skip to Main Content
Ako vyzerať
1. Ako nevyzerať príliš objemne v zime
2. Ako v džínsoch vyzerať zaujímavo
3. Ako vyzerať vyššie a štíhlejšie
4. Ako vyzerať mladšie
5. Ako nevyzerať lacno
6. Ako pôsobiť autoritatívne
7. Ako vyzerať moderne
8. Ako urobiť outfit zaujímavým

Iste poznáte ten pocit, keď sa ráno oblečiete, ale celý deň sa cítite nesvoja, pretože viete, že nevyzeráte zaujímavo. V takéto dni sa cítite obyčajne, fádne, nudne a nevýrazne – presne naopak ako v dni, kedy sa vám podarí oblečenie skombinovať originálne, kreatívne, či výnimočne. V dnešnom článku nájdete tipy na to, ako do svojho oblečenia pridať zaujímavosť.


Noste svoje farby

Každý človek vyzerá najlepšie vo farbách, ktoré kopírujú farebnosť jeho tváre. Preto ak rešpektujete svoju farebnosť a snažíte sa nosiť farby, ktoré dokážu rozžiariť vaše oči a pleť a zvýrazniť farbu vlasov, efekt zaujímavosti sa určite dostaví.

Ľudí okolo vás zaujme dokonalá harmónia vašej tváre s oblečením. Je naozaj veľký rozdiel v tom, ako vyzeráme v ideálnych farbách a ako v nevhodných.

Alexis Bledel

Alexis Bledel

Zaujímavým prvkom môže byť i to, ako svoje farby skombinujete. Rôzne kombinácie vytvárajú rôzne efekty a tak vďaka nim môžete vyzerať ako chcete – kreatívne, dynamicky, záhadne, sofistikovane…

Často práve dotyk farby, alebo kombinácia farieb je tým, čo celý outfit povýši a dodá mu zaujímavý efekt. V projekte Štýlová výzva môžete tieto efekty pozorovať nielen na sebe, ale učiť sa vnímať farby i na iných (a tak sa veľa naučiť).

referencie-sv


Noste vhodné strihy

Podobne ako pri farbách, aj pri výbere strihov oblečenia ide o to, aby s vami odev ladil. V niektorých strihoch budete vyzerať harmonicky a zaujímavo, pretože budú ladiť s vaším telesným tvarom a proporciami.

V iných môžete naopak vyzerať ako usadlá, nevýrazná sivá myška, alebo žena, ktorá len slepo kopíruje trendy, bez ohľadu na to, ako v nich vyzerá. Vyberajte si strihy, ktoré sú nielen aktuálne a moderné, ale zároveň i dobre sediace.

93_katie_holmes_kolaz

Katie Holmes


Vzory

Pridajte do svojho outfitu vzor. Môžete si vybrať abstraktný, geometrický, romantický, dramatický, či dynamický vzor. Dôležité je to, aby vzor nebol nudný a nevýrazný a aby príjemne doplnil vašu osobnosť a štýl.

Vzor môže byť zaujímavý svojou farebnou schémou, motívmi, či môže byť zaujímavo skombinovaný s jednofarebnými odevmi.

vzory


Detaily a doplnky

Môžete byť oblečená v jednoduchých basic kúskoch a predsa vyzerať zaujímavo. Stačí, ak pridáte zaujímavé detaily, či doplnky. Zaujímavé topánky, kabelka, šatka, náhrdelník, či účes, ale aj zdobenie, spona, zaujímavá štruktúra látky, lesk, či asymetria dokážu neuveriteľne zmeniť celkové vyžarovanie jednoduchého oblečenia.

Pridajte svojim outfitom pomocou doplnkov a detailov punc jedinečnosti a originality – vyberajte si práve také, v ktorých sa cítite originálne. Najlepšími doplnkami sú pre vás tie, ktoré ladia s vašou osobnosťou a štýlom.

jewelry-745412_1920_800


Štýl

Nebojte sa oblečením prejaviť samu seba. Nekopírujte slepo trendy a nesnažte sa napodobňovať celebrity, pretože tak budete vyzerať ako len ako jedna z mnohých, ako tuctová napodobenina. V ľudoch okolo vás vzbudíte dojem, že nemáte fantáziu, nie ste kreatívna a nemáte vlastný názor.

Nebojte sa pridať do svojich outfitov prvky ktoré máte rada. Snažte sa ich zladiť tak, aby vaše outfity vyzerali harmonicky, ale aby z nich zároveň dýchala vaša osobnosť. Práve to bude tým zaujímavým prvkom, kvôli ktorému vás ľudia budú vnímať ako zaujímavú ženu.

kolaz-olivia-palermo

Olivia Palermo


Pri konzultácii Postava a štýl kladiem klientkám otázku „Ako sa chcete cítiť a vyzerať?“ a takmer vždy dostávam podobnú odpoveď: „Chcem mať na sebe niečo zaujímavé“. Práve dešifrovanie toho, čo by mohlo byť tým zaujímavým prvkom vašich outfitov, je kľúčom k spoznaniu vášho jedinečného štýlu.

Pre každého je zaujímavé niečo iné. Prvok zaujímavosti, ktorý bude dodávať pocit atraktívnosti a jedinečnosti vám, sa pravdepodobne nebude zhodovať s tým, čo pridá do svojich outfitov vaša kamarátka. Obe však v očiach druhých budete vyzerať zaujímavo, pretože každá budete zaujímavá svojím jedinečným a originálnym spôsobom.

Vďaka čomu sa cítite zaujímavo vy? Bez čoho si neviete predstaviť svoje oblečenie, keď chcete vyzerať zaujímavo? Máte svoje zaujímavé poznávacie znamenie? Diskusia je tu pre vás a vaše názory.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top