skip to Main Content

Irenka si nechala pred 15 rokmi určiť svoj farebný typ, pretože chcela vedieť, v akých farbách bude vyzerať najlepšie. Ako sama spomínala, pre farby nemá veľký cit a tak sa spoľahla na odborný názor. Vo veku 41 rokov prišla ku mne, pretože chcela mať jasnejšiu predstavu, ktorým zo zimných podtypov je. Výsledok konzultácie bol ale úplne iný.


Systém 4 ročných období a problém pri určovaní neutrálnejších typov

V období pred 15 rokmi sa pracovalo len so 4 ročnými obdobiami. Irenka bola zaradená medzi zimné typy a boli jej odporučené chladné, žiarivé farby a strieborné doplnky, ktoré aj nosila. Po nejakom čase sa zúčastnila prezentácie výrobkov Avon, kde predvádzajúca len tak od pohľadu určovala farebný typ prítomným dámam. Irenke povedala, že určite nie je zimným typom, ale letným.

Chladné farby teda v šatníku Irenky dominovali a keď zistila, že pracujem so systémom, ktorý má viac ako 4 farebné typy a že farby sa dajú odporučiť presnejšie, rozhodla sa prostredníctvom konzultácie Určenie farebného typu preskúmať, do ktorého zo zimných, alebo letných podtypov patrí.


Prekvapenie pri testovaní

Keď som videla Irenkine fotky pred konzultáciou, zaujali ma jej teplejšie zeleno-hnedé oči. Prirodzená farba vlasov bola neutrálna hnedá tmavosti 6, vlasy si Irenka farbí mierne teplým odtieňom. Spomínala mi, že sa prišla poradiť, pretože keď je zimný typ, nemala by mať predsa vo vlasoch toľko tepla, ale nevie, do akej farby vlasov ísť.

f233bfc56b50afcf1954d2eccf090c0b

ilustračné foto: Kristen Stewart – tlmený jesenný typ

Než sme začali s testovaním, spomínala som Irenke, že sa mi jej farebnosť nezdá zimná, ale ani letná, pretože jej farba vlasov s teplým nádychom pôsobí veľmi prirodzene a v jej očiach je cítiť teplo. Pleť s pehami pôsobila zlatisto, preto môj prvý inštinktívny dojem bol jesenný typ.

Pri šatkovej metóde Irenka zažila veľké prekvapenie, pretože prevaha teplých pigmentov sa naozaj potvrdila. Jej tvár potrebuje teplejšie, ale nie úplne teplé, stredne tmavé až mierne tmavé farby, ktoré sú tlmené a pôsobia mäkko.

kolaz-tlmena-jesen

farebné inšpirácie pre tlmený jesenný typ


Dokonalá harmónia

Irenka vyzerala byť dosť šokovaná, pretože väčšina farieb v jej šatníku je chladných a v šperkovnici má najmä strieborné šperky.

Kto by nebol šokovaný, keby po 15 rokoch nosenia chladných farieb zistil, že môže vyzerať úplne inak a najmä oveľa lepšie v teplejších?

Jesennú farebnosť potvrdilo i to, ako vyzerala tvár Irenky po nalíčení teplejšími farbami očných tieňov, rúžu a lícenky – sama povedala, že sa cíti v týchto farbách príjemne a pripadá si krásne.

Nečudo – ideálne farby rozžiarili jej tvár, ktorá akoby zrazu ožila, dostala iskru, zároveň zjemnela a stala sa sviežou. V chladných farbách vyzerala vyzerala úplne inak – tvrdšie, smutne, bez života a iskry.

kolaz-mila-kunis

ilustračné foto: Mila Kunis – tlmený jesenný typ

Mám vždy veľkú radosť, keď ženám pomáham objaviť samé seba, keď ich učím ako farbami môžu podporiť svoju prirodzenú krásu. Poznanie a akceptácia svojej prirodzenej farebnosti je totiž významným krokom k sebaprijatiu a sebavedomiu. Irenke želám veľa skvelých pocitov v jej krásnych jesenných farbách!

uft3

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top