skip to Main Content

Ako každá žena, ktorá absolvuje konzultáciu Postavy a štýlu, i Janka potrebovala pomôcť s niektorými vecami, aby sa vďaka svojmu oblečeniu cítila tak, ako si predstavuje. Dnešný článok bude o tom, ako vyzerať jemne a žensky i v prípade, že váš účes je strohý a krátky.


Keď črty tváre a postava pôsobia málo žensky

Jankin štýl je z veľkej miery klasický, má rada eleganciu, jednoduchosť a nadčasovosť, ale potrebuje sa vo svojom oblečení i cítiť pohodlne. Na svojom oblečení občas rada uvíta malé dotyky romantiky, alebo farebných akcentov, ale jej šatník pozostáva najmä z klasických, nadčasových, tmavých neutrálnych farieb. Rada pôsobí upravene a seriózne, ale niekedy má pocit, že pôsobí až príliš vážne a usadlo.

Jankina farebnosť je chladná a tmavosť stredná. Má zmiešané, ale trochu viac ostré črty tváre, má rovné vlasy a nosí krátky, jednoduchý účes. Jej postava je pomerne rovná, aj keď má jemne naznačený pás.

Kombinácia uvedených faktorov spôsobuje, že Janka pôsobí viac maskulínne a príliš formálne a sama to cíti – má potrebu do svojej vizáže pridať viac jemnosti, ženskosti a vďaka oblečeniu pôsobiť uvoľnenejšie, ale pritom zaujímavo a elegantne.


Ako pridať do vizáže jemnosť

Zmena dĺžky vlasov by bola najjednoduchším riešením. Krátky účes ale Janke vyhovuje  a zrejme ho meniť nebude (ukázali sme si alternatívy pre prípad, že by sa niekedy rozhodla nechať si o niečo dlhšie vlasy), preto zjemnenie celkovej vizáže je u Janky potrebné dosiahnuť inými prvkami.

Najvhodnejšie bude zamerať sa na výber vhodných materiálov a farieb, ktoré dokážu celkový vzhľad zjemniť. Pleteniny a mäkšie, padavejšie materiály pôsobia jemnejšie ako tuhšie, formálne tkaniny. Jemnejšie a svetlejšie farby na oblečení spôsobia, že Janka bude pôsobiť viac sviežo a jemne.

Nebudú jej vyhovovať veľmi bledé, pastelové farby, ktoré neladia s jej štýlom, ale mala by sa vyhnúť i príliš tmavým, ťažkým farbám, ktoré pôsobia príliš vážne, tvrdo a stroho. Riešením je zamerať sa na elegantne pôsobiace stredne tmavé farby z jej palety (viď tipy v úvodnej koláži článku), alebo aspoň osviežovať existujúce klasické neutrálne farebné kombinácie mäkšími a sviežejšími farbami.

Krátky strohý zostrih vlasov Janke vyhovuje, pretože je ľahko udržiavateľný a praktický. Tento účes síce spôsobuje, že jej tvár pôsobí menej jemne, ale bolo by chybou, ak by sa Janka pokúšala meniť svoj štýl, alebo sa snažila vyzerať ako niekto iný – nebola by to už ona.

Každý problém má väčšinou viac riešení. Zmena farieb a materiálov budú tým pravým kľúčom k tomu, aby sa Janka cítila viac žensky a jemne a zároveň zostala sama sebou. Želám jej veľa úspechov na tejto ceste a veľa tvorivých nápadov a inšpirácií!

Nosíte krátky účes? Stretli ste sa u svojho okolia s reakciami, ktoré vám naznačujú, že vďaka nemu vyzeráte príliš stroho, maskulínne, vážne, alebo usadlo?

Urobte si test:

Urobte si test:
Back To Top