skip to Main Content

„Ráda bych si pořídila nějaký ležérní otevřený svetr, ale pořád nějak nemužu najít ten správný střih, přijde mi, že mi pridávají kila, i když jsem štíhlá. Mohla byste třeba popsat pro koho se jaký typ hodí i s ukázkou outfitu? Martina“

Ležérne kardigány sa už veľa mesiacov tešia obľube, avšak tak ako pri iných trendoch, i tento odev je vhodné vyberať tak, aby lichotil postave i osobnosti nositeľky. V obchodoch v súčasnosti nájdete najmä rovné, rozšírené, voľné modely a ak sa v nich Martina cíti objemne, dôvodom môže byť jej telesný tvar, objem, proporcie, či výška.


Telesný tvar a proporcie

Ak premýšľate aký typ kardigánu je pre vás vhodný, zvážte či má vaša postava výraznejší pás, alebo nie. Rovné kardigány pristanú najmä rovnejším typom postáv, zatiaľ čo ženám s pásom viac lichotia tvarovanejšie strihy. Ak máte krátke nohy, nenoste dlhé kardigány – tie sú vhodné pre ženy s dlhšími nohami.

V prípade, že máte postavu s výraznejším pásom a chcete nosiť rovný strih kardigánu, voľte ľahší a splývavejší materiál, alebo použite na vytvorenie lichotivej siluety opasok.


zdroj foto: http://styleclone.com/wp-content/uploads/flowforms3.png

Výška a objem

Ak máte malú telesnú výšku a objem postavy, nesiahajte po objemných, dlhých, veľkých („oversized“) modeloch – budete v nich vyzerať „utopene“ a budú vám pridávať objem.


Poprsie

Ak máte veľké poprsie, vyhnite sa kardigánom so zapínaním ku krku a hľadajte také, ktoré majú v oblasti poprsia jednoduché línie a minimum ozdôb.


Štýl

Kardigány uvedené v príkladoch vyššie pôsobia najmä ležérne, ale ich štylistické vyžarovanie sa dá posúvať i do iných štýlov – záleží od výberu strihu, farby, vzoru a materiálu.

Jemnejší, tenší a splývavejší materiál Vám zabezpečí viac ženské a jemné vyžarovanie, zatiaľ čo modely z hrubších, tuhších materiálov budú pôsobiť menej žensky.

Ak nejaký kardigán vo svojom šatníku máte a chcete sa podeliť o tipy na jeho kombinovanie, diskusia je tu tradične pre vás, vaše nápady, názory a myšlienky!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top