skip to Main Content

„Dobrý den paní Beátko, měla bych na Vás dotaz. Bude se týkat délky rukávu. Jsem malé postavy 158 cm/58 kg/46 let. Je pro mě vhodnější 3/4 rukáv nebo dlouhý nebo je to jedno? Mám na mysli úzký rukáv obepínající paži u triček. Buď nošené samostatně nebo jednobarevné do šatovky. Která délka rukávu by mě mohla trochu opticky prodloužit? A jěště eventuelně vhodná délka krátkého rukávu. Moc děkuji. Vaše příznivkyně Michaela.“


Dĺžka rukávov

Vhodná dĺžka dlhého rukávov je dôležitá pre celkový efekt, ktorý vaše oblečenie bude vyvolávať. Za ideálnu sa považuje dĺžka, ktorá končí cca. 1 cm pod zápästným kĺbom. Ak nosíte dlhé rukávy kratšie, vyvolá to dojem, že máte príliš dlhé ruky a oblečenie je vám malé. V odeve s príliš dlhými rukávmi zase budete vyzerať „utopená“, ako po staršej sestre.

Krátke, 3/4 rukávy a vyhrnuté dlhé rukávy predĺžia nízku postavu viac ako dlhé rukávy. Takéto dĺžky dokážu tiež opticky zúžiť objemnejšiu spodnú časť tela, alebo predĺžiť nohy.


Tvar rukávov

Ak chcete pridať šírku ramenám, môžete si dovoliť rukávy naberané, riasené a inak objemné. Ak naopak potrebujete ramená zúžiť, voľte radšej raglánové, alebo netopierie rukávy.


Štýl

Váš štýl tiež ovplyvňuje výber typu rukáva. Rovno ukončené krátke rukávy pôsobia stroho, viac maskulínne a športovo, zatiaľ čo šikmé ukončenie vyvolá jemnejší, ženskejší efekt. Dlhé rozšírené rukávy, alebo rukávy riasené pri spodnom okraji dodajú celku efekt romantiky a jemnosti. Dôležitú úlohu zohráva samozrejme i materiál, jeho splývavosť, tuhosť a hrúbka. Nezabudnite, že výrazné farby, vzory, detaily a prvky priťahujú viac pozornosť a preto i vhodným strihom a typom rukávov môžete ovplyvniť to, čo bude na vašej postave najviac nápadné a zvýrazniť tie časti tela, ktoré chcete.

Našli ste svoje ideálne typy rukávov?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top