skip to Main Content

V dnešnom príspevku nájdete dva príklady z praxe. Kvetka i Bibiana absolvovali konzultáciu Určenia farebného typu pár týždňov po sebe a pri oboch sa ukázalo, že vlasy môžu byť prvkom, ktorý môže našej tvári ubrať iskru, alebo nás ich farba môže zmiasť pri odhadovaní svojej farebnosti.


ilustračné foto: Cynthia Nixon

Pri prvom pohľade na tvár Kvetky sa dala tušiť prevaha teplých pigmentov. Nevedela som presne, čo ma na jej farebnosti ruší, ale pri šatkovej metóde sme na to prišli.

Kvetka má pomerne žiarivú pleť, ktorá nie je úplne svetlá, jej oči sú tmavšie hnedo-zelené a prirodzenú tmavosť vlasov 7 má premelírovanú svetlými chladnejšími prúžkami. Potreba teplých pigmentov sa pri šatkovej metóde hneď ukázala, bolo jasné, že Kvetka je teplým typom. Pri rozhodovaní sa, či jarným alebo jesenným, nám veľmi pomohlo, keď si Kvetka zakryla vlasy, ktoré s tvárou úplne neladili. Ukázalo sa, že Kvetkina tvár potrebuje stredne tmavé svieže jarné farby, v jesenných vyzerala unavene, tvrdšie a staršie.

To čo na Kvetke farebne nesedelo, boli práve vlasy, ktoré premelírovaním robili jej tvár bledšou a fádnejšou. Celková tmavosť bola bledšia ako Kvetka potrebuje a chladné prúžky uberali jej tvári zlatisté a teplé vyžarovanie. Vznikol začarovaný kruh, kedy Kvetka mala potrebu dodať viac výraznosti tvári príliš žiarivým červeným rúžom. Kvetke pomôže, ak si nechá svoje vlasy nafarbiť výrazne teplým odtieňom hnedej v tmavosti 7-8.


ilustračné foto: zdroj web

Podobným príkladom môže byť i Bibiana. Jej prirodzená farba vlasov je neutrálna až mierne teplá, tmavosti 7. Vekom sa jej vlasy stávajú trochu fádnymi a jej oči sú zmesou viacerých farieb. To bolo dôvodom, prečo sama seba Bibiana odhadovala na tlmený jesenný typ.

Jej tvár však v tlmených odtieňoch vyzerala smutne, málo živo a nevýrazne, zatiaľ čo v teplých jarných farbách nádherne žiarila. Bibi má veľmi rada koňakové a ťavie odtiene a to sú presne tie neutrálne farby, ktorá s jej farebnosťou ladia a hamornizujú. V kombinácii napr. so zelenou je výsledné iskrivé a svieže vyžarovanie tváre zaručené.

ilustračné foto: Chloe Sevigny

Bibiana i Kvetka obľubujú jarné farby a cítia sa v nich dobre. Majú však v šatníku i nejaké chladnejšie, či tlmenejšie farby, preto sme si pri oboch ukázali, aké presné vlastnosti by mali mať ich kombinácie farieb, vďaka čomu budú vedieť nosiť a kombinovať i menej vhodné farby.

Dostali sme sa i k téme doplnkov. Veľa žien ich chápe len ako skrášľovacie nástroje, ich význam je však oveľa širší. V prípade farebnosti často stačí do šatníka doplniť niekoľko šperkov, šatiek, alebo brošní a pomocou nich dokážete meniť mieru farebnej teploty, kontrastu, či tmavosti menej vhodných farieb. Môžete tak úspešne nosiť i kúsky, ktoré nemajú ideálne farebné vlastnosti. Doplnky môžu pracovať tiež ako akcenty.

V prípade telesného tvaru môžete pomocou doplnkov skvele ovplyvňovať línie, tvary a dĺžky a v prípade štýlu dokážete pomocou doplnkov dodať oblečeniu „to svoje“, to čo vystihuje práve vás a vašu osobnosť.

S Kvetkou i Bibi sa pracovalo veľmi dobre. Želám im obom veľa pocitov spokojnosti a harmónie v ich ideálnych teplých jarných farbách, ktoré nádherne dopĺňajú ich pozitívnu osobnosť.

Súvisiace články:

Teplá jar vs. teplá jeseň
Šedá – prečo neladí s teplými typmi
Akcenty pre jarné typy
Tlmená jar
Ako vzniká začarovaný kruh nevhodnej farebnosti
Farba vlasov podľa farebného typu
Čo so šatníkom po výraznej zmene farby vlasov
Ako vyzerať profesionálne v teplých farbách

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top