skip to Main Content

Ako každá žena, ktorá absolvuje konzultáciu Postavy a štýlu, i Janka potrebovala pomôcť s niektorými vecami, aby sa vďaka svojmu oblečeniu cítila tak, ako si predstavuje. Dnešný článok bude o tom, ako vyzerať jemne a žensky i v prípade, že váš účes je strohý a krátky.


Keď črty tváre a postava pôsobia málo žensky

Jankin štýl je z veľkej miery klasický, má rada eleganciu, jednoduchosť a nadčasovosť, ale potrebuje sa vo svojom oblečení i cítiť pohodlne. Na svojom oblečení občas rada uvíta malé dotyky romantiky, alebo farebných akcentov, ale jej šatník pozostáva najmä z klasických, nadčasových, tmavých neutrálnych farieb. Rada pôsobí upravene a seriózne, ale niekedy má pocit, že pôsobí až príliš vážne a usadlo.

Jankina farebnosť je chladná a tmavosť stredná. Má zmiešané, ale trochu viac ostré črty tváre, má rovné vlasy a nosí krátky, jednoduchý účes. Jej postava je pomerne rovná, aj keď má jemne naznačený pás.

Kombinácia uvedených faktorov spôsobuje, že Janka pôsobí viac maskulínne a príliš formálne a sama to cíti – má potrebu do svojej vizáže pridať viac jemnosti, ženskosti a vďaka oblečeniu pôsobiť uvoľnenejšie, ale pritom zaujímavo a elegantne.


Ako pridať do vizáže jemnosť

Zmena dĺžky vlasov by bola najjednoduchším riešením. Krátky účes ale Janke vyhovuje  a zrejme ho meniť nebude (ukázali sme si alternatívy pre prípad, že by sa niekedy rozhodla nechať si o niečo dlhšie vlasy), preto zjemnenie celkovej vizáže je u Janky potrebné dosiahnuť inými prvkami.

Najvhodnejšie bude zamerať sa na výber vhodných materiálov a farieb, ktoré dokážu celkový vzhľad zjemniť. Pleteniny a mäkšie, padavejšie materiály pôsobia jemnejšie ako tuhšie, formálne tkaniny. Jemnejšie a svetlejšie farby na oblečení spôsobia, že Janka bude pôsobiť viac sviežo a jemne.

Nebudú jej vyhovovať veľmi bledé, pastelové farby, ktoré neladia s jej štýlom, ale mala by sa vyhnúť i príliš tmavým, ťažkým farbám, ktoré pôsobia príliš vážne, tvrdo a stroho. Riešením je zamerať sa na elegantne pôsobiace stredne tmavé farby z jej palety (viď tipy v úvodnej koláži článku), alebo aspoň osviežovať existujúce klasické neutrálne farebné kombinácie mäkšími a sviežejšími farbami.

Krátky strohý zostrih vlasov Janke vyhovuje, pretože je ľahko udržiavateľný a praktický. Tento účes síce spôsobuje, že jej tvár pôsobí menej jemne, ale bolo by chybou, ak by sa Janka pokúšala meniť svoj štýl, alebo sa snažila vyzerať ako niekto iný – nebola by to už ona.

Každý problém má väčšinou viac riešení. Zmena farieb a materiálov budú tým pravým kľúčom k tomu, aby sa Janka cítila viac žensky a jemne a zároveň zostala sama sebou. Želám jej veľa úspechov na tejto ceste a veľa tvorivých nápadov a inšpirácií!

Nosíte krátky účes? Stretli ste sa u svojho okolia s reakciami, ktoré vám naznačujú, že vďaka nemu vyzeráte príliš stroho, maskulínne, vážne, alebo usadlo?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top