skip to Main Content

Odhalené ramená sú horúcim trendom tohto leta. V ponuke nájdete nielen šaty ktoré odhaľujú ramená, ale i topy, či blúzky. Pre koho je tento trend ideálny a kto by mal radšej premýšľať, kým po ňom siahne? Námet na dnešnú tému som dostala od Petry, ktorá by si rada niečo s odhalenými ramenami kúpila, ale zatiaľ s výberom váha.


Rozširujúci efekt

Odevy s odhalenými ramenami vytvárajú medzi prsiami a ramenami výraznú vodorovnú líniu, preto pridávajú tejto oblasti šírku. Nie sú ideálnou voľbou pre ženy, ktoré nechcú pridávať svojim ramenám šírku. Ak máte ramená užšie ako boky, daná vodorovná línia môže byť skvelým spôsobom, ako opticky šírku ramien dorovnať.

kolaz rozsirenie


Hranatosť ramien

Ak sú vaše ramená hranaté, pridaním vodorovnej línie na tento fakt upozorníte a vaše ramená sa budú zdať ešte hranatejšie. Môžete ich zjemniť, ak strih nebude úplne rovný a strohý, ale bude mať i štipku oblosti.

kolaz hranate

zdroj foto: www.asos.com


Hĺbka výstrihu

Ak oblasť vášho dekoltu dlhá a výstrih vám sadne príliš nizko, dĺžku dekoltu zvýrazníte. Naviac vám takto nízko položený výstrih môže zdeformovať prsia a vytvoriť dojem, že top, alebo šaty vám padajú.

kolaz nizko

zdroj foto: www.asos.com


Objemnosť strihu

Dôležitý je i výber miery objemnosti strihu. Ak ste drobná, dajte pozor, aby ste popri veľkých volánoch, alebo strihových detailoch nevyzerali stratene. Nenoste veľké množstvo nariasenej látky a ak máte naviac malé prsia, myslite na to, že popri veľkých, nápadných viazačkách bude váš hrudník vyzerať ešte viac plochý.

kolaz objem

zdroj foto: www.asos.com


Zvýraznenie pása

Rovné strihy sú aktuálne, ale nepristanú každému. I medzi šatami a topmi s odhalenými ramenami sa dajú nájsť modely, ktoré dokážu zvýrazniť pás. Ak máte výrazne definovaný pás, vyhnite sa beztvarým, rovným strihom, pretože takéto odevy vám s veľkou pravdepodobnosťou budú pridávať objem. Ak máte pás rovný, ale ste veľmi štíhla, vyhnite sa strihom, ktoré sú v oblasti pása príliš objemné a nadrozmerné.

kolaz pas

zdroj foto: www.asos.com


Nie je volán ako volán

Volány okolo výstrihu vyberajte i s ohľadom na veľkosť poprsia. Ak máte veľké prsia, hľadajte splývavejší materiál. Ak je vaše poprsie malé a nevýrazné, objem mu dodajú odstávajúce volány.

kolaz volan

zdroj foto: www.asos.com


Štýl

Odhalené ramená pôsobia žensky a sexy.  Celkové pôsobenie ale ovplyvňuje i výber farieb, strihu a materiálov. Ak chcete nosiť tento aktuálny trend a vo vašom štýle nie je veľa jemnosti a ženskosti, vyberajte si strohejšie strihy, neutrálne farby a triezvejšie materiály.

kolaz styl

zdroj foto: www.asos.com


Príležitosť

Odhalené ramená evokujú leto, slnko, teplo, voľnosť, ženskosť, preto nie sú vhodné do formálneho pracovného prostredia. Čím viac je strih uvoľnený, neforemný, z prírodných materiálov, čím viac pokožky odhaľuje a čím je farebne pestrejší, tým viac je vhodný na voľný čas, párty, či dovolenku. Vyberte si model tak, aby bol primeraný k situácii, na ktorú sa obliekate.

kolaz posobenie 2

zdroj foto: www.asos.com

Nezabúdajte, že príliš veľa odhalenej pokožky môže vyzerať lacno, najmä ak sa v jednom modele stretne viac sexy prvkov. Obe ženy na nasledujúcej koláži sú oblečené trendovo, obe odhaľujú rovnakú plochu pokožky, modelka vľavo však pôsobí oveľa sofistikovanejšie, ako modelka vpravo.

Na modele vpravo sa stretlo viac faktorov, ktoré vytvárajú lacný efekt – nekvalitný materiál i prevedenie, priehľadnosť materiálu, pastelová farba, strih ktorý zväčšuje poprsie – to všetko vyvoláva lacný dojem. Model vľavo bude vyzerať zaujímavo najmä na štíhlych postavách tvaru I a V, ale limitujúcim faktorom je tu (vzhľadom na veľkú plochu odhalenej pokožky) i vek.

kolaz posobenie

zdroj foto: www.asos.com


Ako ich kombinovať

Záleží od vášho štýlu a príležitosti. Topy s odhalenými ramenami sa dajú nosiť so šortkami, džínsami i sukňami, je len na vás, čo vám vyhovuje, čo lichotí vašej postave a v čom sa dobre cítite.

Máte vo svojom šatníku top, alebo šaty s odhalenými ramenami, alebo sa ešte len chystáte tento trend doplniť do šatníka? Diskusia je tu pre vaše názory a skúsenosti!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top