffer…

… zatiaľ čo jej tvár žiari v svetlejších farbách:

Reese Whiterspoon v nelichotivej čiernej. Apropo Reese čiernu farbu veľmi obľubuje, mala som problém nájsť ju v oblečení nejakej svetlej farby. V čiernej vyzerá bledo a choro pôsobiaca…

Rovnaký efekt má aj nafarbenie jej svetlých vlasov na tmavo.

 

A napokon krásna Reese v jej ideálnych farbách:

„Správne“ farby je dôležité mať najmä v blízkosti tváre, pretože farba oblečenia na hornej polovici tela vrhá na našu tvár farebné tiene. Či je ich efekt dobrý, alebo zlý, záleží od toho, či sa nám podarí vybrať správne farby.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top