skip to Main Content

Výrok že blondínam sa hodí červená som už počula nesmierne veľa krát a určite aj vy. Je to naozaj tak? Má toto tvrdenie nejaké opodstatnenie? V pokračovaní článku nájdete odpovede na tieto otázky.

Červená farba pôsobí teplo, živo a aktívne. Kvôli svojej aktivite táto farba perfektne ladí najmä s teplo a neutrálne sfarbenými tvárami. Tvrdenie o lichotivosti spojenia blond farby vlasov a červenej farby má zrejme pôvod v tom, že vhodne zvolený odtieň naozaj dokáže perfektne rozžiariť tvár jarných typov, ktoré sú sfarbené svetlejšie.

kolaz cervena OK

Renee Zellweger, Sienna Miller, Jessica Chastain

Blondínky, ktoré majú v tvári prevahu chladných pigmentov, by si však mali pri výbere červenej dávať pozor na jej farebnú teplotu a mieru tmavosti. Dôležité je siahnuť po neutrálnych, alebo chladnejších odtieňoch s nádychom do ružova, ktoré nie sú príliš tmavé a ťažké.

V prípade nevhodného, príliš teplého odtieňa červenej, tvár blondínky s prevažujúcou chladnou farebnosťou nevyzerá veľmi zdravo a sviežo.

rs_634x1024-140111170913-634.Cate-Blanchett-BAFTA-jmd-011114_copy

Cate Blanchett

Ak je blond farba vlasov výrazne chladná, červená nie je ideálnou farbou na veľké plochy. Škodlivé sú najmä príliš ostré, krikľavé, veľmi teplé, sýte a výrazné odtiene, popri ktorých sa bledá tvár stráca a oblečenie je výraznejšie ako tvár. Pomôcť môže výraznejšie líčenie a výraznejšia osobnosť nositeľky.

Kolaz cervena no

Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Christina Aguilera, Daniela Peštová

Pri výbere vhodného odtieňa môžu blondínky v červenej farbe vyzerať výborne. Ak si však blondínka nezvolí správny odtieň, samotný fakt že nosí červenú nezachráni to, že v nej vyzerá nelichotivo. Tvrdenie že blondínky by mali nosiť červenú, je teda príliš zovšeobecnené. Tak ako pri každej inej farbe, i pri červenej platí, že podmienkou toho, na nás vyzerala dobre, je výber vhodného odtieňa.

Každý môže nosiť červenú, doprajte si však odtieň, ktorý vám pomôže vyzerať sviežo, zdravo a ktorý rozžiari vašu tvár. Doprajte si červenej toľko, koľko jej unesie váš štýl a vaša osobnosť.

Ste blondínka a riadite sa spomínaným zaužívaným tvrdením? Aký je váš názor na blondínky v červenej farbe?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top