skip to Main Content

V dnešnom článku sa pozrieme na farebnosť americkej herečky Amandy Peet (44). Príkladov chladných zimných typov na blogu nie je veľa a rozborom farebnosti som sa nevenovala už dosť dlho, preto verím, že vás dnešný článok poteší.


Pôsobenie tváre a vhodné farby

Prvý dojem, ktorý pri pohľade na tvár Amandy vzniká, je efekt chladivosti. Vyzerá krásne v chladných farbách – jej pleti, očiam i vlasov lichotia chladivé, kovové, oceľové odtiene. Ak sa niekto narodil preto, aby dokázal s noblesou nosiť oceľovú šedú, sú to práve chladné zimné typy. Je to pre ne výborná neutrálna farba.

amanda-peet-seda

Okrem šedej sú skvelými farbami pre Amandu odtiene modrej, antracitovej, ružovej, ale aj čistá biela (k tej sa ale treba viac nalíčiť). Striebro je pre chladné typy skvelou voľbou.

amanda-peet-odtiene-ok

V príliš svetlých farbách je Amanda navýrazná, v príliš tmavých zase vyzerá staršie a trochu tvrdo. Tlmené odtiene robia jej tvár fádnou, ale čistejšie a odtiene a kontrast dokážu jej tvár skvele rozžiariť.

amanda-peet-kolaz-farby

Čierna nosená celoplošne pridáva Amande vek a pôsobí smutne. Ak je však vidieť i pokožku, ak je materiál transparentný, alebo ak je čierna skombinovaná s inými farbami, výsledok vôbec nie je zlý.

kolaz-cierna


Farba vlasov

Na webe som našla Amandu v rôznych odtieňoch vlasov. Chladnejšie odtiene hnedej vyzerajú na nej veľmi prirodzene – krásne v nich vyniknú jej oči i pleť.

amanda-peet-hair1

Niektoré chladné zimné typy sa dokážu ľahko štylizovať do letnej farebnosti a Amanda patrí medzi ne. Jej blond je uveriteľná a vyzerá v nej dobre.

amanda-peet-blond

V prípade pridávania teplých pigmentov do farby vlasov, už ale tvár Amandy nevyzerá tak sviežo a prirodzene.

amanda-peet-warm-hair


Líčenie

Amanda často nosí tmavšie odtiene rúžov. Nie je prekvapujúce, že popri jej tvári, ktorá nemá až tak veľa sýtosti, tmavé rúže vyvolávajú dojem vyššieho veku a tvrdosti. Príliš bledé rúže tiež nie sú to pravé, pretože tvár v nich vyzerá nevýrazne. Stredne tmavé odtiene vyzerajú veľmi dobre.

amanda-ruz-tmavost

Nasledujúce porovnanie je ukážkou toho, že teplý odtieň rúžu neladí s farebnosťou tváre a preto pôsobí príliš krikľavo. Chladný odtieň tvorí s pleťou, očami a vlasmi Amandy viac harmonický dojem.

amanda-peet-ruz-teplota

Oči si Amanda líči chladnými odtieňmi (šedá, čierna, modrá), čo je pre jej farebnosť ideálne.


Na ktorej fotografii sa vám Amanda Peet páči najviac? Páči sa vám jej štylizácia do blond? Páči sa vám Amanda viac v neutrálnych farbách, alebo farebnejších odtieňoch?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top