skip to Main Content

Pod označením „muffin“ sa označujú tukové vankúšiky v oblasti pása, ktoré sa oblečením nevhodne zvýraznia. Ak patríte medzi ženy, ktoré riešia podobný problém, v dnešnom článku nájdete tipy ako „muffin“ zamaskovať.

Kumulovanie tuku v oblasti bruška môže byť dané telesným tvarom, priberaním, či hormonálnymi zmenami, ale „muffin“ nie je len záležitosťou žien s nadváhou. Často sa objavuje u žien ktoré sú štíhle, avšak majú ochabnuté svalstvo a oblečenie im „muffin“ vytvorí.

kolaz chloe goodman

Chloe Goodman

Ak sa vám nedarí zbaviť sa „muffinu“ cvičením a správnou životosprávou, pomôcť vám môžu nasledovné tipy.


Bielizeň a materiály

  • Bielizeň – vyhnite sa nohavičkám s príliš tuhou a úzkou gumičkou a  hľadajte také, ktoré majú v páse širší elastický lem, nie príliš tesný. Výborne fungujú vysoké strihy nohavičiek z pevnejšieho materiálu, ktoré oblasť bruška spevnia. Pod šaty používajte tvarujúcu a spevňujúcu bielizeň.
  • Materiál – v oblasti pása a bokov sa pri oblečení vyhýbajte tenkým materiálom, ktoré majú tendenciu lepiť sa na pokožku. Takéto materiály dokážu „muffin“ veľmi zvýrazniť. Zamerajte sa na menej splývavé a menej tenké materiály.
  • Priliehavosť – nenoste odevy, ktoré sú príliš tesné v oblasti pása a bokov. Čím je odev viac tesný, viac elastický, tenší a svetlejší, tým väčšiu istotu zvýraznenia „muffinu“ máte.
  • Lesk – vyhýbajte sa lesklým materiálom v oblasti pása a bokov.

muffin2

zdroj obrázka


Nohavice a sukne

  • Výška sedu a poloha pása nohavíc a sukne – „muffin“ najviac zvýraznia bedrové strihy nohavíc a sukne z nižším pásom. Nízky sed a nízko položený pás vytlačia tuk na brušku nad okraj nohavíc a „muffin“ je na svete. Hľadajte preto strihy nohavíc so stredne vysokým, alebo vysokým sedom, ktoré dokážu tuk v oblasti bruška pevnejšie obopnúť a tým vizuálne spevniť.
  • Miera tesnosti pása nohavíc a sukne – ak nosíte odevy s príliš tesným pásom, „muffin“ si vytvoríte i v prípade, že ho inak nemáte.

kim kardashian

Kim Kardashian

nohavice muffin


Topy

Pri topoch sa riaďte odporúčaniami pre výber materiálov vyššie. Voľte trochu voľnejšie topy, ktoré nekopírujú líniu „muffinu“. Podľa svojho telesného tvaru a proporcíí môžete využívať podkasanie, ukončenie spodného okraja stiahnutím do lemu, prípadne peplum.

kolaz muffin top

Či už máte „muffin“ kvôli nadváhe, alebo ochabnutému svalstvu, dôležité je vedieť, že ho nemusíte mať navždy. Majte sa rada taká aká ste a popritom pracujte na tom, aby ste sa tejto nedokonalosti zbavili. Kým zaberie cvičenie a vhodný životný štýl, môžete použiť vyššie uvedené odporúčania.

Máte problém s „muffinom“? Ako ho maskujete? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top