skip to Main Content

Šortky sú v lete pohodlnou a praktickou alternatívou sukní. Pri ich výbere nie je dôležité aký je váš telesný tvar, oveľa viac rozhoduje tvar a objem vašich nôh. Ak vás zaujíma, aká je ideálna dĺžka šortiek práve pre vás, čítajte ďalej.

Dĺžka šortiek sa pohybuje od oblasti rozkroku až tesne nad kolená (bermudy). Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ideálna dĺžka je tá, v ktorej budú vaše nohy vyzerať najlepšie. Dalo by sa to interpretovať i tak, že

šortky by mali zakrývať nelichotivé časti nôh a odhaľovať a zvýrazňovať tie pekne formované.

Ak teda máte napríklad na stehnách celulitídu, rozšírené žilky, alebo výrazný objem, voľte dlhšie modely. Ak máte pekné a štíhle nohy, môžete si dovoliť kratšie dĺžky.


Dĺžka šortiek vs. tvar a objem nôh

Čím sú šortky kratšie, tým viac rozšíria vaše boky a hornú časť stehien. Ak máte hornú časť stehien širšiu ako boky (tzv. nízke boky), vyhnite sa dĺžke ktorá končí práve v najširšom mieste stehien.

Čím sú šortky dlhšie, tým viac zoštíhľujúci efekt majú. Ak naviac farebne prepojíte farbu topu s farbou šortiek, celkový predlžujúci efekt sa zvýrazní. Môžete použiť rovnakú farbu, alebo monochromatické ladenie farieb vrchného dielu a šortiek.

kolaz dlzka

Kombinácia krátkych šortiek a vodorovného vzoru má výrazný rozširujúci efekt.  Ak máte radi vzory, ale nechcete pridávať svojim bokom a stehnám optický objem naviac, voľte na šortkách radšej drobnejšie a hustejšie vzory.

kolaz sortky


Dĺžka šortiek vs. štýl

Šortky patria medzi ležérne odevy, avšak ak vhodne zvolíte dĺžku a materiál, môžete celkové pôsobenie outfitu povýšiť. Čím sú šortky kratšie, tým sú vhodnejšie na neformálne, voľnočasové a športové príležitosti a naopak – dlhšia dĺžka a kvalitný materiál dokážu kombinácii dodať prvky elegancie a nadčasovosti. Na ultra krátke šortky (rovnako ako ultra minisukne) je potrebné mať pekné nohy a primeraný vek, v opačnom prípade môžu pôsobiť nevkusne až lacno.

Najviac ležérne bude šortkový outfit pôsobiť, ak bude materiál šortiek i topu prírodný (napr. bavlna, ľan…) a skombinujete ich s pohodlnou nízkou obuvou (tenisky, nízke sandále, obuv s plným podpätkom…). Ak chcete, aby outfit so šortkami pôsobil viac seriózne, pridajte k nim klasické prvky – kombinujte šortky s blúzkami a lodičkami a voľte kvalitné materiály, neutrálne farby a nadčasové vzory. Voľbou ľahších materiálov a romantických vzorov a detailov na šortkách dosiahnete ženský a jemný dojem. Ak chcete aby mal šortkový outfit prvky sofistikovanosti a elegancie, voľte podpätky, elegantné materiály a vzory a zaujímavé doplnky.

kolaz styl

Nosíte šortky? Poznáte svoju ideálnu dĺžku? Ako ich kombinujete?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top