skip to Main Content
Ako Zamaskovať Dvojitú Bradu
Dobrý den paní Beátko, mám na Vás prosbu a možná i námět na článek … potřebovala bych poradit, jak skrýt jednu nemilou část svého těla (obličeje) a to podbradek :-(. Nebo aspoň odvést od něj pozornost či na něj pozornost zbytečně nepoutat.

ilustračné foto zľava doprava: Anjelica Houston, Britney Spears, Kirstie Alley, Queen Latifah

Podbradek většinou mívají silnější ženy, i když najde se i taková, která má dvacet kilo navíc a krček vysoustružený jako modelka. 🙂 Já mám bohužel v genech po tatínkovi, který je a celý život byl štíhlý, tuto nehezkou „ozdobu“. Sama jsem celkem štíhlá, ale pokud mám pár kilo navíc, podbradek roste úměrně s každým kilem. Bohužel i když budu velmi štíhlá, nikdy nebudu mít takový krk, jaký bych si přála … možná snad plastika a na tu nemám odvahu. Děkuji Vám za odpověď, ať už ve formě mailu nebo článku. Martina.

Dvojitá brada trápi veľa žien a dôvody jej vzniku sú rôzne. U niekoho je podbradok dôsledkom priberania a ukladania tuku v oblasti brady, u iného podmieňuje nábeh k dvojitej brade dedičnosť tak ako u Martiny a dvojitá brada vzniká samozrejme i vplyvom veku, starnutia a ochabovania pokožky, ktorá stráca svoju elasticitu a pružnosť.

Riešení je viac – zníženie hmotnosti, cviky na spevnenie svalov krku a brady (tvárová gymnastika, najmä cviky zamerané na oblasť krku a brady, pozrite napr. TU, alebo sledujte nástenku na Pintereste venovanú tejto téme), neinvazívne estetické, alebo invazívne chirurgické zákroky.

Ak potrebujete, podobne ako Martina, bradu urobiť menej výraznou a menej nápadnou, riešením je i vhodný výber účesu a doplnkov v oblasti tváre. Martina by mohla skúsiť niektoré z nasledujúcich tipov:

 • Nenoste účesy, ktoré na bradu upozorňujú – nápadne ju odhaľujú, končia sa alebo sa rozširujú v rovine brady. Vhodné sú účesy, ktoré krk aj bradu opticky zoštíhlia a pritiahnu pozornosť na oči, alebo čelo. Skúste napr. polodlhé vlasy, ideálne je keď sú bočné pramene vlasov popri krku stupňovito zostrihané.

zdroj foto: idnes.cz (Z. Paroubková vľavo), sofitel-doha.com (v strede) a mediumhairstylespins.net (vpravo) 

 • Pri líčení tváre sa zamerajte viac na oči ako ústa, odpútate tak od brady pozornosť. Voľte prirodzenejšie farby rúžov a zvýraznite oči očnými tieňmi.
 • Nenoste príliš výrazné náušnice, vyhnite sa dĺžkam ktoré končia v oblasti brady a príliš širokým tvarom náušníc. Nenoste ani príliš krátke náhrdelníky.  Zamerajte sa na doplnky, ktoré sú umiestnené ďalej od dvojitej brady – náhrdelníky, brošne, zaujímavé lemy výstrihov. Pritiahnite pozornosť nižšie od brady, napríklad vrstvením náhrdelníkov.
 • Snažte sa opticky krk predĺžiť – vyhýbajte sa golierom ku krku, šatkám tesne uviazaným okolo krku, malým výstrihom po krk i rolákom, voľte radšej hlbšie výstrihy, odevy bez golierov a šatky voľne uviazané.
 • Noste farbu topu, ktorá zvýrazní vaše oči, pri farebných očiach (modrých, zelených) skvele fungujú farby, ktoré sú totožné s farbou dúhovky. Vaše oči tak budú žiariť a brada nebude centrom pozornosti.
 • Vyhnite sa noseniu čiernej a príliš tmavých farieb v blízkosti brady. Tmavé farby vytvárajú v oblasti brady tiene, ktoré na váš problém upozornia.
 • Netrápte sa príliš pre svoju bradu a zvýraznite na svojej postave
  miesta, na ktoré ste pyšná – dekolt, pás, nohy a pod., odpútate tak od
  brady pozornosť.

Máte i vy problém s dvojitou bradou? Aká sú vaše tipy na jej odstránenie, alebo potlačenie jej výraznosti?

Back To Top