skip to Main Content
Dobrý den paní Beátko, mám na Vás prosbu a možná i námět na článek … potřebovala bych poradit, jak skrýt jednu nemilou část svého těla (obličeje) a to podbradek :-(. Nebo aspoň odvést od něj pozornost či na něj pozornost zbytečně nepoutat.

ilustračné foto zľava doprava: Anjelica Houston, Britney Spears, Kirstie Alley, Queen Latifah

Podbradek většinou mívají silnější ženy, i když najde se i taková, která má dvacet kilo navíc a krček vysoustružený jako modelka. :-) Já mám bohužel v genech po tatínkovi, který je a celý život byl štíhlý, tuto nehezkou „ozdobu“. Sama jsem celkem štíhlá, ale pokud mám pár kilo navíc, podbradek roste úměrně s každým kilem. Bohužel i když budu velmi štíhlá, nikdy nebudu mít takový krk, jaký bych si přála … možná snad plastika a na tu nemám odvahu. Děkuji Vám za odpověď, ať už ve formě mailu nebo článku. Martina.

Dvojitá brada trápi veľa žien a dôvody jej vzniku sú rôzne. U niekoho je podbradok dôsledkom priberania a ukladania tuku v oblasti brady, u iného podmieňuje nábeh k dvojitej brade dedičnosť tak ako u Martiny a dvojitá brada vzniká samozrejme i vplyvom veku, starnutia a ochabovania pokožky, ktorá stráca svoju elasticitu a pružnosť.

Riešení je viac – zníženie hmotnosti, cviky na spevnenie svalov krku a brady (tvárová gymnastika, najmä cviky zamerané na oblasť krku a brady, pozrite napr. TU, alebo sledujte nástenku na Pintereste venovanú tejto téme), neinvazívne estetické, alebo invazívne chirurgické zákroky.

Ak potrebujete, podobne ako Martina, bradu urobiť menej výraznou a menej nápadnou, riešením je i vhodný výber účesu a doplnkov v oblasti tváre. Martina by mohla skúsiť niektoré z nasledujúcich tipov:

 • Nenoste účesy, ktoré na bradu upozorňujú – nápadne ju odhaľujú, končia sa alebo sa rozširujú v rovine brady. Vhodné sú účesy, ktoré krk aj bradu opticky zoštíhlia a pritiahnu pozornosť na oči, alebo čelo. Skúste napr. polodlhé vlasy, ideálne je keď sú bočné pramene vlasov popri krku stupňovito zostrihané.

zdroj foto: idnes.cz (Z. Paroubková vľavo), sofitel-doha.com (v strede) a mediumhairstylespins.net (vpravo) 

 • Pri líčení tváre sa zamerajte viac na oči ako ústa, odpútate tak od brady pozornosť. Voľte prirodzenejšie farby rúžov a zvýraznite oči očnými tieňmi.
 • Nenoste príliš výrazné náušnice, vyhnite sa dĺžkam ktoré končia v oblasti brady a príliš širokým tvarom náušníc. Nenoste ani príliš krátke náhrdelníky.  Zamerajte sa na doplnky, ktoré sú umiestnené ďalej od dvojitej brady – náhrdelníky, brošne, zaujímavé lemy výstrihov. Pritiahnite pozornosť nižšie od brady, napríklad vrstvením náhrdelníkov.
 • Snažte sa opticky krk predĺžiť – vyhýbajte sa golierom ku krku, šatkám tesne uviazaným okolo krku, malým výstrihom po krk i rolákom, voľte radšej hlbšie výstrihy, odevy bez golierov a šatky voľne uviazané.
 • Noste farbu topu, ktorá zvýrazní vaše oči, pri farebných očiach (modrých, zelených) skvele fungujú farby, ktoré sú totožné s farbou dúhovky. Vaše oči tak budú žiariť a brada nebude centrom pozornosti.
 • Vyhnite sa noseniu čiernej a príliš tmavých farieb v blízkosti brady. Tmavé farby vytvárajú v oblasti brady tiene, ktoré na váš problém upozornia.
 • Netrápte sa príliš pre svoju bradu a zvýraznite na svojej postave
  miesta, na ktoré ste pyšná – dekolt, pás, nohy a pod., odpútate tak od
  brady pozornosť.

Máte i vy problém s dvojitou bradou? Aká sú vaše tipy na jej odstránenie, alebo potlačenie jej výraznosti?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top