skip to Main Content

Lenka je mladá žena, ktorá má postavu typu trojuholník a má výrazné plavecké ramená. Pri konzultácii Postavy a štýlu sme okrem jej telesného tvaru, proporcií a štýlu riešili i výber vhodných spoločenských šiat na ples. Ak máte podobnú postavu ako Lenka a neviete aký strh šiat dokáže zjemniť vaše výrazné ramená, čítajte ďalej.

ilustračné foto: Amy Adams

Spojenie svalnatej postavy a širokých ramien môže pôsobiť viac maskulínne a málo žensky. Lenkina osobnosť má rada romantiku a jemnosť. preto jej toto strohé vyžarovanie vadí. I postava akú má Lenka môže v šatách pôsobiť žensky, stačí len vedieť aké materiály a strihy budú pracovať v jej prospech. Príliš éterické, vzdušné a jemné materiály nie sú ideálnou voľbou, Lenka potrebuje stredne hrubé, mierne splývavé materiály. Na príklady Amy Adams si ukážeme vhodnejšie, i menej vhodné alternatívy spoločenských šiat.

Na nasledujúcej koláži nájdete príklady šiat, ktorým by sa Lenka mala vyhnúť. Korzetové strihy nie sú pre výrazné ramená vhodné, pretože na ne priťahujú príliš veľa pozornosti a opticky ich ešte viac rozširujú, čím zvýrazňujú trojuholníkový tvar postavy. Ani špagetové ramienka nepomáhajú ramená zjemniť.

Asymetria, hlbšie výstrihy a zvislé línie v oblasti ramien sú presne tým, čo Lenkina postava potrebuje. Ideálne je zamerať sa i na optické zväčšenie objemu spodnej časti postavy, prípadne zvýraznenie pása (ak ho máte definovaný). Nasledujúca koláž demonštruje vhodnejšie modely.

Máte široké ramená? Aké sú vaše obľúbené spoločenské šaty? Považujete široké ramená na ženách za devízu, alebo skôr za nedokonalosť?  

Súvisiace články:
Široké ramená nie sú typické len pre trojuholník
Šaty vhodné pre definovaný pás
Ako ovplyvňujú strihové detaily náš telesný tvar
Ako môže asymetria pomôcť telesnému tvaru
Ako môže hranatá postava vyzerať tvarovanejšie

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top